Ani mohutný finiš Chomutovu na vyrovnání nestačil

Napsal 20.09.2004 Daniel Višňák, Libor Kult
C h o m u t o v - V 5.kole nastoupili hokejisté Chomutova na ledě HC VČE Hradec Králové. Stejně jako v Berouně se brzy dostali do vedení, ale po nedůrazu v obraně o něj rychle přišli. V 9.minutě vedl Hradec 2:1. Chomutovští měli spoustu šancí k vyrovnání, hradečtí hráči však mohli děkovat svému brankáři Hylákovi, že se skóre do konce první části hry nezměnilo. Ve druhé třetině získal Hradec dvoubrankový náskok. Ten se mu i přes snahu hostí podařilo v dramatickém a nervózním závěru udržet a těsně zvítězil. Chomutov tak odešel i podruhé z ledu soupeře bez bodu.
5.kolo po 20.9.2004
HKR
4:3(2:1, 1:0, 1:2)
Hr.Králové
Hylák - Mečiar, Fejgl, Suchý Petr, Táborský, Kolafa, Hendrich, Šeda - Fořt, Cetkovský, Beck - Domin, Martinec, Šulc - Kubišta, Alexejev, Suchý Pavel - Razingar, Korhoň, Pištěk
Horčička - Prošek, Hájek, Řezníček, Trefný, Nosek, Plaček, Révay - Jíra, Šíp, Polodna - Jeslínek, Mikšovic, Boušek - Buchal, Koláček, Ibl - Martenek, Charousek, Hahn

V pátém kole přivítali na svém ledě hradečtí hokejisté velmi silného soupeře a to před pondělním utkáním čtvrtý Chomutov. Zápas začali Chomutovští lépe, protože červené světlo za brankářem Hylákem, který nejprve zlikvidoval velikou šanci Stanislavu Mikšovicovi, rozsvítil z následné dorážky juniorský mistr světa David Hájek. Na rychlý nástup soupeře do utkání dokázal Hradec ještě rychleji odpovědět, a to když se před Lubošem Horčičkou dostal nejrychleji k vyraženému puku Tomáš Martinec a poslal ho za záda chomutovského brankáře. Úplně stejný moment mohli vidět diváci i v 9. minutě, jen s tím rozdílem, že nezakončoval zkušený Martinec, ale po střele Petra Suchého od modré Slovák Lubomír Pištek. K vyrovnání měli blízko Severočeši dvě vteřiny před koncem první třetiny, ale Petr Suchý odpálil puk z brankové čáry až do středního pásma a tak šli domácí do šaten s jednobrankovým vedením.

Ve druhé dvacetiminutovce to mohli být pro změnu oni, kdo mohl vstřelit branku jako první, ale po přesné přihrávce Tomáše Martince nasměroval Honza Šulc puk ve vyložené šanci pouze do Horčičkovy tyče. Ve 24. minutě však již byl střelecky úspěšný Patrik Fořt. Tento náskok udrželi domácí až do konce třetiny.

V závěrečných dvaceti minutách viděli diváci velmi napínavý a doslova nervy drásající hokej. Vše odstartovala chyba v rozehrávce Pavla Táborského, kterou chladnokrevně potrestal Kamil Koláček a Chomutov byl rázem zpátky v utkání. Hra se začala přelévat ze stany na stanu, ale šťastnější mohli být nakonec domácí, kteří se radovali v zápase počtvrté, když přesně od modré zamířil Tomáš Kolafa - 4:2. Nevídané drama pokračovalo, Stanislav Mikšovic deset minut před koncem řádné hrací doby snížil znovu na rozdíl jediného gólu. Hubený náskok však již domácí ubránili a po veliké bitvě si tak připsali do tabulky. Chomutovští při power-play bojovali o vyrovnání, ale nakonec neúspěšně. Další body však budou moci přidat již ve středu na domácím ledě proti Sareze Ostrava.

Ladislav Kolda (trenér HC VČE Hradec Králové): „Utkání pro nás mělo podobný průběh jako s Budějovicemi, protože i dnes jsme neodehráli začátek první třetiny dobře. Tam jsme měli štěstí, že jsme neinkasovali a soupeř nešel do výraznějšího vedení. Bylo dobře, že jsme dali rychlý vyrovnávací gól a pak přidali branku na 2:1. Ve druhé třetině jsme trošku zlepšili hru v obraně a drželi jsme svůj náskok. Chomutov, ale stále ukazoval, že je to tým, který hraje už několikátý rok pravidelně špici první ligy, dokáže se dostat do tlaku, následně pak využít každé soupeřovi chyby a z tohoto podhledu to pro nás dneska nebylo vůbec jednoduché. My jsme tam ty chyby zase udělali, i fatální, které soupeř okamžitě potrestal. Jsme rádi, že jsme ale takovéto utkání dotáhli do vítězného konce, ale máme stále na čem pracovat, protože to stále není ještě to, co bychom si představovali. Musím opět pochválit brankáře Hyláka, který nám byl velikou oporou.“

Vladimír Petrovka (asistent trenéra Chomutova): „Hodně o utkání napověděla první třetina, kdy jsme měli mnohem více ze hry a i více šancí. Poté, co jsme se dostali do vedení 1:0, jsme obdrželi dva laciné góly, kdy hráči nechali dohrávat soupeře před bránou. Třetina skončila 2:1, takže hlavně tato část podle mého názoru rozhodla o osudu utkání. Pak pro nás bylo velmi těžké tlačit do neprostupné obrany Hradce a měli jsme s tím veliké problémy. Ale myslím si, že jsme byli celý zápas aktivnější, soupeře jsme přestříleli, ale bohužel nám zatím ta naše střelecká impotence prohrává zápasy.“