Reportáže

Chomutov podruhé v řadě prohrál, tentokrát s týmem z Kadaně

Napsal 26.10.2009 Miroslav Kučera, Jakub Novák
C h o m u t o v - Druhá porážka v řadě. Na ČEZ stadion přijel nepříjemný soupeř z Kadaně. První dvacetiminutovka nenabídla oku diváka nic zajímavého. Pár střel na oba brankáře sice vysláno bylo, ale chyběla přesnost, švih a štěstí při zakončení. Ve druhé třetině byla více aktivní Kadaň. Měla navrch jak v obraně, tak v útoku, kdy se jí podařilo vstřelit branku. Svůj první gól v zápase vstřelil David Balázs. Ve třetí třetině byla hra vyrovnaná a bylo to vidět i na skóre této třetiny. Obou týmům se povedlo vstřelit branku. Za Kadaň se znovu prosadil David Balázs a za tým KLH alespoň snížil Milan Kraft. Na konci se Chomutov snažil ještě o vyrovnání, ale nepovedlo se mu to. Kadaň se dvakrát prosadila střelecky, a proto zvítězila na ledě Chomutova 2:1 a připisuje si velice potřebné 3 body do tabulky.
14.kolo po 26.10.2009
CHM
1:2(0:0, 0:1, 1:1)
KAD
Chomutov
Hanuljak (Štěrba) - Pulpán, Bombic, Trefný, Pavlas, Malinský, Grof, Všetečka, Revay - Procházka, Duda, Kraft, Trochta, Jíra, Skořepa, Hašek, Rindoš, Míka, Fiala, Eiselt, Domin
Kadaň
Závorka (Hronek) - Ťupa, Kloz, Schmidt, Knyazev, Hlubuček, Szakal, Zmeškal, Spitzer,Indra, Gombár,Šíp, Boušek, Balázs, Kadlec, Fábry, Charousek J., Polanský, Malát, Bauer, Stehlík

Shrnutí

Do utkání vstoupili aktivněji domácí. Hned od úvodního buly vypustili na Závorku v brance hostí několik střel, ale žádná si cestu do branky nenašla. Velkou šanci měl v polovině páté minuty Jíra, kterému přesně přihrál Skořepa, ale Závorka betonem vytěsnil kotouč. Od začátku bylo utkání hodně tvrdé a o osobní souboje a vyloučení nebylo nouze. Ani jednomu týmu se však nedařilo se déle usadit v útočném pásmu, natož pak vážněji ohrozit soupeřovu branku. Druhou velkou šanci měl opět chomutovský Petr Jíra, ale výborný Závorka ukázal své brankařské umění. V první třetině byli přecejen aktivnější chomutovští hráči. Důkazem je, že na soupeřovu bránu vyslali o mnoho střel více, avšak žádná neskončila v brance. Po první třetině byl tedy stav 0:0.

Naopak do druhé třetiny vlétli aktivněji hosté z Kadaně. Hned ve 21. minutě měl obrovskou příležitost Charousek, ale sám proti Hanuljakovi neuspěl. TO se povedlo až o pár minut později, konkrétně v čase 24:31, Davidu Balazsovi. Ten dostal perfektně načasovanou přihrávku od Ladislava Bouška a zavěsil přesně do chomutovské svatyně – 0:1. Po inkasované brance jakoby byli hráči Chomutova zaskočeni a nedokázali prakticky ani vystřelit na kadaňskou branku. Ani ve druhé třetině nerozdal hlavní rozhodčí Wagner málo trestů. V polovině utkání měli domácí dlouhou přesilovku 5 proti 3, ale ani z té nedokázali uspět a vyrovnat stav utkání. Kadaň byla po vstřelené brance a ubráněným přesilovkám na koni. Ve 38. se Radek Šíp obtočil kolem domácí branky, ale Hanuljak stihl dojet včas k tyčce. Pár vteřin před koncem druhé části měl ještě příležitost k vstřelení druhé branky Boušek, jeho střelu však domácí brankář zneškodnil. Stav po dvou třetinách byl 0:1.

Začátek třetího dějství patřil opět Kadaňským. Ve 44. minutě při přesilové hře vystřelil Tomáš Polanský, jeho střelu vyrazil Hanuljak, s dorážkou si taktéž poradil, ale na odražený kotouč již nedosáhl a David Balazs se svojí druhou brankou neměl problémy – 0:2. V polovině poslední části ujel z vlastního obranného pásma Milan Procházka, svoje sólo však zakončil jen do připraveného Závorky. Chomutovští se s výsledkem nechtěli smířit. V 52. minutě při přesilové hře napřáhnul z pravého kruhu Milan Kraft a zavěsil přesně pod horní tyčku hostující branky – 1:2. To však bylo z obou stran vše. Domácím nepomohla ani závěrečná power – play, a tak zápas skončil za překvapivého výsledku 2:1 pro Kadaň.

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Lukáš Pulpán a David Balazs.

Ohlasy trenérů

Radim Rulík (KLH Chomutov): Stydím se za výkon, který jsme předvedli, dnes jsme si rozhodně nezasloužili vyhrát. Musím se omluvit chomutovským fanouškům za to, co jsme dnes na ledě předvedli. Kadaň nás třikrát porazila, což značí, že mají hodně silné mužstvo. Já tato utkání nemám rád, protože se hráči znají velmi dobře mezi sebou a nelíbí se mi to. V Kadani je spousta hráčů, které jsem připravoval do sezóny a nemám takovéto zápasy rád. Ještě jednou musím říci, že se strašně stydím za dnešní výkon, stydím se za sebe, protože jsem nedokázal mužstvo přesvědčit, aby hráli na 150 procent. Je to obrovské zklamání.

Milan Kašpárek (SK Kadaň): Utkání bylo samozřejmě těžké, ale měl jsem o mnoho lehčí pozici než Radim Rulík na chomutovské střídačce. Domácí museli hodně tvořit a proti tomu hokeji, s kterým jsme sem přijeli, tak se hraje hrozně složitě. Moji kluci plnili parádně úkoly, které jsem jim zadal a potvrdil to vynikajícím výkonem mladý brankář Závorka. Body mě samozřejmě těší, ale nějak bych to nepřeceňoval.