JUNIOŘI - reportáž

Ani 52 střel na branku nestačilo, Piráti těsně padli s Pardubicemi

Napsal 01.12.2017 David Panuška
C h o m u t o v - Ani neskutečných 52 střel nestačilo juniorce na vstřelenou branku. Svěřenci kouče Becka přivítali na svém ledě Pardubice, proti kterým dobře začali a odehráli opravdu parádní utkání. Výkonu chyběla branka, Pardubicím se povedlo skórovat hned ve dvou případech, a tak si z SD ARÉNY odvezly tři body.
21.kolo pá 1.12.2017
CHM
0:2(0:1, 0:0, 0:1)
DPA
Chomutov
Pavlát – Kopic, Seemann, Kleiner, D. Novák, A. Novák, Studený, Procházka, Hajič – Köver, Bajer, Wágner, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Tůma, Rindoš, Šišolák, Šilar, Navrátil.
Pardubice
Janský – Pražák, Faltys, Zukal, Bučko, Mert, Javůrek – Hoskovec, Antoníček, Pochobradský, Štefka, Koffer, Dušek, Kubišta, Matýs, Zídek.

Branky a nahrávky

Chomutov
Pardubice
20. Koffer (Hoskovec), 55. Hoskovec (Dušek, Koffer)

Statistiky

Vyloučení
5:3
Využití
0:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
52:30
Diváci
100
Rozhodčí
Šindel – Malý, Šimán

Shrnutí

Piráti začali opravdu bleskově a hned se dostali do šancí. Josef Rindoš unikal sám na branku, forhendová klička ovšem nevyšla. O pár chvilek později střílel z mezikruží do brankáře Jaroslav Kulich. Ondřej Matýs byl v páté minutě nebezpečný na druhé straně, ale ani on neskóroval. Otevřít účet mohl také František Wágner, bekhend na zadní tyčku ovšem nevyšel. V polovině první třetiny pak dostal přihrávku do poloodkryté branky Josef Rindoš, ale trestuhodně nedal branku.

Posila z Kadaně František Wágner se následně zjevil v další dvou šancích, ani nyní ale nevstřelil branku. Potrestat impotenci Pirátů mohl Martin Bučko, ten ale před Pavlátem neskóroval. V závěru první třetiny pak Pavlát chytil tři tutovky, jeden pokus ale nakonec v jeho síti skončil - dorážka Filipa Koffera po zákroku domácího brankáře byla zkrátka nechytatelná.

V první minutě druhé periody mohl srovnat Jakub Navrátil, ten ale přihrávku do prázdné branky nezakončil gólově, Jansky se luxusně přesunul a puk chytil. Podobně vychytal pardubický brankář také Toma Poláka o pár minut později. Piráti svého soupeře svírali, ale branky prostě nepadaly.

Filip Koffer mohl přidat druhou branku, ale trefil tyč. V protiútoku mířil zblízka do Janskeho František Wágner. V posledních minutách druhé třetiny se pak neujali šance Koffera a Navrátila, stále to bylo utkání jedné branky.

Ani třetí třetina nebyla jiná. Piráti tlačili, ale branky nepadaly. František Wágner v několikáté tutovce mířil do odkryté branky, ale zasáhl pouze beton Janskeho, Adam Novák tečoval střílenou přihrávku vedle a jmenovec Daniel dělovkou napálil brankovou konstrukci. Nedařilo se...

A přišel trest. Nepříliš aktivně útočící Pardubice ve třetí třetině sevřely na pár sekund Piráty a daly rozhodující branku, prosadil se Jakub Hoskovec. Třetí branku následně mohl vsítit Michal Pochobradský, v tváří tvář Pavlátovi ovšem neuspěl. A když se v protiútoku neprosadil ani František Wágner, bylo jasné, kdo vybojuje všechny tři body.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Beck (Chomutov): „I toto se v hokeji stává. Prvních deset minut v první a druhé třetině, poté celá třetí třetina. Velký tlak a šance, nic v brance ovšem neskončilo. Když nedáte branku, tak se v hokeji může stát cokoliv. To se bohužel stalo. Pět chyb v závěru první třetiny nás porazily, i přes to, že Dominik Pavlát zachytal famózně. Brankář Pardubic nás vychytal a některé neproměněné šance byly opravdu trestuhodné. Určitě ne úmyslné, ale na nulu se prostě nevyhrává. V sobotu máme Hradec, nepříjemná a bruslivý soupeř. Musíme do toho dát vše a soupeře přetlačit a přestřílet.“

Richard Král (Pardubice): „Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání v obrovském tempu a nasazení. Oba mančafty hrály útočně, bylo tam hrozně moc šancí. A nejspíše rozhodl výkon našeho brankáře, který byl excelentní.“