Reportáže

Chomutov přehrál pražskou Spartu, Lundell v Holešovicích čaroval

Napsal 01.08.2008 Tadeáš Drahorád, Tomáš Nejedlo
P r a h a - Hokejisté Chomutova během dvou dnů sehráli dva přátelské zápasy. Dnes se jim na Spartě povedl, hlavně díky skvělému brankáři Lundellovi, husarský kousek. Dokázali totiž porazit několikanásobného českého šampiona. Musíme však dodat, že Pražané nehráli v nejsilnější sestavě. Výstavní ranou se prezentoval Jaroslav Hašek a výsledku dal konečnou podobu obránce Josef Révay.
přát. pá 1.8.2008
SPA
0:2(0:1, 0:1, 0:0)
CHM
Sparta
Duba (Novotný) - Procházka, Gulaši, Jerofejevs, Bolf, Cunik, Šafář - Koreis, Langhammer, Podlešák, Dragoun, Látal, Hromas, Mrňa, Hrdel, Krätzer, Haas
Chomutov
Lundell (43. Cikánek) - Revay, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolarz, Lang, Kloz, Chmelíř - Gombár, Skořepa, Míka, Hašek, Charousek, Jeslínek, Malát, Kukla, Fábry, Tauš, Giffin, Valský

Shrnutí

Přestože se jednalo o první přípravný zápas pro Spartu, respektive druhý pro Chomutov, nastoupily oba ceky do utkání velmi aktivně. Do první větší šance se dostal v 8. minutě Gulaši, ale z mezikruží se neprosadil. I nadále byli mírně aktivnější sparťané. V 11. minutě najížděl Látal na Lundella prakticky sám, avšak finský gólman si na domácího mladíka počkal a nedal mu šanci. O necelou minutu později to ale byli Severočeši, kteří otevřeli gólový účet zápasu. Jmenovitě to byl Jaroslav Hašek, jenž po pádu beka Jerofejevse zakončil svůj průnik po křídle přesnou střelou k tyči nad Dubovu vyrážečku. Chybující lotyšský obránce mohl svou chybu napravit v 15. minutě. To napálil tyčku po křížné přihrávce od Bolfa. Chomutov se dostal k výraznější šanci v 17 minutě. To nejdříve Kolarz tvrdě pálil od modré a následně se tentýž hráč dostal do zajímavé pozice mezi kruhy, ale ani jeho druhý pokus kýženým úspěchem neskončil.

Do druhého dějství nastoupili domácí hráči s touhou srovnat a hned na začátku třetiny trefil Langhammer z boční strany tyč. Branka nepadla ani ve 23. minutě po velkém závaru před chomutovskou klecí, naopak zvýšení měl na hokejce hostující Míka, který po pěkné přesilovkové kombinaci nechal vyniknout Dubu. I sparťané si v početní výhodě vytvářeli šance. Podlešák s Koreisem však byli na Lundella krátcí, a tak udeřili hosté. Ve 30. minutě se po Chmelířově střele nejlépe zorientoval bomber Revay, který pohotově puk dorazil za záda pražského brankáře. Domácí se stále snažili s vývojem něco udělat, aktivitou hýřila především Langhammerova řada, leč nedařilo se. Látal napálil z dobré pozice puk do brankáře a neujala se ani střela Gulašiho v přesilovce 5 na 3 v samém závěru třetiny.

Hned minutu po zahájení poslední části hry přenechal Lundell místo v brankovišti Cikánkovi. Ve 43. minutě, když hráli hosté další přesilovku, střílel do Duby po další kombinace ze středu Charousek. Dvě minuty poté měla Sparta další výhodu dvou mužů v poli. Obrovské šance spálilo trio Koreis, Procházka Langhammer, když se žádnému z nich nepodařilo zblízka procedit puk přes skvělého Cikánka. Přesilovek bylo v zápase opravdu požehnaně a šance týmů se tedy kumulovaly zejména v nich. Na chomutovské straně pálil v početní výhodě od modré Chmelíř a po něm ze středu Fábry. Do konce zápasu drželi otěže zápasu Chomutovští pevně v rukou a domácí prakicky do ničeho nepustili. Gólovou pojistku mohl přidat v 58. minutě Kukla, ale z bezprostřední blízkosti Dubu nepřekonal.

Po utkání následovala trestná střílení. Za Spartu se trefili Langhammer, Dragoun a Podlešák, na druhé straně proměnili Míka s Gombárem. Jediným hráčem, který nájezd neproměnil zůstal chomutovský Skořepa.

Ohlasy trenérů

František Výborný (Sparta): Se zápasem spokojený nejsem, protože jsme chtěli vyhrát, což se nepodařilo. Samozřejmě jsme nastoupili s mladými hráči, kteří bojují o místo v týmu a jsou v plné zátěži, po týdnu na ledě, ale to soupeř taky. Chomutov je výborné mužstvo s vysokými ambicemi a řadou zkušených hráčů a pro nás to bylo velmi kvalitní utkání. Dokázali jsme si vytvořit i nějaké šance a tlak, ale nedávali jsme góly a proto jsme nemohli vyhrát. Myslím, že pro naše mladé hráče to bylo ponaučení a že si uvědomili, že na sobě musí zapracovat.

Martin Pešout (Chomutov): My jsme rádi, že Sparta vyslyšela naše přání a utkala se s námi. Pro prvoligové mužstvo je to čest si s ní zahrát. Pro nás to byl výborný zápas, i když domácí nenastoupili v kompletní sestavě, ale my jsme také nechali sedm hráčů ještě odpočívat. Jsem překvapený, že na začátek sezóny to bylo tak kvalitní utkání. Bylo vidět, že hráči mají do hokeje chuť. Viděli jsme na obou stranách i výborné výkony brankářů, proto padlo tak málo gólů. Já jsem spokojen s naším výkonem, kéž by bylo takových zápasů víc.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Litvínov