Reportáže

Chomutov na svém ledě stále bez ztráty bodu, tentokrát porazil Třebíč

Napsal 23.10.2010 David Matula
C h o m u t o v - Hokejisté Chomutova ve dvanáctém kole přivítali na svém ledě Horáckou Slavii Třebíč. Od úvodních minut bylo k vidění oboustranně bojovné utkání, ve kterém jsme si na první branku museli počkat až do druhé třetiny. V ní se dokonce dvakrát prosadil Filip Seman, který pokaždé uspěl sám proti Fialovi, přičemž jednou dokonce ve vlastním oslabení. Hosté si vypracovali několik šancí z brejků, které ovšem buď zlikvidoval Hylák, nebo se hostující střelci mezi tři tyče svými pokusy nevešli. Ve třetí třetině navýšil domácí náskok Davídek, a když hostující Laš trefil jen tyč, skončilo utkání vítězstvím Chomutova 3:0.
12.kolo so 23.10.2010
CHM
3:0(0:0, 2:0, 1:0)
TRE
Chomutov
Hylák - Pulpán, Bombic, Havíř, Benda, Dóczy, Mucha, Mudroch, Rutta - Duda, Kraft, Hluchý - Selingr, Kůs, Davídek - Seman, Sikora, Jíra - Kuběna, Hrdel
Třebíč
Fiala - Ostrčil, Hrbáček, Malinský, Kadela, Sláma, Bulička, Sedláček, Dudáš - Laš, Dolníček, Hampl - Obdržálek, Nahodil, Okál - Ostřížek, Burian, Zahradník - Kadela, Vondráček, Dočekal

Shrnutí

Začátek utkání byl poklidný. Jedinou výraznou šanci měli hosté, když Hylák nechal ležet puk na brankové čáře, ale obránce ho stihl odklidit. V šesté minutě se domácí dostávali do přečíslení, ale Sikora nechal ležet kotouč za sebou, a tak ze šance sešlo. Na začátku deváté minuty mohl Chomutov oslavovat gól, ale nikdo ze clonících hráčů nedokázal kotouč doklepnout do branky.

V polovině první třetiny se hosté usadili v útočném pásmu, ale gólovou tečku neudělali. Poté měli navrch domácí. Z několika velikých šancí ale nevytěžili kýženou branku. Největší tlak měli domácí na konci třetiny při přesilové hře, ale do šaten se odcházelo za stavu 0:0.

Domácí si vypracovali několik velmi slibných šancí hned na začátku druhé třetiny, ale selhali na dobře chytajícím Fialovi. V páté minutě se ale domácí již radovali. Při vlastním oslabení ujel Filip Seman a ač stíhaný obráncem, zasunul kotouč přesně mezi betony Fialy.

Vstřelený gól hře výrazně pomohl. Oba týmy začaly více bruslit a z toho pramenily další šance. V patnácté minutě ujeli domácí ve dvou proti jednomu, ale obránce jim kotouč vypíchl, přihrál na modrou čáru Slámovi, který ale tváří v tvář na Hyláka nevyzrál. Hostům k vyrovnání nepomohla ani následná přesilová hra, v níž si vytvořili nějaké příležitosti. Ba naopak.

Hned po skončení početní výhody ujeli hostující obraně opět Sikora společně s Filipem Semanem, který si připsal druhou branku. Chomutovští tak vyhráli druhou třetinu 2:0.

Krušnohorci měli na začátku poslední části možnost přesilové hry, ale branku nevstřelili. Neměli k ní ovšem daleko. Nejprve nikdo z útočníků nezasunul poskakující kotouč do takřka prázdné brány a poté dvakrát selhali na Fialovi.

Na konci čtyřicáté šesté minuty se skóre měnilo potřetí. Po dvou střelách na Fialu, které brankář vyrazil, se kotouč dostal k volnému Martinu Davídkovi a ten neměl problém poslat touš do brány. Hra se následně uklidnila. Chomutovští se soustředili především na obrannou hru a nepouštěli hosty takřka k ničemu.

Závěr utkání se nesl v poklidném duchu. Hosté sice tlačili, ale domácí obrana jim nic nepovolila. Konec utkání ještě okořenila bitka Bombice s Okálem, kterou jednoznačně vyhrál domácí bijec.

Ohlasy trenérů

Vladimír Kolek (KLH Chomutov) „Vyhráli jsme 3:0 a excelentní výkon podal Hylák v brance, který mužstvu hrozně pomohl. Chytal po šesti zápasech a jeho výkon byl vynikající a nebýt jeho, tak by byl výsledek určitě jiný. První třetinu jsme odehráli zatím nejhůř v této sezoně a mrzí mě, že jsme nebyli připravení. Hráli jsme špatný hokej a s postupem času se to zlepšovalo. Ve třetí třetině jsme nehráli špatně, ale udělali jsme strašně moc chyb, nebyli jsme důrazní a byla tam nedisciplinovanost. Nevím, jestli nás uspokojil výsledek z Kadaně, každopádně dneska to nebyl výkon, na který jsme zvyklí, a který chceme předvádět. Musíme se dát do kupy, aby příští zápas byl lepší.“

Roman Vondráček (trenér Třebíče): „Zápas se mi hodnotí těžko. V první a druhé třetině jsme byli vyrovnaným soupeřem pro Chomutov. Šance, které jsme domácím nabídli, tak je dokázali využít, naopak my ani jednu. Ve druhé třetině jsme měli tři samostatné nájezdy, ale koncovka nás zklamala. V poslední třetině rozhodl třetí gól. Od té doby jsme hru ještě více otevřeli a Chomutov si vytvořil další nebezpečné šance. Rozhodující dneska bylo to, že jsme nevstřelili ani jednu branku“.