Piráti na výhru z Tábora nenavázali, nadstavbu odstartovali prohrou

Napsal 17.01.2024 Katka Kuderová, Tadeáš Kožený
V rámci šlágru prvního kola nadstavby druhé ligy se Piráti utkali s druhým celkem tabulky z Tábora. Po dobré první třetině hosté na výkonu viditelně přidali a odměnou jim byl vstřelený gól z hole Matěje Zadražila. V závěrečném dějství Piráti měli několik slibných šancí na vyrovnání, ale ani jednu z nich nevyužili, a tak při risku při hře bez brankáře pečetil stav na 0:2 Jakub Matušík. Piráti si tak připsali vůbec první porážku v sezóně bez vstřelené branky.
N1 st 17.1.2024
0:2(0:0, 0:1, 0:1)
HTA
Altrichter – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Seemann, Havel, Váchal, Záruba – Lukeš, Hübl, Zajíček – Kostourek, Eret, M. Tůma – J. Veselý, T. Svoboda, Stehlík – Putz, Koblížek, Chrpa
HC Tábor
Žajdlík – Plášil, Říha, Jáchym, Hubata, Černý, Gajdolín, Ondřej – Krliš, Milfait, Zeman – Severa, Matušík, Seidl – Dančišin, Zadražil, Duda – Nevšímal, Zíb, Prášek

HC Tábor
29. Zadražil (J. Duda, Dančišin), 60. Matušík (Seidl)

3:6
0:0
0:0
24:16
1416
Barek – Pěkný, Teršíp

Na začátku první třetiny si Březák dal málem vlastní gól, protože nahozený puk od mantinelu se nešťastně odrazil do sítě branky, ale na poslední chvíli celou situaci zachránil Altrichter. V čase 7:10 zůstal během přesilovky před táborským brankářem osamocený Chrpa, ale neprocpal puk za Žajdlíkova záda.

Krátce na to mohl skóre otevřít Kostourek, ale jeho pokus skončil v lapačce Žajdlíka. Tři minuty poté mohl vstřelit úvodní gól zápasu  Eret, poněvadž Kostourek mu poslal puk mezi kruhy, kde byl úplně sám, ale trefil pouze lapačku připraveného brankáře. Na konci třetiny po střele Říhy se puk od modré čáry odrazil k Altrichterovi, který mu posléze vypadl, ale pohotový zákrok Váchala odvrátil branku Táborských.

Začátek druhé třetiny přinesl na obou stranách mnoho nepřesností a ani z jedné chyby gól nepadl. V čase 26:30 se v šanci ocitli Táborští, ale puk přejel pouze na brankové čáře, protože pohotový Jakub Zajíček předvedl fantastický zákrok a puk vyhodil mimo branku. Dvě minuty poté v prostoru mezi kruhy Duda uvolnil osamoceného Matěje Zadražila, který trefil pravý růžek branky – 0:1.

V čase 42:35 mohl vyrovnat Váchal střelou od modré, ale Žajdlík vyrazil puk před sebe posléze chybělo jen pár centimetrů, aby se puk dostal do prázdné branky. Chvíli poté mohl srovnat Kostourek, ale mířil mimo branku. Ve 45. minutě se do obrovské šance dostal Putz, který se sám ocitl před Žajdlíkem, ale nedostal puk přes jeho beton. V poslední minutě zápasu to Piráti zkoušeli v šesti hráči v poli, ale po špatné rozehrávce domácího beka poslal puk do prázdné branky Jakub Matušík – 0:2.

Martin Pešout (Piráti Chomutov): „Soupeř se soustředil hlavně na obranu a my jsme to měli hodně těžké. Ale přesto jsme v první a ve třetí třetině měli šancí dost, ale bohužel jsme je neproměnili. V přesilovce pět na tři jsme netrefili ani prázdnou bránu, tak jsme si asi nezasloužili ten bod. Bohužel jsme doufali, že bychom dlouhodobou část mohli překlopit víc na naši stranu a trošku odskočit. Ale je vidět, že v domácím prostředí furt chodíme do plných a že nám to teď dělá problémy.“

Richard Lobo (HC Tábor): „Z naší strany dobré týmové pojetí, které jsme chtěli. Ale samozřejmě to není ještě to, co bychom si představovali. Objevovaly se tam věci, na kterých jsme v týdnu pracovali a ukazovali si je u videa. Je vidět, že kluci tomu věří a začínají věřit. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří zde byli, že nás i přes špatné počasí a dálku podporovali. Děkuji za to.“