Reportáže

Chomutov podlehl po boji ruské Ufě 1:3

Napsal 13.08.2012 Jan Řápek
C h o m u t o v - Piráti Chomutov se střetli z výrazným soupeřem z KHL. Do utkání vstoupili hrdě a Ufy se nezalekli. Po první bezbrankové třetině Chomutov otevřel skóre ve třetině druhé. V oslabení se prosadil Marek Sikora. Ufa rychle odpověděla a vzápětí skóre otočila. VE třetí třetině už došlo pouze k úpravě skóre, když se do prázdné branky prosadil Tomáš Rolinek a vsítil tak svůj druhý gól v zápase.
přát. po 13.8.2012
CHM
1:3(0:0, 1:2, 0:1)
UFA
Chomutov
Řehoř - Pulpán, Palin, Bartejs, Rýgl, Mrázek, Szakal, Lučka, Macháček - Hřebejk, Kraft, Lušňák - Procházka, Zálešák, Hruška - Hromas, Sikora, Ondřej - Hafenrichter, Kůs, Račuk
Salavat Ufa
Tarasov - Zubarev. Koltsov, Šulakov, Baranka, Blaťák, Isangulov, Proškin, Gurkin - Trubačev, Garijev, Grigorenko, Filatov, Pihlstrom, Zinovjev, Glukov, Rolinek, Pankov, Jemelin, Saprikyn

Branky a nahrávky

Chomutov
2. Sikora (Hromas, Lučka)
Salavat Ufa
24. Glukhov (Proškin), 25. Rolinek, 60. Rolinek

Statistiky

Vyloučení
4:5
Využití
0:0
V oslabení
1:0
Diváci
3202

Shrnutí

Špičkový evropský mančaft byl od začátku jistější, ale Milan Řehoř v brance žádnou chybu nepřipustil. Dobré příležitosti si však nevytvořili jen favorizovaní hosté, ale po salavatském zvolnění začali také Piráti zkoušet využít chyby v rozehrávce. Kazašský brankář si též nepočínal špatně. Opatrná hra Chomutova a lehkomyslný přístup ruského týmu nijak neupravil bezgólový stav po první třetině.

Druhá třetina přinesla po chudé první periodě hned tři branky. Do vedení se poprvé dostali ve dvaadvacáté minutě Piráti. Po vyloučení Davida Hrušky Ufa měla možnost otevřít skóre, ale špatně zahraná přesilová hra dala možnost Karlu Hromasovi na protiúder. Zadovkou přihrál na přijíždějícího MARKA SIKORU, který se dostal až k brance hostů a krásným blafákem vykoupal gólmana v zeleném a přesně zakončil. Radost Chomutova trvala ale jen 2 minuty. ALEXEI GLUKHOV napálil od modré čáry a Řehoř nedokázal dalece letící puk zastavit. Hráči ruského mistra z předminulé sezóny sotva skončili oslavy vyrovnávající branky, zaúřadoval taky český reprezentant TOMÁŠ ROLINEK. Rychle objel branku, avšak vystřelil mimo. Milan Řehoř ale kotouči sám pomohl do branky, když se přemisťoval. V následujícím dění byl vidět taky David Hruška, který dvakrát sprintoval sám k hostující svatyni, ale ani jednu šanci nevyužil.

Piráti do posledního dějství vstoupili aktivně. Domácí střelec David Hruška měl znovu na holi šanci na vyrovnání, trefil ale jen tyč. Následovaly další střely na branku Salavatu, ale Tarasov odolával. Odolával až k samotnému závěru třetí třetiny. Zhruba dvě minuty před koncem si domácí vynutili přesilovku 5 na 3. Následoval velký tlak Pirátů, kteří stále živili naději na vyrovnání. Ze závěrečného stíhacího tlačení však nevzniklo nic. Po vyloučení Davida Hrušky pečetil gólem do prázdné branky výhru znovu TOMÁŠ ROLINEK. Dnes měla Ufa co dělat, aby zvítězila, nakonec se to hráčům v bílo-zelených dresech povedlo.

Ohlasy trenérů

Jiří Doležal (Piráti Chomutov): Pro diváky byl Salavat atraktivní soupeř, pro nás zase velká škola hokeje. Tento zápas nám přinesl hodně poznatků a řekl nám, co bychom měli a co neměli příště dělat. Máme určitě co zlepšit, ale s výsledkem jsem spokojený. Sahali jsme i po bodu, vytvořili jsme si několik šancí, kdy jsme však netrefili prázdnou bránu. Z tohoto duelu si bereme i hodně pozitivních věcí.

Vener Safin (Salavat Julajev Ufa): Dnešní zápas se mi z obou stran líbil. Naše hra nebyla sice úplně nejlepší, ale to proto, že teď probíhá fáze tvrdých tréninků na přípravných kempech, a hráči jsou po nich unavení. Utkání bylo na vysoké úrovni, hra měla charakter a vítězem se mohl stát klidně i Chomutov. Měli jsme hodně hrubek v obraně, což musíme napravit. Velice se mi líbila hra domácích, kteří si tuhle sezónu zahrají Extraligu. Vydrželi s námi hrát až do konce ve vysokém tempu. Myslím si, že Chomutov bude v nejvyšší soutěži hrát na vysoké úrovni a určitě se v ní neztratí.

×
Dnes v 18:45 | Jun.
BK Havlíčkův Brod
Piráti Chomutov
×
Dnes v 16:30 | Dor.
Piráti Chomutov
HC Kobra Praha