Piráti ovládli dlouhodobou část západní skupiny! V utkání pro nemocnici přejeli Ústí

Napsal 02.03.2024 Tadeáš Kožený, Michal Luxa
V posledním střetnutí nadstavbové části přivítali Piráti v ROCKNET ARÉNĚ úhlavního rivala z Ústí nad Labem, kterého dominantním výkonem přehráli 6:1. Utkání pro chomutovskou neurologii sledovala rekordní návštěva, kterou třikrát rozradostnil Jan Svoboda. Chomutovští díky třem bodům ovládli dlouhodobou část západní skupiny a do vyřazovacích bojů vstoupí z nejlepší pozice.
N14 so 2.3.2024
6:1(3:0, 2:1, 1:0)
USS
Altrichter – Březák, Kadeřávek, Ulrych, Eliáš, Havel, Záruba, Seemann, Váchal – Zajíček, Hübl, Stehlík – Tůma, Eret, J. Svoboda – Jouza, T. Svoboda, Veselý – Chrpa, Koblížek, Mála
Ústecký Slovan
Klika – Gottfried , Popela, Eklund, Amirov, Mareš, Hovsepjan, Huja – Dubský, Bernat, Simon – Huovinen, Rudovský, Kuchynka – Nedoma, Špaček, Novotný – Linet, Krédl, Jajlov

8. Kadeřávek (Zajíček, Hübl), 10. J. Svoboda (Stehlík), 12. J. Svoboda (Eret, Eliáš), 33. Jouza, 36. J. Svoboda (Eliáš, Chrpa), 49. T. Svoboda (Veselý)

Jílek – Sýkora, Uhlík

První branky se zaplněná ROCKNET ARÉNA mohla dočkat hned ve druhé minutě hry. Filip Eliáš našel před brankou Jana Svobodu, který lehkou tečí trefil pouze pravou tyčku Lukáše Kliky. Piráti se vedení dočkali při hře čtyř proti čtyřem v osmé minutě. Viktor Hübl zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho předal Jakubovi Zajíčkovi. Ten udělal rychlou kličku na střed a ač mu kotouč utekl, tak u něj byl jako první Patrik Kadeřávek, jež střelou po ledě překonal Lukáše Kliku – 1:0. Za necelé dvě minuty už to bylo o dvě branky. Na útočné modré čáře přetlačil soupeře Lukáš Stehlík, následně našel Jana Svobodu, jehož střela bekhendem zapadl přesně do levého horního růžku branky – 2:0.

Produktivní domácí pětiminutovku završil další brankou znovu Jan Svoboda. Petr Eret z levého kruhu trefil vyrážečku Lukáše Kliky a k odraženému puku se dostal prvně jmenovaný a se štěstím pokořil hostujícího brankáře – 3:0. Piráti si pak do konce první třetiny ještě vytvořili spoustu šancí, ale žádnou z nich už nevyužili.

Chomutovští hráči v aktivním pojetí pokračovali i po přestávce a nepouštěli hostující celek k žádnému ohrožení své branky. Ve dvaatřicáté minutě mohl přidat další gól Martin Tůma, ale Lukáš Klika se bleskurychle přesunul a předvedl parádní zákrok. O minutu později se ale už Piráti radovali. Znovu ve hře čtyř proti čtyřem upadl ve středním pásmu Lukáš Popela a k puku se jako první dostal Daniel Jouza, který si v samostatném úniku nelámal hlavu a střelou nad lapačku překonal Lukáše Kliku – 4:0

V čase 33:53 dostali domácí možnost přesilové hry. Těsně před vypršením trestu se k puku dostal Jan Svoboda a z levého kruhu se trefil přesně do vzdálenější šibenice, čímž zkompletoval hattrick – 5:0. Hostujícímu celku se povedlo snížit také v přesilové hře. V osmatřicáté minutě Martin Dubský našel přihrávkou na vrcholu pravého kruhu Tomáše Bernata, jenž z první trefil přesně a snížil na 5:1

Třetí třetina začala příležitostí hostů, konkrétně Tomáše Bernata. Ten se zbavil soupeře, čímž se dostal až na osu a vypálil. Martin Altrichter byl však pozorný a hranou lapačky kotouč vytěsnil mimo branku. Na kostce svítil čas 48:47 a ROCKNET ARÉNA vybouchla nadšením už pošesté. Na útočné modré čáře zachytil puk Jakub Veselý. Udělal dva rychlé kroky a přihrál pod sebe na Tadeáše Svobodu, který trefil přesně horní polovinu branky a uzavřel skóre zápasu – 6:1.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Důležité bylo, že jsme hned na začátku zápasu dali tři rychlé branky. Poté tempo zápasu trochu opadlo, ale měli jsme ho pod kontrolou. Jsme rádi, že jsme uhráli první místo v základní části a že budeme mít výhodu domácího prostředí v play-off. Začíná nám vrchol sezóny. Doteď to bylo fajn, ale musíme to potvrdit a jít za cílem, co máme. Atmosféra byla fantastická, přišlo hodně diváků a za to jim děkujeme. Doufáme, že takové návštěvy budou pokračovat i v zápasech play-off.“

Miroslav Kanis (Ústecký Slovan): „Výsledek hovoří jednoznačně. Chomutov nás předčil úplně ve všem. My jsme si řekli, že do zápasu chceme dobře vstoupit a hrát ze zabezpečené obrany. To se nám ale nepovedlo a pořád se opakují podobné chyby. Dost hráčů nám hrálo s nemocí a nachlazením, ale to rozhodně není výmluva a nebylo to ono. Každopádně to neomlouvá, že Chomutov byl jednoznačně lepší.“