Chomutov ani na šestý pokus nedokázal doma porazit Boleslav

Napsal 02.02.2008 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - V předposledním domácím utkání v základní části hostil KLH Chomutov ve šlágru kola lídra 1. hokejové ligy Mladou Boleslav. V chomutovském dresu premiérově nastoupily dvě čerstvé posily před blížícím se play off, slovák Martin Gálik a staronová tvář Tomáš Polanský. Chomutov v úvodní třetině inkasoval dva góly, první branku z brejkové situace a druhou dokonce při vlastní přesilovce. Ve druhé dvacetiminutovce žádná branka nepadla, největší šanci na straně domácích měl Boušek, ale v samostatnén úniku na Šindeláře bekhendem nevyzrál. Vzápětí na druhé straně mohl s nařízeného trestného střílení zvýšit Sýkora, ale Horčičku střelou mezi betony nepřekonal. V závěrečné třetině se podařilo Severočechům vyrovnat, nejprve se v přesilovce trefil Charousek a za necelé čtyři minuty srovnal pohotovou dorážkou Martin Gálik. V samotném závěru třetího dějství odmítl prodloužení boleslavský Sýkora, který se dostal šťastně k odraženému kotouči a pohodlně skóroval. Středočeši si tak podruhé v letošní sezóně odvážejí výhru ze severu Čech.
41.kolo so 2.2.2008
2:3(0:2, 0:0, 2:1)
MBL
Horčička (Podolka) - Trefný, Révay, Černý, Chatrnúch, Ťupa, Bombic, Višňák, Kolda - Polodna, Kostourek, Jíra - Mikšovic, Šíp, Boušek - Hašek, Domin, Charousek - Polanský, Gálik, Tauš
Ml.Boleslav
Šindelář (Jágr) - Drábek, Kolafa, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek, Výborný - Gajovský, Král, Handlovský - Rumpel, Boháč, Šebesta - Kuchejda, Sýkora, Gombár - Nouza, Mikulík, Eiselt –Fiedler

V předposledním domácím utkání v základní části hostil KLH Chomutov ve šlágru kola lídra 1. hokejové ligy Mladou Boleslav. V chomutovském dresu premiérově nastoupily dvě čerstvé posily před blížícím se play off, Martin Gálik a Tomáš Polanský.

První třetina začala náporem domácích hráčů a v šanci se ocitl nejprve Polodna a po něm Hašek, hosté zahrozili dorážkou Eiselta, který zblízka nepropasíroval puk mezi betony domácího Horčičky, který se vrátil do branky po nemoci. V 5. minutě unikli do přečíslení 2 na 1 hostující GAJOVSKÝ s Handlovským a první jmenovaný překonal střelou nad betonem domácího gólmana 0:1 V 7. minutě byl vyloučen domácí Gálik a hosté měli možnost hned vzápětí přidat druhou branku. Dokázali si vytvořit několik šancí, které ovšem spolehlivě zlikvidoval domácí gólman. Ve 13. minutě byl vyloučen hostující Kolafa, domácí se nedokázali vůbec prosadit a tak místo vyrovnání se domácí dočkali druhé branky ve vlastní síti. Po zaváhání jednoho z obránců domácích na útočné modré ujela dvojice Šebesta a DANIEL BOHÁČ, který zakončil střelu do horního rohu nad vyrážečku. 0:2. To domácíma otřáslo natolik, že se nedokázali do konce své početní výhody prosadit a hosté se v poklidu ubránili

Druhá třetina přinesla poklidný hokej, hosté svým pohybem a důrazem v atakování bránili domácím v přesnější rozehrávce a v poklidu si hájili své dvoubrankové vedení. Postupem se domácí přece jen začali častěji dostávat na dostřel hostujícího brankáře, k čemuž jim pomohli i přesilové hry, kdy byl nejprve vyloučen ve 22. minutě Šebesta za hákování a po něm ve 36. minutě Rumpel za nedovolené bránění. Na začátku 39. minuty ujížděl domácí Boušek sám na brankáře, ale Šindelář na jeho bekhend včas zareagoval skluzem. O chvilku později se do samostatného úniku dostal hostující Sýkora, byl ovšem zahákován a bylo nařízeno trestné střílení. Sýkora se sám zhostil trestného nájezdu, zvolil střelu mezi betony, ale na Horčičku nevyzrál.

Na začátku třetí třetiny dohrávali domácí přesilovou hru, když byl před koncem druhé třetiny vyloučen hostující Hájek za faul kolenem. V 41. domácí Polodna v přesilovce zblízka nedokázal přehodit beton hostujícího brankáře. Zbytek přesilovky se boleslavští již ubránili. Domácí se snažili o vstřelení kontaktního gólu, hosté však stále svou aktivní hrou nedovolovali domácím hráčům se nijak výrazněji prosadit a když to v jejich obraném pásmu hořelo, nebáli se vyhodit na zakázané uvolnění. Ve 48. minutě byl za zdržování vyloučen hostující Výborný, domácí hosty přitlačili do jejich obrany, ale kýžený gól stále ne a ne přijít. Když byl ale v 51. minutě vyloučen hostující kapitán Král za vysokou hůl, tak přece jenom přetížená boleslavská obrana nevydržela. Na začátku 53. minuty se k odraženému puku od zadního mantinelu se dostal JIŘÍ CHAROUSEK a ten zavěsil pod víko poloprázdné Šindelářovi svatyně. 1:2. Hned o minutu později odmítl vyrovnání domácí kapitán Šíp, který nedokázal z mezikruží propálit po nezjištné Bouškově přihrávce Šindelářovi betony. O chvilku později ale již udeřilo, v čase 55:55 dorazil po střele Tauše u pravé tyče puk bekhendem do brány MARTIN GÁLIK a bylo vyrovnáno 2:2 . Vyrovnání domácích bylo zcela zasloužené, jelikož v této části zápasu byli daleko lepším mužstvem a hnáni výbornými diváky si opravdu zasloužili. Celý stadion se tak už pomalu chystal na prodloužení, ale stalo se něco pro domácí velmi nespravedlivého. Ukazatel se zastavil v čase 59:57, když se odražený kotouč dostal před domácí branku k TOMÁŠI SÝKOROVI a ten ho poslal za bezmocného Horčičku. 2:3 Chomutov tak ani na šestý pokus nedokázal doma porazit Mladou Boleslav.

Martin Pešout (Chomutov): „Rozhodně se nemáme za co stydět. Celý zápas rozhodla šťastná branka hostí v závěru, kdy na sebe navázalo několik nešťastných náhod. Nejprve netrefíme jednoduchý kotouč po buly, poté se odrazí kotouč k nám do pásma od nohou jednoho z našich obránců, následně se naši dva hráči srazí, když jeden padá do střely a vyvrcholilo to atakem Luboše Horčičky hostujícím útočníkem brankovišti. My se ale na to nechceme vymlouvat, prostě i takovýto je někdy hokej. Musíme to přijmout se zdviženou hlavou a myslím si, že to byl jeden z našich nejlepších zápasů proti Boleslavi.“

Leo Gudas (Mladá Boleslav): „Jsme moc rádi, že jsme zápas zvládli a vyhráli. Do utkání jsme vstoupili dobře, bohužel jsme v poslední třetině dvakrát inkasovali. A tak jak Chomutov šťastně vyrovnal, tak jsme my šťastně zvítězili.“