Piráti vstoupili do přípravy úspěšně, Sokolov porazili na jeho ledě

Napsal 08.08.2023 Miroslav Kučera
Spousty fanoušků již byly určitě natěšeny, aby po několikaměsíční pauze mohly vidět svůj oblíbený tým zpět na ledě. K prvnímu přípravnému utkání zajížděli Piráti na led prvoligového Sokolova. Chomutovští, kteří nastoupili ve speciálních dresech, vsítili dvě branky, zatímco domácí pouze snížili. Vstup do přípravy se tak Pirátům povedl.
přát. út 8.8.2023
SOK
1:2(0:1, 1:1, 0:0)
Baník Sokolov
Hamalčík – Rulík, M. Rohan, Bulka, Klejna, Mlčák, Vogel – Adamec, Vrdlovec, Vracovský, Křemen, T. Rohan, Csamangó, Šlechta, Kysela, Novotný
Horák (31. Běhula) – Březák, Kadeřávek, Záruba, Seemann, F. Hynek, Váchal, Petrásek, Kučera – Remeš, Eret, T. Svoboda, Mála, Putz, Chrpa, Veselý, Koblížek, Zajíček, Starý, Vostiňák, Príhoda

37. Adamec (Vrdlovec)
20. Veselý (Kadeřávek), 23. Príhoda (Starý, Putz)

5:6
0:0
0:0
28:17
Zubzanda, Pastier – Belko, Juránek

Po opatrném úvodu dostali Piráti na začátku osmé minuty k dispozici sedmdesát tři vteřin přesilovky pět na tři, ovšem bezbrankové skóre zůstalo v platnosti stejně jako o téměř šest minut později, kdy měli Piráti výhodu dvou mužů v poli po dobu osmnácti vteřin. Střelecký účet tak otevřel čtrnáct vteřin před první sirénou Jakub Veselý, jenž na dvakrát proměnil samostatný únik – 0:1.

Necelé tři minuty po startu prostředního dějství zvýšil chomutovský náskok Ondřej Príhoda, který se prosadil po spolupráci parťáků z útoku – 0:2. Následně Piráti ubránili první oslabení zápasu a krátce před polovinou střetnutí mohlo být pro družinu Martina Pešouta ještě lépe, když Veselý znovu ujel sokolovské obraně. Jenže tentokrát pálil jen do tyče, a tak ještě před druhým odchodem Baník snížil. Vrdlovec našel parádním pasem od modré před brankou Václava Adamce a ten prostřelil Běhulu, který ve 31. minutě vystřídala Horáka – 1:2.

V první desetiminutovce závěrečného dějství zaujala přítomné diváky jen tyčka po Koblížkově střele. Jakmile se třetí hrací období přehouplo do druhé poloviny přišla série chomutovských faulů, po nichž měli k dispozici přesilovku pět na tři také domácí Západočeši, kteří však pětasedmdesát vteřin této výhody nezužitkovali. V 58. minutě rozezvučel tyč rovněž domácí obránce Bulka, když Piráti ustáli i power-play domácích zesílenou o přesilovku, zapsali na úvod přípravy vítězství.

Tomáš Mariška (HC Baník Sokolov): „V první třetině jsme byli zbytečně ustrašení a možná i přemotivované. Z toho vyplynuly i zbytečné fauly, které nás poslaly do oslabení. Celkově první polovina zápasu nebyla podle našich představ. Ve druhé polovině už se tam začali objevovat systémové věci, které trénujeme a chceme je přenést i do samotné hry. Měli jsme dobrý pohyb, ale nedařilo se nám hrát dobře na puku a to byl důvod toho, že se nám nepodařilo vyhrát. Mrzí nás to, protože jsme chtěli první domácí zápas před našimi fanoušky vyhrát.“

Martin Pešout (Piráti Chomutov): „Bylo to klasické přípravné utkání, ve kterém oba týmy neměly z různých důvodů k dispozici některé zkušené hráče. Tím ale rozhodně nechci snižovat výkon těch, kteří dostali příležitost. S hrou i nasazením jsem byl spokojený. Škoda několika tyček, protože v závěru jsme výsledek horko těžko bránili.“