This text will be replaced


Reportáže

Gólové hody v ROCKNET ARÉNĚ! Chomutov osmi trefami srazil Hronov

Napsal 05.11.2022 Michal Luxa
C h o m u t o v - Ve čtrnáctém kole druhé ligy přivítali Piráti na svém ledě Hronov, který přehráli 8:4. Od třetí minuty Chomutov vedl a postupně navyšoval vedení. Dvě trefy v zápase zaznamenal Jakub Chrpa, jemuž byl v závěru zápasu odepřen hattrick. Svěřenci Kamila Koláčka s Petrem Martínkem tak dále drží neporazitelnost v domácím prostředí.
14.kolo so 5.11.2022
CHM
8:4(4:0, 3:3, 1:1)
HRO
Piráti Chomutov
Hanuljak – Matai, F. Hynek, Váchal, Havel, Žižka, Seemann, Petrásek – Chrpa, Hübl, Lukeš – Vrhel, Klobouček, Kostourek – Zajíček, Mežnar, Koblížek – Mála
HC Wikov Hronov
Kasal (23. Ševců) – Salnikov, Pavelka, Kozlov, Hail, Amirov – Bořuta, Poppel, Štrombach, Veselý, Putz, Subbotin, Achmeťanov, Hovsepjan, Melnikov, Hašlar

Branky a nahrávky

Piráti Chomutov
3. Chrpa (Vrhel), 8. Koblížek (Žižka), 19. Matai (Lukeš, Hübl), 20. Chrpa (Hübl, Lukeš), 23. Hübl (Lukeš), 24. Mežnar (Kostourek, Vrhel), 27. Havel (Vrhel), 41. Klobouček (Kostourek)
HC Wikov Hronov
26. Štrombach (Poppel, Achmeťanov), 35. Štrombach (Putz), 39. Hovsepjan (TS), 51. Štrombach (Achmeťanov, Poppel)

Statistiky

Vyloučení
10:11
Využití
2:0
V oslabení
1:0
Střely na branku
41:19
Diváci
1 897
Rozhodčí
Valda – Kurtin, Beneš
Vyšší tresty
Havel trest ve hře - Kozlov do konce utkání

Shrnutí

Piráti proti předposlednímu Hronovu začali skvěle a už ve třetí minutě šli do vedení. Ve vlastním oslabení se s pukem rozjel Stanislav Vrhel, jehož pokus ještě Kasal vyrazil. K vyraženému puku se dostal nejrychleji Jakub Chrpa, který pak neměl problém poslat domácí do vedení – 1:0. Hronov odpověděl šancí Veselého, který se objevil za chomutovskou obranou, ovšem jeho rána letěla těsně vedle. Chomutovští tak trestali podruhé. Z levého rohu se až před Kasala dostal Michal Žižka a jeho odraženou střelu do prázdné branky dorazil Tomáš Koblížek – 2:0.

Hosté ale nesložili zbraně. Další šanci na snížení spálil Melnikov, který měl k dispozici trestné střílení. Jeho pokus mezi betony si v klidu pohlídal Hanuljak. Ve vlastním oslabení si znovu Melnikov obhodil Lukeše a jel sám na domácího brankáře, který ale vytasil výborný zákrok lapačkou. Platilo tedy staré pravidlo nedáš-dostaneš.

Na 3:0 zvýšil dělovkou od modré Jakub Matai. Deset vteřin před koncem první třetiny se domácí dočkali dalšího gólu. V přesilové hře se po krásné kombinaci na ose František Lukeš – Viktor Hübl – Jakub Chrpa radoval posledně jmenovaný, kterému stačilo nastavit čepel hokejky a nasměrovat tak kotouč do hostující branky – 4:0.

Ve druhé periodě znovu jako první skórovali domácí. Už na 5:0 zvyšoval po úniku domácí kapitán Viktor Hübl. Puk propasíroval Kasalovi mezi betony a vyhnal ho na střídačku. Náhradního brankáře Ševců přivítali Piráti dalším gólem. Kotouč mířící od zadního mantinelu si nejrychleji našel Erik Mežnar. Před slovinským útočníkem pak už byla pouze prázdná branka Hronova – 6:0. HC Wikov se dočkal snížení záhy. Velkou rychlost ve středním pásmu nabral Filip Štrombach, který ujel domácí obraně a zakončil rychlou střelou nad lapačku domácího brankáře – 6:1.

Domácím vrátil šestigólový náskok gólem v přesilové hře Radek Havel, který vymetl od modré pavučinu branky Ševců – 7:1. Následovala série velkých šancí domácích. Nejdříve Hübl v samostatném úniku namířil střelu příklepem pouze do lapačky Ševců. Následně v ROCKNET ARÉNĚ zacinkala po nahození tyčka a nakonec znovu Hübla výborným zákrokem ramene vychytal Ševců.

Hronov se přesto dočkal dalšího snížení. U zadního hrazení udělal chybu Váchal. Po jeho nedůrazu David Putz naservíroval kotouč přesně na hůl Filipa Štrombacha a ten zakončil přesně – 7:2. Domácí se pak už nikam nehnali. Přesto se znovu v jejich obraně objevovala okénka. Toho nejdříve nevyužil Hovsepjan. Uháněl sám na Hanuljaka, ale ten mu obětavým skokem pod nohy zmařil zakončení. Rozhodčí tento zákrok potrestali dalším nařízeným trestním střílením. K němu se rozjel sám postižený Norair Hovsepjan, rozhýbal si Hanuljaka a poslal černou gumu o tyčku do branky – 7:3.

Třetí perioda začala rychlým gólem domácích. Po dobrém napadání Havla se k puku dostal Kostourek, který ještě akci vyšperkoval přihrávkou před prázdnou branku na debutanta Šimona Kloboučka a ten se do prázdné branky nemýlil – 8:3. Minelu potom vyrobil Hanuljak, který se snažil pomoci s rozehrávkou. Puk ale místo toho naservíroval přímo na hokejku Poppela. Ten mířil na opuštěnou branku, kde puk výborným zákrokem zastavil Michal Žižka.

Hostující celek se dočkal ještě jednoho snížení. Hattrick zkompletoval Filip Štrombach střelou z mezikruží – 8:4. Ke konci zápasu se na ledě ještě přiostřovalo. K vidění byla spousta dohrání a osekávání. Na výsledku to již ale nic nezměnilo a tak se domácí radovali z další výhry na vlastním ledě. 

Ohlasy trenérů

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Zápas jsme začali výborně. Po první třetině jasné vedení 4:0. Jako chybu vidím to, že na pohodové vedení neumíme reagovat, trochu se stáhnout a zápasy v klidu dohrát. Snažíme se na tom pracovat, ale je to v hlavách našich kluků, že pak máme pocit, že dáme každému spoustu branek. Ale takhle se ta soutěž hrát nedá. Situaci nám pak komplikuje i spoustu našich vyloučení.“

Leoš Kamaryt (HC Wikov Hronov): „Začátek zápasu nám utekl. Hráli jsme zakřiknutě. Naši kluci nejsou zvyklí na takovou atmosféru. Od druhé třetiny jsme hráli už lépe. Domácí potom polevili a zbytek zápasu byl od nás, co se výkonu týká, velmi slušný.“

×
Dnes v 16:00 | Jun.
HK Mladí Draci Šumperk
Piráti Chomutov
×
Dnes v 18:00 | Dor.
Rytíři Kladno
Piráti Chomutov