Piráti zvítězili i ve druhém venkovním utkání, Most zdolali díky brance v poslední minutě!

Napsal 21.08.2023 Eliška Ratiborská, Tadeáš Kožený
K dalšímu zápasu přípravy na druhou ligu zajížděli Piráti jen do pár kilometrů vzdáleného Mostu. V zápase dostala šanci značně omlazená chomutovská sestava a ze začátku zápasu nesouhra byla znát, když po první třetině družina trenéra Martina Pešouta prohrávala 0:2. Piráti ale ve druhé periodě ukázali svoji kvalitu, když po gólech Březáka, Petráska a Kostourka otočili skóre na svou stranu. Mostečtí nesložili zbraně a vyrovnali díky brance Řehoře, ale závěr zápasu ovládli hostující hráči, když se v čase 59:04 trefil Jan Vostiňák a zařídil tak výhru Pirátů bez přerušení.
přát. po 21.8.2023
MSL
3:4(2:0, 0:3, 1:1)
MOSTEČTÍ LVI
Hosnedl – Urbánek, Havlík, Šoustek, Havlůj, Rykl, Hoffmann – Nedrda, Písařík, Šimeček – Matas, Kýhos, Procházka – Buberl, Řehoř, Mical – Daniel
Běhula – Březák, Kadeřávek, Filip, Kučera, F. Hynek, Petrásek, Česnohlídek – Veselý, Putz , Remeš – Kostourek, Koblížek, Rindoš – Starý, Vostiňák, Príhoda – Klobouček

13. Mical, 18. Šimeček (Nedrda, Písařík), 48. Řehoř (Daniel)
21. Březák (Kadeřávek), 31. Petrásek (Príhoda), 35. Kostourek (Koblížek), 60. Vostiňák

5:5
1:2
1:1
35:24
228
Hlinka – Danylec, Bertlík

Úvodní třetinu zápasu ovládli domácí MOSTEČTÍ LVI. Jako první se k šanci dostal v úniku Vladimír Kýhos a o několik minut později Ivan Řehoř, ani jeden však na Richarda Běhulu nevyzrál. Nicméně Martin Mical byl v čase 12:39 už šťastnější, když v oslabení  z rohu propasoval puk až za záda chomutovského gólmana. Podruhé se Mostečané radovali na začátku osmnácté minuty, díky trefě Jaroslava Šimečka po pohledné kombinaci – 2:0.

Už v první minutě druhé třetiny se ke slovu dostali i Piráti, konkrétně Jakub Březák po tom, co si se spoluhráči mezi sebou proházeli v početní výhodě puk a on na konci celé akce mířil přesně – 2:1. Když poté Rindoš neproměnil samostatný únik, přišlo vyrovnání až v čase 30:13 a měl ho na starost David Petrásek, který prokličkoval mezi soupeři a využil tak druhou přesilovou hru. O čtyři minuty později poslal Chomutov do vedení Milan Kostourek, který pro změnu skóroval v oslabení trefou do mezery u levé tyčky Lukáše Hosnedla – 2:3

V osmačtyřicáté minutě hry si vzali slovo opět domácí, díky Ivanem Řehořem využité přesilové hře. Do vedení mohl lvy poslat Daniel Šoustek, ale na branku nakonec nedošlo. Co se nepodařilo Mostu, povedlo se Chomutovu. V poslední minutě utkání přetáhl vedení zase na svou stranu a dopřál si třetí vítězství za sebou díky Janu Vostiňákovi – 3:4.

Vladimír Kýhos (MOSTEČTÍ LVI): „Já bych zápas ani nehodnotil. Chomutov nastoupil s mladými kluky, kteří jsou draví a nejspíš bojují o triko. Myslím si, že my jsme na druhé straně hráli takový profesorský hokej. Teď jsme nebyli tři dny na ledě a jelikož máme i starší hráče, tak se to projevilo. To ale není výmluva, to je konstatování toho, jak zápas vypadal. Za tohle utkání nemůžu naše hráče pochválit, to v žádném případě.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „První třetina z naší strany horší, potom se to zlepšilo. Dostali šanci i mladší kluci a myslím, že ukázali celkem dobrý výkon. Jsme rádi, že jsme vyhráli.“