Chomutov je po čtyřech letech opět PRVOLIGOVÝ

Napsal 29.04.2024 Michal Luxa, Miroslav Kučera
K poslednímu utkání letošního ročníku druhé ligy zajížděli Piráti opět na led Havířova. Sedmý zápas nabídl snad vše, co mohl. Chomutov neproměnil trestné střílení, nebyla mu uznána branka a Piráti podruhé inkasovali po hrubé chybě obrany. Pirátskou bárku nic z toho nezastavilo a zápas na ledě Havířova dovedla do vítězného konce. Piráti tak budou hrát příští ročník v Chance lize.
F7 po 29.4.2024
AZH
2:3(1:1, 1:2, 0:0)
Šimonů – Valenta, Michálek, Ščurek, Ševčík, Vosátko, Havlík, Ficek – Klimša, Křivohlávek, Franek – Bednář, Karafiát, Kratochvil – Mrva, Ćmiel, Tvrdý – Spratek, Haas, Antoníček – Pavlík
Petrásek – Kadeřávek, Březák, Havel, Eliáš, Ulrych, Záruba, Váchal – T. Svoboda, Hübl, Stehlík – J. Svoboda, Eret, M. Tůma – Jouza, Putz, Veselý – Mála, T. Koblížek, Chrpa – Zajíček

16. Franek (Bednář, Mrva), 23. Tvrdý
20. Hübl (Ulrych), 27. Eliáš (Mála), 36. Jouza (Mála)

4:4
1:0
0:0
37:29
4563
Horák, Ondráček – Vašíček, Bezděk

Do utkání vstoupili větší příležitostí domácí, když se ve druhé minutě před Petráskem zjevil Mrva, jehož pokus chomutovský brankář vyrazil a poradil si také s následnou dorážkou. O čtyři minuty později pálil od modré Váchal, jehož pokus Šimonů vyrazil před sebe. Ovšem s následnou dorážkou neuspěl ani Petr Eret, jehož snažení skončilo na betonu gólmana. Téměř v polovině první periody ujel obraně František Mála, jehož podrazil Vosátko. K trestnému střílení se rozjel Viktor Hübl, jenž si potáhl puk doleva, avšak domácí brankář celou situaci ustál a puk vyrazil.

Ve třinácté minutě z bezprostřední blízkosti prohodil kotouč za brankovou čáru Petr Eret, jenomže hlavní sudí ihned signalizoval přihrávku rukou. Následovala přesilová hra azetu, kterou ránou z vrcholu pravého kruhu přetavil Tomáš Franek, jenž dělovku usměrnil k bližší tyči – 1:0. V samotné závěru pak Petr Ulrych našel geniální přihrávkou na zadní tyči Viktora Hübla, jež už vyrovnal – 1:1.

Ve třiadvacáté minutě chyboval před Petráskem Patrik Kadeřávek. Zapomenutého puku se chopil Jiří Tvrdý, který se z mezikruží nemýlil – 2:1. Ovšem Chomutov zareagoval na jedničku a o chvíli později z přesilové hry znovu srovnal. Palebnou pozici si u modré čáry našel Filip Eliáš, jenž využil přejetí spoluhráče před brankou a poslal černou gumu pod víko – 2:2.

V polovině utkání si kotouč za havířovskou brankou našel Lukáš Stehlík, který si najel do dobré pozice a přihrávkou hledal spoluhráče na zadní tyči. Jenomže David Putz se zorientoval. O šest minut později se Piráti poprvé v utkání ujali vedení! František Mála nahazoval puk před branku, kam ze střídačky akorát dojel Daniel Jouza. Jeho píchnutí do kotouče proskočilo Šimonů mezi rukou a tělem – 2:3.

V poslední dvacetiminutovce se hrálo opatrně, Chomutovští se soustředili na bránění středního pásma, což jim dlouhou dobu vycházelo. V šestapadesáté minutě přihrával Karafiát na zadní tyč, kde číhal Šimon Kratochvil, jemuž puk proskočil mezi bruslemi. Havířovský tlak sílil a Michael Petrásek měl třiadvacet vteřin před koncem na své straně. Další tvrdou ránu vyslal Tomáš Franek, chomutovský gólman přizvedl puk ramenem do horní tyče. A tak mohly propuknout pirátské oslavy, jelikož Chomutov postoupil po čtyřech letech znovu do Chance ligy.

Martin Pešout (Piráti Chomutov): „Dostali jsme zbytečný gól v oslabení, kdy si říkáme, že musíme být zavření, aby neprošla křižná přihrávka. Myslím si, že to byla pomalu jediná šance domácího týmu v první třetině. Bohužel jsme neproměnili penaltu, ani přesilovku a navíc nám nebyl uznán gól. Nevím, zda měl platit. Místo toho, abychom vedli, tak jsme prohrávali. Potom jsme šťastně vyrovnali. Ve druhé třetině přišel Kadeho neskutečný kiks, kdy se mu puk zastavil ve vodě. Ovšem tohle nás strašně nakoplo a už nebylo na co čekat. V tu chvíli jsme spustili útočný hokej, který jsme hráli celou sezonu a bylo otázkou času, kdy góly dáme. V poslední části jsme měli další příležitosti, které jsme zahodili asi kvůli nervozitě. Ale takové sedmé zápasy jsou. Rozhoduje je vůle, kterou jsme měli větší.“