Boleslav na úvod nedovolila Severočechům ani gól

Napsal 22.02.2006 Martin Bocian
C h o m u t o v - Ve středu odpoledne se chomutovská výprava přesunula do Mladé Boleslavi, kde vstoupila do své pouti v play off. Jako první se ve 12. minutě prosadil v přesilové hře 5 na 3 Jiří Kadlec. Těsný stav vydržel až do přestávky. Vstup do druhé části chomutovští zaspali a už po devíti vteřinách zvyšoval Michal Jeslínek na 2:0. Zřejmě definitivní konec nadějí znamenala trefa Josefa Jindry z poloviny zápasu. Výsledek 3:0 už se nezměnil. Vstup do čtvrtfinálové bitvy tak zvládli lépe hokejisté Mladé Boleslavi. Druhý zápas je na programu už zítra, začíná se opět v 17:30.
ČF1 st 22.2.2006
MBL
3:0(1:0, 2:0, 0:0)
Ml.Boleslav
Mařík – Vyhlídal, Jindra, Sláma, Všetečka, Výborný, Kolda, Chatrnúch – Jeslínek, Fadrný, Kadlec – Nouza, Krátoška, Pospíšil – Kocák, Hradecký, Beck – Nedorost, Gengel, Havelka – M. Krupka
Horčička – Martínek, Černý, Szakal, Nosek, Révay, Trefný, Kocek, Kasík – Boušek, Šíp, Charousek – Jíra, Koláček, Kostourek – Stavenský, Mikšovic, Kajer – Pražák, Šulc, Malát

Hosté už ve 2. minutě hráli přesilovku, domácího toho ale chomutovskému celku příliš nedovolili. Pokud už se Severočeši dostali ke střelbě, stál jim v cestě spolehlivý Mařík. Postupně pak otěže zápasu přebírali boleslavští hokejisté. Když pak na trestnou lavici museli půl minuty po sobě Chomutovští Révay a Kasík, dostali se také ve dvojnásobné přesilovce do vedení. Velkou zásluhu na gólu měl především obránce Jindra. Ten odehrál, mimochodem, velice dobrý zápas a připsal si na své konto tři kanadské body. Ale po pořádku. Ve 12. minutě se Jindra prodral do útočného pásma, zpětnou přihrávkou našel volného Kadlece a ten zblízka poprvé rozradostněl spoře zaplněné ochozy boleslavského zimního stadionu – 1:0. Ovšem možnost zahrát si v pěti proti třem „dostali“ také hosté. V jejich případě výhoda trvala 67 vteřin. Postrádala však gólový efekt a to bylo rozhodující.

Zvláště poté, co domácím skvěle vyšel nástup do druhé třetiny. Časomíra z ní totiž odkrojila pouhých devět vteřin a za Horčičkou už svítilo podruhé v zápase červené světlo. Boleslav vyhrála buly, přes Jindru a Vyhlídala se puk dostal k Jeslínkovi a ten střelou k tyči zužitkoval svůj samostatný nájezd – 2:0. To domácí pořádně nabudilo a ve 29. minutě přidali také třetí trefu do černého. Stejně jako v prvním případě svěřencům trenéra Jana Neliby a Petra Hakena pomohla přesilová hra, tentokrát pět na čtyři. Ke střele napřáhl Kadlec, puk se odrazil od zadního mantinelu přímo k Jindrovi a ten neměl problémy s tím, aby střelou prakticky do odkryté branky zvýšil vedení na 3:0. Také v prostřední části si Chomutovští zahráli ve dvojnásobné početní převaze. Tentokrát 53 vteřin. Výsledek byl ovšem stejný. Pokud už se Severočeši dostali ke střelbě, Mařík osvědčil svůj postřeh a příležitosti soupeře zlikvidoval.

Pravdou ale je, že právě třetí gól v chomutovské síti prakticky utkání rozhodl. V poslední třetině tak bylo především na hostech znát, že se šetří na čtvrteční odvetu. A domácí? Do šancí se sice dostali, ale prosadit se už nedokázali. S dorážkami neuspěli například M. Krupka a Gengel, po přihrávce Kadlece odmítl navýšit náskok Havelka a gólem neskončila ani spolupráce Fadrného s Jelínkem v samém závěru utkání.

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): „Jsem rád, že jsme úspěšně zvládli první zápas čtvrtfinálové série. Ta série určitě bude dlouhá. Nicméně my se budeme snažit, abychom jí zbytečně neprotahovali. Ten soupeř je ovšem kvalitní, což určitě každý viděl. Po dlouhé době jsme se prosadili v přesilových hrách. Za to jsem rád. Právě přesilovky tyto těžké zápasy budou rozhodovat. Moc těch chyb asi mužstva neudělají. Na druhou stranu se nám dvakrát dvojnásobnou přesilovkou hostů podařilo ubránit. Ovšem právě na vyloučení si musíme dávat pozor. Některé tresty byly opravdu zbytečné. Ale rozhodly právě ty využité přesilovky. My v nich dvakrát skórovali, soupeř ani jednou. Důležitý byl také gól v samém úvodu druhé třetiny. Až doposud se nedá říci, že by začátky třetin v našem provedení byli některak krásné. Nyní se nám vstup podařil. Tím jsme si upevnili vedení a soupeře nepustili prakticky do žádné vážnější šance. A jestli nemám pocit, že Chomutov už závěrečnou třetinu vypustil? Nevím, je to možné. Jisté ale je, že až do 50. minuty byli nepříjemným soupeřem. Jeho hráči dohrávali souboje. Nedokáži ale říci, jestli polevili nebo ne. My jsme si ovšem také závěr zápasu pohlídali. A co nás čeká v odvetě? Budeme praktikovat to, co se nám osvědčilo v prvním zápase čtvrtfinálové série. Já doufám, že hráči to znovu budou plnit. Nejdůležitější je, aby hráči opět šli do utkání s maximálním možným nasazením. Pak si myslím, že to přijde samo.“

Vladimír Kýhos (KLH Chomutov): „Do utkání jsme, myslím si, vstoupili dobře. První třetina byla vyrovnaná a my v ní inkasovali ve třech. Sami jsme přitom podobnou výhodu nevyužili. V tom zápase jsme vlastně podobnou příležitost měli hned dvakrát. Myslím si také, že významným způsobem utkání ovlivnil inkasovaný gól hned devět vteřin po zahájení druhé třetiny. Jakmile jsme pak inkasovali v oslabení třetí gól, bylo rozhodnuto. Boleslav hrála do obrany velmi dobře. Výborně chytal Mařík a my jsme se do nějakých velkých šancí poté už nedostali. Jak ale říkám, rozhodující z našeho pohledu byly nevyužité přesilovky, které jsme měli.“