Chomutov proti Olomouci dominoval, zvítězil 5:1

Napsal 20.01.2007 Martin Bocian
C h o m u t o v – Ve 38. prvoligovém kole přijel na chomutovský led celek HC Olomouc. Přes poslední vysoké vítězství nad Jihlavou byla na ČEZ stadionu doslova tristní návštěva. Ti, kdo přišli, viděli jasnou převahu Chomutova, ovšem gólů jen několik. Vedení se dokonce nejprve ujal soupeř, až pak začali padat puky i do sítě Hanáků. Na 1:1 vyrovnával ještě do přestávky Tauš, v prostřední části připojili své góly Charousek s Polodnou. Ve třetí třetině se prosadili i Boušek a Heinisch a stanovili tak konečný výsledek duelu na 5:1.
38. so 20.1.2007
5:1(1:1, 2:0, 2:0)
OLO
Horčička - Chatrnúch, Malínský, Trefný, Šulc, Černý, Řezníček, Nosek, Bombic - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Hašek, Charousek, Jeslínek - Tauš, Heinisch, Havlůj
Olomouc
Žigardy - Vyrůbalík, Švrček, Šafařík, Ondrušek, Janáček, Šula, Šurek, Smejkal, Bouz, Luňák, Šimo, Frieb, Najdek, Žajgla, Bordowski, Čuřík, Zbořil, Vlček, Bartoň

První třetina měla jednoznačný průběh. Už od úvodních vteřin se chomutovští hokejisté vrhli do útočení, což jim vydrželo po celých dvacet minut. Jenže jejich souboj s brankářem Žigardym vycházel naprázdno. Hosté se k první střele osmělili až v 7. minutě a na dlouho to byl také poslední vážný Horčičkův zákrok. Na druhé straně valili bílomodří na bránu jeden útok za druhým. Své šance postupně zmařili Mikšovic, Polodna, Boušek, Kostourek, Jíra a další. Zdálo se být jen otázkou času, kdy se chomutovští ujmou vedení. Jenže jako blesk z čistého nebe udeřili hosté. V 15. minutě se po individuální akci prosadil střelou nad lapačku Jakub Čuřík a tak to překvapivě byla Olomouc, která se dostala do vedení – 0:1. Jenže se z něj neradovala dlouho. O chvíli později se po pravé straně probil Heinisch, předložil nahrávku Zdeňku Taušovi, který z první poslal puk do sítě – 1:1.

Stejný obraz hry pokračoval i ve druhé části. Chomutov měl převahu, ale zdaleka nedokázal využít všech vypracovaných příležitostí. Přesto se ve 27. minutě radoval z vedoucí branky. Jeden z olomouckých obránců před bránou špatně zpracoval nastřelený puk, pohotový Jiří Charousek ho o něj obral a forhendovou kličkou si vychutnal již bezmocného brankáře – 2:1. To domácí ještě více motivovalo a nadále bušili do soupeřovi klece „jako hluší do vrat“. Jenže střeleckého štěstí ze zápasu s Duklou Jihlava tentokrát zdaleka tolik neměli. Hosté mohli vyrovnat v přesilovce 5 na 3, kdyby Smejkal zblízka trefil poloodkrytou branku. Nestalo se. Naopak domácí stejnou početní výhodu ve 36. minutě využili. Chatrnúchovu bombu od modré vyrazil Žigardy pouze před sebe a Petr Polodna dotlačil puk do sítě – 3:1.

Končící přesilovka, tentokrát klasická 5 na 4, vyústila ve 46. minutě i v další branku. Olomoučtí obránci až zbytečně velkoryse dovolili vybruslit zpoza brány Ladislavu Bouškovi, který zasunul kotouč za překvapeného gólmana – 4:1. Pak se o boxerskou vložku postarali Trefný a Švrček a oba se následně odebrali předčasně pod sprchu. V 50. minutě se prosadili chomutovští popáté. Tentokrát Chatrnúch vyslal dlouhou přihrávkou do brejku Martina Heinische, který prostřelil Žigardyho mezi betony. Ve zbytku utkání už v pohodě hrající domácí výsledek kontrolovali a vytvořili si i dostatek šancí na jeho zvýšení. Třeba ve vlastním oslabení rozebrali hostující obranu Šíp, Chatrnúch a Boušek, ale posledně jmenovaný minul poloprázdnou bránu. I proto skončilo utkání výsledkem 5:1.