Piráti v malém derby porazili Mostecké Lvy, hattrickem se blýsknul Tadeáš Svoboda

Napsal 28.02.2024 Tadeáš Kožený
V rámci třináctého kola nadstavby druhé ligy do ROCKNET ARÉNY zavítal v malém derby sousední celek z Mostu. Piráti od samého začátku diktovali tempo hry a převahu vyjádřili i gólově. Po první třetině na kostce svítil stav 4:1 a bylo de facto rozhodnuto. Piráti do konce zápasu postupně přidali ještě další čtyři trefy, hosté výsledek pouze kosmeticky upravili. Hattrickem se blýsknul Tadeáš Svoboda, kterému na něj stačilo pouhých šestnáct minut zahajovacího dějství.
N13 st 28.2.2024
8:2(4:1, 2:0, 2:1)
MSL
Běhula – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel, Váchal, Seemann – Stehlík, Hübl, Zajíček – J. Svoboda, Eret, Tůma – Veselý, T. Svoboda, Jouza – Mála, Koblížek, Chrpa
MOSTEČTÍ LVI
Hosnedl – Rykl, Havlůj, Hocelík, Vojíř, Havlík, Křen – Berčík, Písařík, Procházka – Jindra, Řehoř, Šimeček – Kýhos, Böhm, Buberl – Král, Pačan

3. T. Svoboda, 5. T. Svoboda (Záruba, Havel), 8. Eliáš (Chrpa, Březák), 16. T. Svoboda (Tůma, Kadeřávek), 32. Mála (Koblížek, Havel), 33. Zajíček (Seemann, Stehlík), 50. Záruba (Veselý, Jouza), 50. Váchal (Chrpa, Mála)

Domský – Kurtin, Beneš

Úvod zápasu patřil domácím Pirátů, kteří si díky aktivitě vytvořili spoustu šancí, které navíc využili. Hned ve třetí minutě Jan Pačan špatnou rozehrávkou nabídl puk Tadeáši Svobodovi, který první střelou Lukáše Hosnedla nepřekonal, ale z dorážky se už nemýlil – 1:0. O dvě minuty později se ROCKNET ARÉNA radovala znovu. Richard Záruba obešel u pravého mantinelu Pavla Písaříka. Naznačil střelu, ale místo ní poslal milimetrově přesnou přihrávku na Tadeáše Svobodu, jež zakončoval do prázdné branky – 2:0. Piráti pak dostali možnost přesilové hry a hned první proměnili ve třetí gól.

V čase 07:50 Jan Svoboda nabil Jakubovi Chrpovi a ten z první vypálil. Lukáš Hosnedl puk vyrazil před sebe a k němu se jako první dostal Filip Eliáš a zvýšil už na 3:0. Hosté korigovali stav ve dvanácté minutě. Jakub Váchal špatně rozehrál a nabídl puk Jakubovi Procházkovi, ten se s ničím nepáral a rychlou střelou propálil Richarda Běhulu – 3:1. Hosté mohli snížit na rozdíl jediného gólu díky Pavlovi Písaříkovi, který ale poslal střelu jen do tyčky. A tak přišel trest. V další nabídnuté přesilové hře se totiž z hattricku radoval po střele mezi kruhy Tadeáš Svoboda a uklidnil tak Piráty – 4:1.

Druhá třetina byla festivalem zahozených šancí z obou stran. Nejdříve mohl zvýšit Petr Eret, ale puk před prázdnou brankou netrefil. Hosté kontrovali šancí Martina Berčíka, ale proti jeho šťastnému zakončení se Richard Běhula skvělým zákrokem překonat nenechal. Na 5:1 zvyšoval dorážkou ze vzduchu po dobré práci Tomáše Koblížka na brankovišti František Mála. Piráti v této části hry naprosto dominovali a výsledkem byl gól v čase 32:04. Vít Seemann vypálil puk na Lukáše Hosnedla, ten ho vyrazil pouze před sebe a Jakub Zajíček zvýšil už na 6:1

V čase 49:13 Jakub Veselý vystřelil, dojel si vyražený kotouč, rychle objel branku a předložil puk k zakončení do prázdné branky Richardovi Zárubovi 7:1. Piráti se radovali z osmého gólu jen osmatřicet vteřin poté. Jakub Chrpa nabil na modrou na hůl Jakuba Váchala a ten propálil Hosnedla – 8:1. Hosté už jen kosmeticky upravili stav díky brance Pavla Písaříka, který tísněný vystřelil, Richard Běhula puk vyrazil nad sebe a odrazem o jeho záda se kotouč snesl až do branky – 8:2.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „O zápase rozhodla první třetina. Dali jsme rychle tři góly a tím byl zápas daný. Škoda zbytečné chyby, kdy jsme si nechali dát gól. Za stavu 4:1 jsme si to už pohlídali a šlo o zasloužené vítězství. Jsem rád, že jsme výsledkem i výkonem nepokazili loučení Chloubičovi s Kůsákem. Myslím, že budu mluvit za všechny, když jim popřeju do dalších let jen to dobré a poděkuju za to, co odvedli pro chomutovský hokej.“

Vladimír Kýhos (MOSTEČTÍ LVI): „Řekl bych pouze jedno. Byl vidět rozdíl mezi mužstvem, které je profesionální a mužstvem spíš poloamatérským. Kluci chodí do práce, bylo to vidět celý zápas – více síly, více bruslení a větší souhra. Můžeme jen gratulovat Chomutovu, kterému jsme nebyli ani důstojným soupeřem. Bohužel.“