Chomutov prohrál v Havířově 2:0

Napsal 13.12.2006 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Ve 30. kole se KLH Chomutov představil na severu Moravy v Havířově. Chomutovští hokejisté měli dobrý vstup do utkání, hned v 1. minutě Mikšovic trefil tyč, v 6. minutě se dostal Mezera do brejku, ale jeho blafák mu brankář Novotný chytil. Téměř v polovině zápasu opět střelec Mikšovic trefil tyčku, když tečoval Noskovu střelu a tak stav utkání po čryřiceti minutách byl bezbrankový. Ve třetí třetině se čekalo na to kdo vstřelí první branku a byli to domácí Panteři. Do třetice vší smůly, když Černý v 58. minutě trefil opět tyč. Chomutovští se nevzdávali, odvolali brankáře a snažili se vyrovnat, ale v závěru dostali druhý gól do prázdné branky.
30. st 13.12.2006
HAV
2:0(0:0, 0:0, 2:0)
Havířov
Novotný - Dresler, Galvas, Klimeš, Ovčačík, Buček, Vavruša, Krisl, Lašek - Seman, Fadrný, Brynecký - Mikšan, Steber, Sedlák - Rozum, Fink, Heider - M. Sikora, Zdeněk, Szteber
Horčička - Řezníček, Malinský, Černý, Trefný, Bombic, Nosek, Vaněček, Šulc - Šíp, Polodna, Jíra - Kostourek, Charousek, Boušek - Mikšovic, Malát, Gellner - Heinisch, Babka, Mezera

Hosté začali v Havířově nebojácně a Mikšovic trefil hned v první minutě tyč. I domácí svou první šanci promarnili, když úplně volný Mikšan nedokázal trefit branku. V 6. minutě se dostal po sražené střele Klimeše do brejku Mezera, ale jeho pokus o blafák Novotný zlikvidoval. V 9. minutě byl vyloučen první chomutovský hráč a Panteři mohli otevřít skóre, ale Ovčačíkovu střelu vyrazil Horčička a poradil si i s dorážkou Fadrného. Vzápětí dostali domácí další výhodu přesilové hry, ale dvěma zbytečnými fauly se o ni sami připravili, navíc se sami dostali do početní nevýhody. Málem za to také pykali. Bombicova střela ale těsně minula dolní roh Novotného branky. Do konce třetiny už spolehlivé obrany nikoho do větší šance nepustily, i když měli Severočeši k dispozici ještě jednu přesilovku.

Vyrovnaná byla i druhá třetina. Na začátku mohl skórovat Sedlák, ale ležícího gólmana nedokázal přehodit. V ideální pozici se poté objevil Polodna, ale ani on nebyl úspěšný. Ve 27. minutě už se diváci téměř zvedali ze sedadel, ale Rozum trefil z ideální pozice pouze boční síť. Druhou tyč trefili hosté ve 29. minutě, když nahození Noska šikovně tečoval Mikšovic. Přesně v polovině utkání se dostal do brejku Zdeněk, ale ani Horčička nemínil pustit kotouč za svá záda. O minutu později zkoušel Heider dorazit Semanovu střelu, ale Horčička předvedl skvělý zákrok a znovu nekapituloval. Recept na něj nenalez po pěkné kombinaci ani Vavruša. Za další minutu si Rozum poradil s obráncem, ale ne tak už s Horčičkou. Ve 35. minutě hráli hosté další přesilovku a opět domácí přitlačili. Jenže Kostourkova střela opět postrádala přesnost. O dvě minuty později to hosté opět zkoušeli šikovnou tečí, ale Šípův pokus Novotný zlikvidoval. V závěru druhé části mohli otevřít skóre domácí, ale Klimeš nebyl přesný a Mikšanovo zakončení také do řad domácích příznivců příliš radosti nepřineslo.

Začátek poslední třetiny přinesl mírný nápor Panterů, střely Stebera, Vavruši a Heidery, avšak červené světlo nikdo z nich nerozsvítil. V závěru první pětiminutovky Sedlákova rána jen těsně minula horní tyč. Ve 47. minutě zakončoval přesně pod břevno Fadrný, ale Horčička jeho pokus dokázal vytěsnit mimo branku. O minutu později měl další velkou šanci Seman, ale jeho blafák znovu zlikvidoval Horčička. V polovině třetiny zahrozil poprvé Brynecký, ale rozhodující moment zápasu přišel až za dvě minuty. Bryneckého střelu ještě hosté dokázali zblokovat, ale pokus Vavruši už byl přesný – 1:0. Ne zrovna šťastný moment si vybral pro svůj faul Sedlák, který krátce po vstřelené brance oslabil domácí hokejisty a dovolil tak hostům dostat se do náporu. Naštěstí pro něj však v závěru přesilovky neuspěli Bouška ani Nosek. Do třetice hosté rozezvučeli brankovou konstrukci v 58. minutě, kdy po pěkném průniku trefil Černý znovu jen tyč. Hosté zkusili power-play i přesto, že hráli v oslabení a jejich snahu potrestal Mikšan rozhodující brankou.

Alois Chlustina (trenér Havířova) – „Dneska bych chtěl kluky pochválit, protože pracovali bezchybně v obraně a i když nám místy pomohlo štěstíčko, dokázali jsme vydřít vítězství. Skvěle dneska zachytal Marek Novotný, ale bylo důležité, že jsme do toho dali taky srdíčko.“

Vladimír Kohos (trenér Chomutova) – „Samozřejmě, že s výsledkem spokojený být nemohu, ale dneska nám v koncovce moc nepřálo štěstí, navíc domácí gólman chytal výborně. V poslední třetině už to bylo o první brance a bohužel pro nás ji dal náš soupeř.“