Velké regionální derby: Zápletku zápasu pro neurologii obstará bitva s Ústím

Napsal 01.03.2024 Michal Novotný
Kdy jindy dorazit do ROCKNET ARÉNY, než právě tuto sobotu! Poslední zápas nadstavby je zároveň beneficí pro neurologii chomutovské nemocnice. Navíc do Chomutova zavítá odvěký rival z krajského města. Přijďte Piráty podpořit v zápase, ve kterém si navíc mohou definitivně zajistit postup do play off z prvního místa skupiny Západ. Úvodní buly bude vhozeno 2. března v tradičních 17:30.

VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S ÚSTÍM

Chomutovští deklasovali Mostecké Lvy

Od prvních minut nebylo pochyb. kdo bude mít v zápase navrch. Svěřenci Martina Pešouta do utkání vlétli jako uragán a již v osmé minutě vedli o tři branky a určili ráz utkání. Domácí postupně navyšovali svůj střelecký účet a skóre se i díky hattricku Tadeáše Svobody zastavilo na konečných 8:3. Piráti svého soupeře jednoznačně přestříleli a využili tři ze šesti nabídnutých přesilovek.

PIRÁTI CHOMUTOV – MOSTEČTÍ LVI 8:2 (4:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. T. Svoboda, 5. T. Svoboda (Záruba, Havel), 8. Eliáš (Chrpa, Březák), 16. T. Svoboda (Tůma, Kadeřávek), 32. Mála (Koblížek, Havel), 33. Zajíček (Seemann, Stehlík), 50. Záruba (Veselý, Jouza), 50. Váchal (Chrpa, Mála) - 12. Procházka, 58. Písařík (Rykl).
Vyloučení: 1:6. Využití: 3:0. Střely na branku: 48:17. Diváci: 1623.

Sestava Chomutova: Běhula – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel, Váchal, Seemann – Stehlík, Hübl, Zajíček – J. Svoboda, Eret, Tůma – Veselý, T. Svoboda, Jouza – Mála, Koblížek, Chrpa.

Ústečtí padli popáté v řadě, tentokráte s Děčínem

Po bezbrankové první třetině se domácí v derby dvou okresních měst na Labi rozestříleli a zásluhou dvou branek Tůmy a dvou branek Nezbedy si vybudovali rozhodující náskok. Ústečtí na čtzřbrankové manko nenašli odpověď a nakonec zapsali jednoznačnou porážku 0:5.

HC DĚČÍN – ÚSTECKÝ SLOVAN 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

Branky: 23. T. Nezbeda (D. Tůma, Faigl), 25. T. Nezbeda (Vl. Brož, Faigl), 35. D. Tůma (T. Nezbeda, Faigl), 38. D. Tůma (Vl. Brož, T. Nezbeda), 59. Smola (D. Černý, P. Hruška).
Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 817.

Sestava Ústí nad Labem: Stahl – Trefný, Gottfried, Amirov, Polata, Popela, Eklund, Jajlov – M. Simon, Bernat, F. Novotný – Anosov, Rudovský, Kuchynka – Bannikov, Špaček, Huovinen – Linet, Hovsepjan, Nedoma.

ChomutovÚstí nad Labem
1. místo (102 bodů)pozice8. místo (40 bodů)
Lukáš Klika – 3,34 G/Z
Patrik Kadeřávek 24 (5+19)nejproduktivnější obránceLukáš Sýkora 25 (9+16)
Viktor Hübl 60 (22+38)nejproduktivnější útočníkJan Rudovský 41 (15+26)
Petr Eret 26 gólůnejlepší střelecJan Kloz 16  gólů

Piráti mají s Ústím v aktuální sezóně stoprocentní bilanci

Svěřenci Martina Pešouta v dosavadních měřeních sil v rámci probíhající druholigové sezóny zvítězili vždy za plný počet bodů. Naposledy po boji ve městě na soutoku Labe s Ohří zvítězili 3:1, kdzž všechny tři branky vsítili během sedmi minut druhé třetiny..

ÚSTECKÝ SLOVAN – PIRÁTI CHOMUTOV 1:3 (0:0, 0:3, 1:0

Branky a nahrávky: 44. Anosov (Huovinen, Funkl) - 31. Tůma (Eliáš, J. Svoboda), 32. Koblížek (Chrpa, Mála), 38. Zajíček (Stehlík, Hübl).
Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. Střely: 21:35. Diváci: 964.

Sestava Ústí: Stahl – Popela, Amirov, Gottfried, Mareš, Funk, Hovsepjan, Trefný, Eklund – Huovinen, Dubský, Bernat – Bláha, Jajlov, Nedoma – Simon, Anosov, Špaček – Kuchynka, Krédl, Rudovský.

Sestava Chomutova: Altrichter – Březák, Váchal, Seemann, Záruba, Ulrych, Kadeřávek, Eliáš, Havel – Hübl, J. Svoboda, Stehlík – Koblížek, M. Tůma, Chrpa – Zajíček, T. Svoboda, Kostourek – Mála, Putz, Eret.