Chomutov doma podlehl předposlednímu Havlíčkovu Brodu 2:3

Napsal 29.01.2011 Jan Řápek
C h o m u t o v - V devětačtyřicátém kole přijel na chomutovskou půdu předposlední tým NEON Extraligy Juniorů – HC Rebel Havlíčkův Brod. Chomutovští začali dobře a vyhráli první třetinu 1:0. Bohužel stav nevydržel a Havlíčkobrodským se podařilo otočit skoré dvěma góly ve druhé třetině. Třetí třetina přinesla po jedné brance na obou stranách, a tudíž si rebelové z Havlíčkova Brodu odvážejí z Chomutova tři body za výhru 2:3.
49.kolo so 29.1.2011
2:3(1:0, 0:2, 1:1)
HBR
Matoušek - Kolář, Žižka, Pinka, Mála, Csanyi, Hofmeister, Heidl, Kučera, Hanták, Klouček, Kolčava, Milotinský, Korím, Bartejs, Hrabák, Pesjak, Ptáčník
Havl.Brod
Krch - Zvolánek, Pecen, Wasserbauer, Blažek, Ondráček, Ambrož, Zdrazil, Šíma, Račanský, Kulhánek, Havel, Milfait, Doležal, Kozlík, Musil, Novotný, Hadrava

Chomutovští se hned na začátku první třetiny snažili Brod zatlačit a vstřelit branku. Hra se ze začátku přelévala ze strany na stranu až do páté minuty, kdy se Chomutovu podařilo skórovat. Petr Mála sebral kotouč a nahrál do levého kruhu, kde stál připravený Tomáš Heindl. Ten se v zakončení nemýlil. Rebel se dostal do větší šance až v dlouhé přesilové hře, kterou zavinil Petr Mála svým vyloučením. Dostal trest na pět minut plus do konce utkání. Havlíčkobrodští ale ani tuto dlouhou přesilovku nedokázali využít k vyrovnání. Po zbytek první třetiny Chomutov tlačil Havlíčkobrodské hokejisty, ale ani on nedokázal zvýšit stav utkání. I proto byl stav po první třetině 1:0.

Druhou třetinu začali Chomutovští dvěma přesilovkami, ale ani jednu nedokázali využít. Hra se poté hrála nahoru dolu. Ani Chomutov, ani Havlíčkův Brod se nedokázali prosadit, ani si dostat do náznaku nějaké šance. Stav utkání se měnil až ve třicáté třetí minutě. V levém kruhu schovaný Jan Wasserbauer střelou prostřelil brankáře Matouška a vyrovnal. Havlíčkův Brod najednou ožil a Chomutovští se až na jednu hezkou individuální akci Michala Milotínského, na nic nezmohli. Naopak vteřinu před koncem třetiny inkasovali další branku, kdy ve vlastním oslabení ujel Brodský Martin Hadrava a puk prorval do branky mezi nohama brankáře Matouška. Po dvou třetinách bylo skóre 1:2.

Třetí třetinu začal Chomutov opět dobře, jelikož se hned ve čtyřicáté první minutě při varu před brankou trefil Jakub Hofmeister. Chomutovští se bohužel moc neradovali z vyrovnání. Již za šest minut ve čtyřicáté sedmé minutě rozhodl o stavu utkání střelou z mezikruží Havlíčkobrodský Miloslav Račanský. V závěru zápasu se na obou stranách často vylučovalo, ale nějaké zajímavé akce jsme se už nedočkali. Havlíčkův Brod podržel brankář Krch, když lapil několik střel a dorážek Chomutovských střelců.