Piráty čeká ve středu malé derby s Mostem a rozloučení s ikonami klubu

Napsal 27.02.2024 Michal Novotný
Již ve středu 28. února od 17:30 uvidí chomutovská ROCKNET ARÉNA další bitvu se sousedním Mostem. Ještě před úvodním buly proběhne během rozbruslení rozloučení s chomutovskými srdcaři Romanem Chloubou a Jaroslavem Kůsem. Doražte proto na svá místa včas, abyste mohli oba borce naposledy vidět na ledě v pirátském dresu.

VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S MOSTEM

Chomutovští v Děčíně zabrali a přivezli domů výhru

Hosté zápas rozehráli aktivněji a v deváté minutě byli za svou aktivitu odměněni, když účet utkání otevřel Jakub Zajíček. Ve druhé třetině padla také jedna branka a také do sítě domácího týmu. V poslední části již Chomutov kontroloval průběh zápasu a postupně navyšoval skóre až na konečných 6:3. Hattrickem se blýskl právě JAkub Zajíček, který skóre zápasu načal jako první.

HC DĚČÍN – PIRÁTI CHOMUTOV 3:6 (0:1, 0:1, 3:4)
Branky a nahrávky: 45. D. Tůma (Brož, Jursa), 49. Nezbeda (TS), 60. Smola (D. Tůma, Brož) - 9. Zajíček (T. Svoboda), 29. M. Tůma (Hübl, Eret), 43. Eret (M. Tůma, Hübl), 45. Zajíček (Eliáš, Kostourek), 49. Zajíček (Hübl, T. Svoboda), 54. T. Svoboda (Hübl).
Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 25:38. Diváci: 662.

Sestava Chomutova: Běhula – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel, Váchal, Seemann – T. Svoboda, Hübl, Zajíček – J. Svoboda, Eret, M. Tůma – Kostourek, Putz, Stehlík – Mála, Koblížek, Chrpa.

Mostečtí hokejisté neuspěli ani v Letňanech

Krušnohorci v hlavním městě podlehli po osmé v řadě. Tentokráte domácí rozhodli o své výhře prakticky již během první třetiny, v jejímž průběhu se ujali vedení 3:0. Ve zbytku utkání se podařilo Mosteckým výsledek pouze lehce korigovat a díky povedené třetí třetině upravili stav na konečných 5:3 ve prospěch Letňan.

HC LETCI LETŇANY – MOSTEČTÍ LVI 5:3 (3:0, 2:1, 0:2)

Branky: 8. Arnošt (Pšenička), 13. Sklenář (Poppel, Korčák), 14. Mrňa, 25. Š. Turek (Mrňa), 39. Š. Turek (Arnošt) – 29. Písařík (Berčík, J. Procházka), 41. Berčík (Písařík, Havlůj), 43. Böhm (Berčík, Nedrda) .
Vyloučení: 0:0. Diváci: 550.

Sestava Mostu: Hosnedl– Rykl, Havlůj, Hocelík, Nedrda, Křen, Havlík, Urbánek – Berčík, Písařík, J. Procházka – Jindra, Řehoř, Šimeček – Mical, Kýhos, Böhm – Buberl, V. Král, Pačan..

ChomutovMost
1. místo (99 bodů)pozice7. místo (50 bodů)
Lukáš Klika – 3,93 G/Z
Patrik Kadeřávek 23 (5+18)nejproduktivnější obránceAleš Havlůj 20 (3+17)
Viktor Hübl 60 (22+38)nejproduktivnější útočníkPavel Písařík 48 (22+26)
Petr Eret 26 gólůnejlepší střelecPavel Písařík 22 gólů

V probíhající sezóně brali ve vzájemných duelech vítězství jen Piráti

Svěřenci Martina Pešouta zapsali v sezóně s regionálním rivalem dvě výhry v normální hrací době a jednu po prodloužení. Zatím poslední vzájemný zápas přineslo páté kolo nadstavby a chomutovští hokejisté si i díky dvěma využitým přesilovkám odvezli tři body za vítězství 4:2..

MOSTEČTÍ LVI – PIRÁTI CHOMUTOV 2:4 (0:1, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 34. Berčík (Řehoř), 45. Urbánek (Šimeček, Berčík) - 17. Zajíček (Hübl), 39. Tůma (Lukeš, Hübl), 55. Hübl (Tůma, Kadeřávek), 59. Eret (J. Svoboda, Běhula).
Vyloučení: 6:2. Využití: 0:2. Střely: 26:35. Diváci: 572.

Sestava Chomutova: Běhula – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel, Váchal, Seemann – Lukeš, Hübl, Zajíček – J. Svoboda, Eret, Tůma – Kostourek, T. Svoboda, Stehlík – Mála, Koblížek, Chrpa.

Sestava Mostu: Hosnedl – Urbánek, Havlůj, Šoustek, Nedrda, Steinocher, Urban, Hoffmann – Písařík, Šimeček, Berčík – Jindra, Kýhos, Procházka – Mical, Řehoř, Böhm – Král.