Chomutov na závěr základní části doma přehrál jihlavskou Duklu 6:1

Napsal 06.12.2008 David Matula
C h o m u t o v - Na závěr základní části přijela do Chomutova jihlavská Dukla. Od prvních minut svěřenci Martina Pešouta na svého soka vlétli a několik ostrých zákroků si připsal Vajner. Přesto dvakrát v úvodní dvacetiminutovce inkasoval z hole Haška a Maláta. Ve druhé části chomutovští i nadále hostům zatápěli, ale dobře chytajícího Vajnera překonal pouze Mikšovic. Ve třetí části během čtyř minut navýšili domácí skóre Fábry, Hašek a Trefný. Za hosty už jen kosmeticky upravil výsledek Hradecký. Chomutov po dobrém výkonu přehrál Duklu Jihlava 6:1.
30.kolo so 6.12.2008
6:1(2:0, 1:0, 3:1)
JIH
Lundell (Cikánek) - Všetečka, Višňák, Nikolov, Bombic, Trefný, Revay, Chmelíř, Toivonen - Gombár, Míka, Jíra - Hašek, Mikšovic, Jeslínek - Malát, Tauš, Fábry - Mužík, Skořepa, Indra
Jihlava
Vajner (Navrátil) - Malena, Ficenc, Novák, Vacek, Martinka, Rosendorf, Kašpar, Bílek - Říha, Bakus, Hodek - Hanzal, Dolňíček, Kotlík - Krupka, Hradecký, Suk - Jonáš, Bezděk, Hrbatý

Hned od úvodních minut domácí ukázali, kdo je na ledě pánem a během několika úvodních minut musel ukázat svůj um debutant v jihlavské brance Vajner. Dvakrát byl blízko vstřelení úvodní branky Fábry, ale nejdřív jeho pokus zastavila tyč a druhý z mezikruží vyrazil hostující brankář. V deváté minutě se na něho sám rozjel Michal Jeslínek, ale dobře provedený blafák zakončil domácí forvard pouze do tyče. O chvíli později dostali domácí možnost zahrát si první početní výhodu. Po 24 vteřinách se potrestaný Kotlík vracel zpátky na střídačku, jelikož se opakovaným pokusem prosadil Jaroslav Hašek - 1:0. Teprve až v desáté minutě si pořádně osahal kotouč Jan Lundell, když zlikvidoval pokusy Bakuse i Ficence. Ale jednalo se spíš o světlou hostující výjimku, jelikož se většinu času hrálo před Vajnerem. Pět minut před první sirénou se radovali bílomodří podruhé, to když se důrazem v brankovišti prosadil Martin Malát - 2:0. O minutu později mohlo být pro Duklu ještě hůř, ale Jeslínkův i Skořepův pokus šel jen těsně mimo hostující branky.

Do druhé části hry vstoupili Chomutovští opět s velkým nasazením. Dukla hrála ve druhé minutě prostřední části v šesti a nejvíce se v následné přesilové hře ukázal finský sniper Marko Toivonen, který však trefil jen tyč. I nadále pokračoval chomutovský tlak, ale střelu Mikšovice nedokázal na hranici brankoviště přetavit ve třetí branku Malát. Následovala další početní výhoda domácích, ale v dobré pozici neuspěl ani Všetečka, ani Skořepa. Zhruba v polovině utkání ale již potřetí udeřilo. Nikolov pohotově uvolnil Toivonena a ten bombou nechal vyniknout Vajnera, který kotouč vyrazil pouze před sebe a v dojíždějícím chumlu se nejlépe zorientoval Stanislav Mikšovic a kotouč dorazil - 3:0. V závěru druhé části hrála Dukla tři přesilové hry v krátkém časovém sledu, ale krom dvou střel Ficence více Lundella neohrozila.

I do závěrečné části bílomodří vlétli a už ve druhé minutě svítilo červené světlo za zády Vajnera počtvrté. Branislav Fábry napálil volný kotouč po buly směr Vajner a trefil se přesně pod vyrážečku mladého brankáře - 4:0. O dvě minuty později dostal dostatek prostoru Jaroslav Hašek, který si mohl s kotoučem na holi vybruslit před Vajnera a přesnou střelou vyhnal všechny pavouky z levého horního rohu - 5:0. Šestá branka domácích přišla po dalších dvou minutách. Krásnou akci zahájil Jakub Trefný, když na modré zadovkou přenechal kotouč Míkovi, ten rychle přiťukl Fábrymu a ten ač sám před Vajnerem ještě situaci vylepšil na zakladatele celé akce a pro toho již nebyl problém trefit odkrytou branku - 6:0. Dukla si poté vzala oddechový čas. Ten zastavil chomutovský brankostroj a sedm minut před koncem se do rychlého kontru dostala dvojice Lukáš Krupka a zakončující Tomáš Hradecký, který střelou z první překonal Lundella a dal tak výsledku utkání konečnou podobu.

Martin Pešout (KLH Chomutov): „Chtěli jsme se omluvit divákům za poslední výkon s Havířovem a víceméně za všechny nepřesvědčivé výsledky doma. Chtěli jsme to zlomit a já jsem rád, že se nám to povedlo jak hrou, tak výsledkově. Během prvních dvou třetin jsme mohli dát i více branek, ale jsme rádi, že nám to tam napadalo alespoň v té třetí. Kaňkou bohužel jsou další dvě zranění. Toivonen má naraženou kyčel a Zdeněk Tauš má něco s loktem. Oba dva nedohráli a nejspíš to zase bude chtít nějakou pauzu.“

Aleš Totter (Dukla Jihlava): Dnes jsme byli pro Chomutov snadnou kořistí. Od začátku nás přehrával na celé čáře. Nám chytal brankář, pro něhož to byl první start za A tým a svůj první zápas hráli také sva obránci, takže jsme do Chomutova jeli v trošku improvizované sestavě. To nás ovšem neomlouvá. Měli jsme z Chomutova zbytečný respekt a to rozhodlo.