Chomutov opět naděloval na ledě soupeře, schytaly to Benátky - 8:1

Napsal 17.09.2008 David Matula, Tomáš Nejedlo
C h o m u t o v - Hokejisté Chomutova i v druhém utkání na ledě soupeře dominovali. Po jednoznačné výhře 1:8 v Berouně zvítězili i na ledě nováčka z Benátek stejným poměrem. Rozhodující byla první třetina, kterou svěřenci Martina Pešouta vyhráli 0:4. Trefili se Toivonen, Mikšovic, Pulpán a Jeslínek. Ve druhé třetině se do střelecké listiny zapsali Hašek a poprvé v sezóně nastupující Tauš. Po dvou dvacetiminutovkách vedli bílomodří 0:6, a tak v poslední části zaskočil za Lundella náhradník Cikánek, který inkasoval jednou z hole Bárty. Poslední slovo však patřilo hostům a o konečný výsledek se postarali podruhé v utkání skórující Jeslínek a Tauš.
3.kolo st 17.9.2008
BNJ
1:8(0:4, 0:2, 1:2)
Benátky n.J.
Nedvídek (6. Hanousek) - Drábek, Gajda, Hrach, Pavlů, Schnábel, M. Tondr, Kajínek - Kudrna, Skořepa, Havel, Špaček, Nevyhoštěný, Vantuch, Jech, Bárta, Dušek, Kadeřábek, Rapač, Weiss, Hruška.
Lundell (41. Cikánek) - Chmelíř, Révay, Pulpán, Toivonen, Ťupa, Bombic, Trefný, Všetečka - Gombár, Skořepa, Míka, Hlinka, Mikšovic, Jíra, Hašek, Charousek, Jeslínek, Tauš, Domin, Fábry.

Ještě než začalo samotné prvoligové utkání, nastoupil na led úspěšný český deblkanoista a rodák z nedalekého Brandýsa nad Labem, aby řekl fanouškům několik slov a protože nyní parťák Jaroslava Volfa v Benátkách žije, obdržel od klubu čestný dres se svým jménem.

Utkání začalo pro domácí jako ze zlého snu a pro Chomutov naopak jako z říše snů. Časomíra ukrojila totiž teprve 44 vteřin a po rychlém kombinace Jíry s Mikšovicem natáhl na modré čáře nový bek v modrém dresu, finský zadák Marko Toivonen a ostrou ranou nedal Nedvídkovi sebemenší šanci - 0:1. Ve 4. minutě zůstal před brankou trestuhodně volný Stanislav Mikšovic a měl dost času a prostoru na to, aby trefil přesně k tyči - 0:2. Branková smršť chomutovského týmu neustávala a třetí gól na sebe nenechal dlouho čekat. V čase 5:37 se puk dostal mezi kruhy k produktivnímu obránci Lukáši Pulpánovi, který neotálel a chladnokrevně prostřelil Nedvídka - 0:3. Michal Nedvídek se po tomto gólu rezignoval a přepustil své místo v brankovišti Janu Hanouskovi. Nového muže v brankovišti přivítal Miro Hlinka, ale Hanousek se dobře uvedl. Po návratu z trestné lavice pak vyzkoušel pozornost Lundella na druhé straně Kajínek, zkušený finský gólman však ukázal své kvality. V 17. minutě přišel pro domácí další tvrdý úder. Na modré čáře si do nájezdu najel Michal Jeslínek, proháčkoval se mezi beky a tváří v tvář Hanouskovi skóroval mezi jeho betony - 0:4. Ke konci třetiny ještě po Schnábelově přiťuknutí pálil Kadeřábek, ale na tomto stavu již nic nezměnil.

Začátek druhé třetiny se nesl ve znamení té první. Hosté tlačili a domácí se zmohli jen na rychlé protiútoky. Rozhodčí Pešina pak Benáteckým nabídl 80 vteřin trvající dvojnásobnou přesilovku, ale chomutovská obrana v čele s výborným Lundellem se zaskočit nenechala. Finský gólman se vyznamenal především při šanci Josefa Skořepy. Ve 33. minutě se znovu prosadili hostující střelci. Rychlou předávku puku nezaregistroval brankář Hanousek a Jaroslav Hašek ho nachytal dezorientovaného v nedbalkách a snadno vsítil již pátý gól - 0:5. Benátečtí se sice snažili, ale veškeré pokusy s ledovým klidem krotil pozorný Lundell. Kalich smůly si před koncem třetiny vypily Benátky až do dna. Ve 38. minutě totiž nahazoval Zdeněk Tauš a vracející se obránce Michal Pavlů si omylem puk srazil do vlastní branky, Hanousek na změnu směru puku již nestihl zareagovat - 0:6.

Do třetí třetiny nastoupil do branky Chomutova náhradní brankár Lukáš Cikánek, který v létě přišel z Kladna. Nový muž v brankovišti hostí nezačal zrovna šťastně. Ve snaze rozehrát totiž trefil forčekujícího Michala Bártu, který pak už měl zcela snadnou pozici a alespoň snížil - 1:6. Exkluzivní šanci s vidinou branky měl poté kapitán Josef Skořepa. Uháněl sám na Cikánka, jenž si ale blafák do forhendu pohlídal. Na začátku 54. minuty se posedmé radovali hosté. Kajínek upadl po souboji u zadního mantinelu a z přihrávky zpoza branky těžil najíždějící Jiří Charousek - 1:7. Neuplynulo ani dvacet vteřin a Jan Hanousek ze své sítě lovil další puk. Zdeněk Tauš využil ukázkové akce na jeden dotek a nejhezčí akcí zápasů zvýraznil domácí debakl - 1:8. Závěr zápasu okořenila ještě hromadná bitka, do které se zapojilo hned několik hráčů obou celků. Na výsledku to již nic nezměnilo a domácí utrpěli s postupovým aspirantem debakl. Uznejme, že Chomutovští byli jasně lepší a vyhráli rozdílem třídy.