Bojovný výkon v Rondu na body nestačil

Napsal 27.09.2006 Roman Zajíček, Martin Bocian
C h o m u t o v - Ve šlágru šestého kola se v brněnské hale Rondo utkala tamní Kometa s hokejisty Chomutova. Utkání přineslo velmi pohledný a dramatický hokej, který se více než třem tisícům diváků musel líbit. Domácí se ujali hned na začátku ujali vedení, na které odpověděl v 11. minutě Ladislav Boušek. Odpovědět se Severočechům podařilo i na druhý obdržený gól. Tentokrát se v polovině střetnutí trefil mezi Maláčovy betony Jiří Charousek. Ovšem třetí branka brněnských už zůstala bez odezvy, a tak všechny body zůstaly v brněnské metropoli.
6. st 27.9.2006
KOM
3:2(2:1, 0:1, 1:0)
Kometa
Maláč - Mikel, Lhotský, Martínek, David, Karlíček, Vyhlídal, Vyrůbálík, Špelda - Moskal, Brančík, Hodek - Staněk, Barus, Appel - Sojčík, Meluzín, Černý - Šúrek, Hruška, Obdržálek
Horčička - Chatrnúch, Révay, Trefný, Řezníček, Nosek, Szakal, Malínský - Boušek, Šíp, Malát - Jíra, Kostourek, Charousek - Gellner, Mikšovic, Chyba - Tauš, Heinisch, Havlůj

Hned úvod zápasu patřil Chomutovu, který si v první minutě zápasu vyzkoušel přesilovku, když byl vyloučen býválý bek Chomutovských Petr Martínek. Hosté Brno zatlačili, leč udělali na modré fatální chybu, kterou využil v samostatném úniku Michal Černý a beckhendem překonal bezmocného Horčičku - 1:0. Hosté nehodili flintu do žita a pokoušeli se i nadále překonávat obranný val Komety. Jednou se to povedlo parádně, když unikal Boušek celé brněnské obraně, která musela zatáhnout za záchranou brzdu, jmenovitě Hodkem. Následovat nemohlo nic jiného, než trestné střílení, které prováděl sám postižený Ladislav Boušek, ale Maláč s pomocí bouřícího pískotu haly jeho střelu mezi betony chytil. Dnes aktivní Boušek se ale nakonec svého úspěchu dočkal. Brněnská obrana zazmatkovala a beckhendovou střelou nad rameno překonal Maláče právě Ladislav Boušek - 1:1. Svižný a zajímavý hokej pokračoval i nadále a oba týmy se snažily s vyrovnaným stavem něco udělat. Chomutov zkoušel šteští zásluhou Mikšovice, ale ten neuspěl. Za to Jan Mikel nadvakrát překonal Horčičku a poslal Kometu do šaten s náskokem jedné branky. První třetina tedy 2:1.

Druhá část hry přinesla mnoho vzruchu na obou stranách. Hodně se vylučovalo a právě v přesilových hrách se udály největší šance obou týmů. Domácí Černý měl velkou dávku smůly, když jeho střela z mezikruží poskakovala po brankové čáře, nakonec se puk "odplazil" zásluhou obrany Chomutova vedle. Pravidlo nedáš dostaneš platilo i dnes. Z následného protiútoku přihrál Trefný do brejku Jiřímu Charouskovi, který překonal Maláče střelou mezi jeho betony - 2:2. I nadále byl vidět svižný hokej a nejvíce se z brněnských forvardů prosazoval Michal Černý, který si vytvářel mnoho šancí k tomu, aby překonal Horčičku, leč nepovedlo se. Ani Chomutov však nezaostával, největší tlak a šance přinesla přesilovka pět na tři, kterou však hosté neproměnili a odcházelo se do šaten za stavu 2:2.

Třetí třetina pokračovala v duchu těch předchozích. Mnoho šancí a také trestů. Ovšem tentokrát měla větší šance Kometa, když nejdříve ze Špeldova pokusu nezapršelo, posléze už celá hala Rondo vybuchla nadšením, protože dnes vyhlášený nejlepší hráč Komety Michal Černý doklepl kotouč po střele Karlíčka do prázdné brány, Horčička jen přihlížel - 3:2. Hosté zbraně nesložili, v hodině dvanácté zachránil Maláč přesně na brankové čáře pokus Mikšovice, rozhodčí chvíli přemýšlel, zda branku uznat, ale rozhodl se k radosti celé haly, že ji neuzná. Tlak hostů pokračoval a jen díky pevné obraně včele s Maláčem, zůstaval stav stejný. Chomutovu se nepodařilo ani využít power play, když ho hrál skoro dvě minuty. Opět a znovu výborný Maláč a domácí již nepropustná obrana. Poslední třetinu Komety doslova vydřela a díky Černého brance z 44.minuty vítězí nad těžkým soupeřem, který nepřijel jen bránit. Nutno říci, že předvedl dobrý výkon, který dnes ale na body nestačil.

Vladimír Kýhos (Chomutov): "Utkání se mi samozřejmě nehodnotí lehce, protože jsem prohráli. Rozhodující byla první třetina, kdy jsme byli lepším mužstvem a měli jsme více šancí, jenže Kometa byla vždy o ten gól dále, možná proto, že byla lepší v taktické hře."
Lubomír Oslizlo (Kometa): "Myslím si, že diváci dnes viděli kvalitní utkání, přijel k nám dobrý soupeř, na kterého jsme se připravovali. V první třetině, kterou jsme vyhráli, jsme podle mě byli lepším mužstvem. Vedli jsme 2:0, pak jsme dostali dva laciné góly. Třetí a vítěznou branku jsme vstřelili z přesilovky, které se jinak moc nevedly. Vítězství jsme si zasloužili."