Čekání pokračuje. Piráti nestačili na Spartu, které podlehli rozdílem tří branek

Napsala 30.09.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti odjeli k šestému kolu Tipsport extraligy do hlavního města, kde vyzvali pražskou Spartu. Chomutovští se i po inkasovaném gólu v oslabení drželi na dostřel, jenomže pětadvacet vteřin před koncem prvního dějství se prosadil Petr Vrána. Po bezgólové prostřední třetině se domácí prosadili ještě dvakrát, což rozhodlo o třech bodech. Čestnou trefu svěřenců Vladimíra Růžičky zaznamenal útočník Ivan Huml, jenž tak přibližně minutu před koncem sebral Matěji Machovskému čisté konto.
6.kolo ne 30.9.2018
SPA
4:1(2:0, 0:0, 2:1)
Sparta
Machovský – Blain, Kalina, Pavelka, Košťálek, Gregorc, Delisle – Kudrna, Vrána, Říčka – Jarůšek, Klimek, Buchtele – Forman, Pech, Kumstát – Černoch, Sill, Smejkal – Beran
Stezka – Jank, Mrázek, Dietz, Knot, Štich, Valach – Skokan, Růžička, Sklenář – Vantuch, Huml, Tomica – Havel, Klhůfek, Koblasa – Stránský, Šťovíček, Dlouhý

Sparta
14. Kumstát (Pech, Kalina), 20. Vrána (Kudrna, Říčka), 52. Pavelka (Kudrna), 56. Forman (Pech)

Bejček, Jeřábek – Jindra, Zíka

Hned v úvodu utkání dobře pálili v jedné situaci Stanislav Dietz a Juraj Valach, ani jeden ale nevyzrál na Matěje Machovského. Před polovinou dějství mohli hrát Piráti přesilovku, jenomže do pár vteřin přišel faul i z jejich řad. Hra ve čtyřech na obou stranách branku nepřinesla, takže se skóre změnilo až v přesilovce Sparty.

Pražané předvedli povedenou souhru na jeden dotek, kterou zakončil do odkryté části klece Petr Kumstát – 1:0. V sedmnácté minutě si na Dietzovu vyraženou ránu najížděl Jan Havel, který pražského brankáře nepřekonal. Pětadvacet vteřin před koncem Sparta využila nedůrazu v pirátské obraně a Petr Vrána zvýšil vedení svého týmu – 2:0.

Do druhé části svěřenci Vladimíra Růžičky nevystoupili dobře, ale pro jejich šestí všechny zmatky ukončil v brankovišti Aleš Stezka. O chvíli později vypálil Jaroslav Mrázek, jehož vyraženou střelu se snažil dorazit Martin Šťovíček. Po polovině střetnutí Stanislav Dietz nebyl daleko přesilovkové trefě, jenomže jeho rána skončila na tyčce.

Za pár momentů mohl snížit Marek Tomice, jenž ale z prostoru mezi kruhy netrefil puk ideálně. Stejně tak dopadlo i přečíslení dva na jednoho, když Pavel Klhůfek neprotlačil přihrávku na Petra Koblasu. Před koncem dějství selhal na druhé straně v dobré pozici Lukáš Klimek, jenž přestřelil chomutovskou klec.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky se hostům podařilo dobře ubránit oslabení, na což však nenavázali v přesilovce, která zůstala nevyužita. Na opačném konci kluziště Aleš Stezka potřetí kapituloval, ránu Tomáše Pavelky z osy hřiště přezkoumal videorozhodčí, a Sparta tak zvýšila své vedení – 3:0.

Potom, co Pražané ubránili následující oslabení, promluvil do skóre ještě Miroslav Forman, jenž po individuální akci zakončil ránou na vzdálenější tyčku – 4:0. O čestný zásah Pirátů se postaral v čase 58:53 Ivan Huml, který zakončil povedenou kombinaci kolem branky – 4:1.

Topfoto: David Zieschang, HC Sparta Praha.

Uwe Krupp (HC Sparta Praha): „První třetina byla velmi vyrovnaná. Očekávali jsme, že Chomutov vyjde ze zajištěné obrany. Nejsou v lehké pozici, co se týče umístění, a takové týmy jsou nebezpečné. V předchozích dvou utkáních jsme nedali moc gólů. Nehráli jsme sice špatně, ale nebyli jsme v zápase celých šedesát minut. Proti Chomutovu jsme chtěli hrát dobře v obraně. Přesilovkový gól byl velmi důležitý, stejně jako trefa Petra Vrány. V uplynulých dvou duelech se nám nepodařilo druhý gól přidat. Dvoubrankový náskok nám zvedl sebevědomí, ale pak jsme trochu polevili a Chomutov si vytvořil pár nebezpečných šancí, Machovský nás však podržel. Celkově jsme odehráli dobrý zápas a udrželi si vedení.“

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „Přijeli jsme na Spartu s tím, že chceme dobře bránit. První třetina nevypadala z naší strany hrozně. Bohužel, Sparta sehrála přesilovou hru velmi dobře – dostali jsme gól do prázdné branky. Za stavu 0:2 jsme měli dvě velké šance, ale trochu se trápíme v koncovce a je to vidět. Gól na 3:0 byl dost nešťastný a tím se zápas rozhodl. Hokej je o gólech a my se v nich, bohužel, trápíme. Musíme inkasovat méně branek a dát třeba dva góly, pak můžeme bodovat. Nemám hráčům, co vytknout, protože odehráli to, na co máme. Sparta potvrdila kvalitu a vyhrála zaslouženě.“