Chomutov se ani proti Boleslavi střelecky nezvedl

Napsal 20.12.2004 Petr Kubica, Martin Bocian
C h o m u t o v – Střelecké trápení Chomutova v posledních zápasech se stále zvětšuje. Ve 34. kole zavítal na Duhový stadion celek BK Mladá Boleslav, se který Severočeši v této sezoně ještě neprohráli. Po bezbrankové první třetině se ve druhé části ujali domácí vedení brankou Mikšovic. Jenže poté měli hosté dlouhou možnost dvojnásobné přesilovky, kterou nakonec využil Metlička – 1:1. Ani třetí třetina další branku nepřinesla a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm nedal dnes spolehlivému Horčičkovi šanci přesnou ranou pod břevno Morava. Druhý bod tak putuje do Mladé Boleslavi.
34.kolo po 20.12.2004
1:2p(0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
MBL
Horčička - Pulpán, Révay, Trefný, Řezníček, Prošek, Szakal - Malát, Šíp, Jíra - Polodna, Mikšovic, Jeslínek - Boušek, Šulc, Buchal - Charousek, Pražák
Ml.Boleslav
Přikryl - Morava, Kvetan, Derner, Mainer, Jareš, Kivoň, Štrach - Nedorost, Hradecký, Kadlec - Říha, Oliverius, Metlička - M. Krupka, Jaroš, L. Krupka - Kostourek, Drtina, Holý

Již po sedmnácti vteřinách zápasu musel Přikryl likvidovat střelu Révaye, kterou schoval do své lapačky. Po skrumáži před boleslavskou brankou byl vyloučen Derner za držení a domácí hráli svou první přesilovku, v níž měli hru pod kontrolou, ale nic z ní nevytěžili. V 7.minutě se po delší době dostali ke slovu hosté, když Metlička prověřil ostražitost Horčičky, který puk vyrazil betonem. V 10.minutě měli možnost početní výhody hosté, nesehráli ji tak, jak by si určitě představovali, kdy naopak několik možností k otevření gólového účtu si vytvořili hokejisté Chomutova. V 16.minutě nevyužil velikou příležitost ke skórování Charousek, který dostal nádhernou přihrávku na modrou, bez otálení tvrdě vypálil na branku Středočechů, kde puk našel semafor v podání Přikryla. Žádný úspěšný střelec se do konce úvodního dějství nenašel, tak se šlo do kabin za hubeného stavu 0:0.

Hned v úvodu prostřední části musel Horčička vyrážet nebezpečnou střelu Jaroše. Ve 23.minutě se Jeslínek ujal volně ležícího puku před modrou čarou, probruslil celým útočným pásmem až před Přikryla, ale trefil jen jeho připravený beton. Následovala další přesilovka domácích, ve které potvrdili trápení v koncovce z posledních zápasů, kdy své soupeře přestříleli , ale ne a ne najít terč. I po této početní výhodě se chomutovští hráči usadili v obranném pásmu svého soupeře, byli aktivnější a to jim přineslo ovoce. K puku se dostal rychlonohý Jeslínek, oklamal tělem obranu Středočechů a před brankou našel volného Stanislava Mikšovice, který protrhl smůlu lepící se na hokejky svého týmu – 1:0. Ve 33.minutě hráli boleslavští dokonce s dvojnásobnou početní výhodou, kterou dokázali dokonale využít. Po několika přihrávkách před brankou Chomutova, vypálil tvrdou ránu útočník Pavel Metlička a gólman Horčička neměl šanci – 1:1. Chvilku nato se dostal ještě ve vlastním oslabení k sólovému úniku Jeslínek, snažil se zasunout puk bekhendem k tyčce, ale těsně minul. Po faulu Kvetana vysokou holí a krvavém šrámu v Buchalově obličeji, zkoušeli domácí hráči štěstí při čtyřminutové přesilovce. Skóre se však do konce třetiny nepohnulo a do šaten se odcházelo opět za nerozhodného stavu.

Na počátku posledního dějství bylo k vidění několik slibných možností na obou stranách. V té největší se ocitl ve 45.minutě sám před svatyní boleslavských Boušek, ale po přihrávce Jeslínka zpoza branky Přikryla nepřelstil. V 52.minutě hrála Mladá Boleslav další přesilovou hru, která ale netrvala dlouho. Na druhé straně si šel odpočinout Kivoň za hrubost. Domácí hráči kombinovali v útočném pásmu, ale k výraznější akci se nedostali, až v 57.minutě spálil obrovskou šanci Šulc, když jeho dorážku z blízka vyrazil Přikryl lapačkou. Chomutov se tlačil do útoku, chtěl rozhodnout utkání, ovšem třetí část dospěla ke svému konci a tedy i k prodloužení zápasu. V něm byli šťastnější hosté, když na začátku 64.minuty se Marian Morava trefil přesně pod břevno a dal vítězný gól Mladé Boleslavi - 1:2.