Chomutov přehrál nevýrazné Medvědy

Napsal 20.09.2006 David Matula, foto Martin Ritter
C h o m u t o v - Třetím kolem pokračovala první hokejová liga a Chomutov na svém ledě přivítal Berounské Medvědy. Domácí začali lepé a od začátku zápasu byli aktivnějším týmem. Díky pohotové dorážce Heinische vyhráli první část 1:0. Ve druhé třetině bílomodří zviditelněli svou převahu ještě dvěma brankami. Nejprve se v přesilové hře prosadil Trefný a poté přidal další branku v oslabení Revay. V závěrečné třetině se berounští snažili o zdramatizování utkání, ale domácí zápas v pohodě kontrolovali a hosty do žádného tlaku nepustili. Chomutov tak po třech přesných trefách a nule skvělého Luboše Horčičky porazil Beroun 3:0.
3. st 20.9.2006
3:0(1:0, 2:0, 0:0)
BER
Horčička - Řezníček, Malínský, Révay, Trefný, Szakal, Nosek, Klaus, Černý - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Chyba, Mikšovic, Malát - Gellner, Heinisch, Havlůj
Beroun
J. Kameš - Braniš, Rýbl, Kašák, V. Kameš, Míka, Mrázek - Tvrzník, Novotný, Vostřák - Besser, Zajíc, Nedorost - Toma, Křesťan, Vlček - Dušek, Pajič, Jech - Bessonov

Před berounskou brankou bylo často horko.

Od úvodních minut bylo vidět, že domácí vstoupili do utkání aktivněji a byly lepším týmem. Jako první zahrozil Boušek, ale jeho rychlý výpad zpoza branky úspěch neslavil. Následně šli Medvědi do tří, ale ani dvojnásobná početní výhoda domácím radost nepřinesla. Hned po přečkání těžkých chvil se vydali i hosté na steč chomutovské branky. Tvrzník se sám prokličkoval až před Luboše Horčičku, který jej ovšem skvěle vybruslil. Podruhé hořelo před domácí svatyní, když zcela osamocen dorážel kotouč Křestan. Proti tomuto zákroku vytáhla domácí jednička skvělý zákrok. Po dvou šancí hostů udeřilo na druhé straně. Dravý čtvrtý útok vlítl až před Kameše, kde si opuštěný kotouč našel Martin Heinisch a pohodlně jej poslal do branky – 1:0. Od této chvíle převzali otěže zápasu domácí a už je dokonce střetnutí nepustili. V závěru prvního dějství měl velkou šanci Charousek, kterého ideálně uvolnil Boušek, ale jeho pohotový pokus Kameš kryl.

Druhá třetina začala tam, kde první skončila. Chomutovští se i nadále tlačili do útoku a připravovali si řadu slibných příležitostí. Ovšem střely Kostourka ani Jíry k brankám nevedli. Ojedinělou šancí hostů měl na své holi kapitán Zajíc, jehož pokus z ideální pozice tečoval obětavým pádem Nosek do ochranné sítě. Následovaly dvě velké příležitosti na obou stranách. Nejprve se po buly nejlépe zorientoval Havlůj, ale jeho rychlý švih rozezvučel jen spojnici tyčí. Na druhé straně potom sám na Horčičku uháněl Zajíc, ale jeho blafák úspěch neslavil. Udeřilo o pár chvil později. Krásnou přesilovkovou souhru zakončil Jakub Trefný, kterého ideálně u pravé Kamešovi tyče našel Kostourek. Pro řízného beka to už byla snadná práce – 2:0. V polovině utkání mohli hosté utkání zdramatizovat, jelikož chvíli po sobě usedli na trestnou lavici hned dva domácí borci. Bílomodří první část oslabení přestáli a již ve čtyřech sami skórovali. Charousek vybojoval puk v rohu, přihrál jej na modrou čáru, kde stál Josef Révay. Jeho rychlý švih skončil až za Kamešovými zády - 3:0. V závěru mohli Medvědi snížit, ale Novotnýho střelu do opuštěné klece lapil Horčička skvělým skokem.

Luboš Horčička vychytal v této sezóně svoji první nulu.

V závěrečném dějství byl k vidění strategický výkon domácích a marná snaha hostů o zdramatizování utkání. Hosté měli více času kotouč na holích, ale dobře hrající chomutovští je na dostřel Horčičky nepustili. Berounští se marně drali do šancí a ještě hůře si vytvářeli nějaký tlak. Šance byly k vidění spíše před Kamešovou brankou, ale ani jedna se neujala. Medvědi dostali ještě v závěru šanci vstřelit alespoň „čestný“ úspěch, ale ani výhoda dvou mužů v poli jim radost nepřinesla. Chomutov tak díky pár klíčovým zákrokům Luboše Horčičky, který si připisuje svou první letošní nulu, porazil Berounské Medvědy 3:0.

Vladimír Kýhos (Chomutov): „Dnešní zápas můžu zhodnotit jenom kladně, hráčům nemám, co bych vytknul. Určitě se to muselo líbit i divákům. Odehráli jsme celý zápas v tempu a přesně jsme plnili taktické pokyny. Dařily se nám oslabení i přesilové hry. Měli jsme i trochu štěstí. Byl to po všech stránkách naprosto jiný výkon než na ledě Hradce.“

Karel Najman (Beroun): „První dvě třetiny jsme byli trochu ustrašené, hráli jsme málo do těla, prohrávali jsme osobní souboje. Naopak chomutovští se v těchto herních činnostech prosazovali a my jsme byli pod tlakem. Až ve třetí třetině, kdy už jsme neměli o co přijít, tak jsme se trochu zvedli. Ten samý problém jsme měli doma s Kometou. Dneska nás domácí více méně k ničemu nepustili, hráli velmi dobře, byli lepší v bruslení, v pohybu a to rozhodovalo.“