Chomutov podlehl ve čtvrtém zápase v sérii Boleslavi 2:3

Napsal 30.03.2008 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - V neděli podvečer pokračovala na chomutovském zimním stadionu finálová bitva 1. hokejové ligy. Oba celky udělali ve čtvrtém utkání v sérii několik změn v sestavě, na chomutovské straně nastoupil do obrany Martin Mazanec a v útoku se objevila dvojice forvardů Polodna s Gálikem a na straně Boleslavi nastoupil v brance místo budějovického Chábery Šindelář a v útoku Gajovský. Úvodní třetina přinesla dva góly, které padli až v závěru prvního dějství, nejprve chomutovský Jíra otevřel skóre dnešního zápasu a dostal Severočechy do vedení, ale za malou chvíli Boleslav využila rychle přesilovou hru z hole Gombára, jenž střelou do poloprázdné brány vyrovnal na 1:1. Prostřední třetina se nesla ve stejném duchu jako ta první, opět Chomutov zásluhou Martina Gálika odskočil do jednobrankového vedení, ale to netrvalo dlouho a za necelých pět minut vyrovnal na 2:2 Šindel, který propasíroval puk u pravé tyče pod Podolkovým betonem. V závěrečné dvacetiminutovce v 50. minutě chomutovští hokejisté inkasovali třetí branku z hole Sýkory do prázdné brány a ani přes závěrečnou drtivou power play v posledních vteřinách třetí třetiny se jim nepodařilo vstřelit vyrovnávací gól a vynutit si alespoň prodloužení a podlehli Středočechům 2:3 a v celé sérii 0:4 na zápasy.
F4 ne 30.3.2008
2:3(1:1, 1:1, 0:1 )
MBL
Podolka – Trefný, Révay, Všetečka, Chatrnúch, Ťupa, Bombic, Kloz, M. Mazanec – Polanský, Kostourek, Jíra – Mikšovic, Šíp, Boušek – Hašek, Charousek, Jeslínek – Polodna, Heinisch, Gálik
Ml.Boleslav
Šindelář – Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Kolafa, D. Mazanec, Mocek, Schnabel – Nouza, Král, Gombár – Gajovský, Boháč, Šebesta – Mikulík, Šindel, Eiselt – Rumpel, Sýkora, Handlovský

Do dnešního čtvrtého finálového utkání vstupovali domácí hráči s odhodláním zabránit hostům ukončit již dnes tuto finálovou sérii a po včerejší prohře v samostatných nájezdech si chtěli letošní sezónu ještě prodloužit.

Do zápasu vstoupili stejně jako včera aktivněji domácí hráči k čemuž jim dopomohli hosté, kteří poskytli hned po 41. vteřinách první výhodu přesilové hry. Tato přesilovka se jim však příliš nepovedla a hosté je téměř k ničemu nepustili. Sotva se vrátil z trestné lavice vyloučený Nouza, už ho tam vystřídal Mazanec. Ani tato přesilová hra však domácím kýžený gól nenaskytla i když se jim povedla mnohem lépe než ta první. V 10. minutě dostali první výhodu ukázat svoje umění v početní převaze i hosté po faulu domácího kapitána Šípa. Domácí se v poklidu ubránil a stejně jako domácí, dostali i hosté hned v zápětí tuto početní výhodu si zopakovat, jelikož byl ve 13. minutě vyloučen domácí Ťupa.V této početní výhodě si hosté vytvořili jednu obrovskou šanci, ale závar ve svém brankovišti vyřešil domácí gólman Podolka, který nastoupil dnes poprvé v celém finále v základní sestavě. Nutno podotknout, že i v hostující brance nastoupil dnes o začátku místo Chábery Šindelář. Třetí výhodu přesilové hry dostali domácí v 16. minutě po vyloučení Mocka za hrubost. S tou však domácí naložili stejně jako s oběma předcházejícími. To co se nepovedlo v početní výhodě, povedlo se na konci 18. minuty. Zpoza brány dostal přihrávku od Martina Heinische před branku PETR JÍRA a ten střelou po ledě otevřel skóre dnešního zápasu. 1:0 Radost domácích z vedení však moc dlouho nevydržela. Na začátku 20. minuty byl vyloučen domácí Charousek za napadení a hostům stačilo pouhých 9 vteřin a bylo vyrovnáno, když se k odraženému puku dostal před brankou Podolky nekrytý JIŘÍ GOMBÁR a do poloodkryté domácí branky neměl problém usměrnit puk. 1:1

Druhou třetinu začali opět aktivněji domácí, opět podpořeni nečistou hrou boleslavských hráčů. Do 26. minuty hráli dvě po sobě jdoucí početní výhody, ale dnes se jim v této činnosti vůbec nedařilo. Stejně ale jako při vstřelení prvního branky domácích se jim povedlo chvilku po navrácení vyloučeného hostujícího hráče opět strhnout vedení na svou stranu. Ukazatel se zastavil v čase 29:02, když po ideální Bouškově přihrávce nedal tvrdou ránou MARTIN GÁLIK Šindelářovi žádnou šanci a vrátil opět domácím vedení. 2:1 Po této brance převzali iniciativu hosté a zle zatápěli domácím v jejich obranném pásmu. To vyvrcholilo faulem domácího Chatrnúcha. Hosté i tuto početní výhodu dokázali využít ke srovnání stavu, i když ne tak rychle jako tu předcházející. V čase 33:39 se JAKUB ŠINDEL dostal s pukem před bránu a ten propasíroval u pravé tyče pod Podolkovým betonem. 2:2 Hned o minutu později dostal 4 minuty hostující Lukáč za hru vysokou holí, ale domácím se dnes vůbec v početní výhodě nevedlo. Sice si několik příležitostí ke vstřelení branky vytvořili, ale ani Kostourek a po něm Jeslínek se ve skrumáži před Šindelářem nedokázali prosadit

Také třetí třetinu začali aktivněji domácí hráči, ale ani hosté nezůstávali pozadu a vytvářeli si stejně jako domácí šance. Oba gólmani však předváděli výborné zákroky. Hra se v první polovině třetí třetiny rychle přelévala z jedné strany na druhou. V čase 49:17 přišel rozhodující okamžik dnešního zápasu. TOMÁŠ SÝKORA si nabruslil do šance a po pádu Podolky skóroval do prázdné brány. 2:3. Domácí pokud nechtěli pomýšlet na konec sezóny stáli před nelehkým úkolem. V jejich snaze o vyrovnání je ale přibrzdila vlastní nedisciplinovanost. Nejprve byl za faul kolenem vyloučen Ťupa a po jeho návratu i Bombic. Hosté se však do zbytečného útočení nepouštěli a naopak to byli domácí, kteří i ve čtyřech dokázali několikrát potrápit hosty, i když k přímému ohrožení Šindeláře se nedostali. V čase 58:31 si domácí vzali oddechový čas a jelikož se vhazovalo před hostujícím gólmanem odvolali Podolku na střídačku. Domácí bojovali z posledních sil a v čase 59:52 vytvořili obrovský závar před Šindelářem, Polanský s Jeslínkem a posléze i Kloz nedokázali na brankovišti procpat kotouč za Šindelářova záda a na další pokus jim již nezbyl čas

Domácím touto prohrou skončila sezóna a po prohře 0:4 na zápasy ve finále první hokejové ligy končí těsně před vysněným postupem do baráže o 1. extraligu ledního hokeje

Leo Gudas (Ml. Boleslav): Podle toho výsledku se zdá, že finálová série byla lehčí než v semifinále, ale zápasy byly velice vyrovnané, takže to nebylo nic lehkého. Včerejší výhrou jsme nahlodali sebedůvěru Chomutova a dnes jsme to dohráli.

Martin Pešout (Chomutov): V dnešním zápase jsme šli opět do vedení, ale soupeř jednoduše z přesilovky vyrovnal. Ve třetí třetině jsme to chtěli zvrátit, ale bohužel z rychlého brejku jsme dostali branku. Pak už jsme neměli fyzické ani psychické síly to přetlačit. Pokud máme už takovou smůlu, že v power-play trefíme brusli hráče, když už to jde do prázdné brány, tak nám asi nebylo souzeno uhrát alespoň jeden zápas. Doufáme, že Boleslav postoupí, abychom se s ní nemuseli příští rok ve finále znovu přetahovat.