Piráti vstoupili do druhé ligy vítězně, Klatovům nasázeli hned šest branek

Napsal 21.09.2022 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - V prvním kole druhé ligy se na ledě ROCKNET ARÉNY představily Klatovy. Piráti byli od počátku utkání ve vedení a hosté museli dotahovat gólová manka. O osudu zápasu rozhodla třetí třetina, ve které domácí vstřelili tři branky a vybojovali tak první tři body v nové soutěži. Dvěma přesnými zásahy k úspěchu přispěli Jakub Chrpa a odchovanec Josef Koláček, jehož střídavé starty z extraligových Českých Budějovic byly oznámeny v den utkání.
1.kolo st 21.9.2022
6:2(2:1, 1:1, 3:0)
SHC
Hanuljak – Charousek, Seemann, Havel, Váchal, Pavlát, Žižka – Lukeš, Hübl, Chrpa – Chlouba, Kůs, Mála – Kostourek, Koláček, Zajíček – Černý, Koblížek, Príhoda
Klatovy
K. Kolář – Vajner, Zich, Kovářík, Vitaloš, Houdek, D. Kvasnička – Čech, J. Roubal, Adamec, F. Kolář, Šeba, D. Roubal, Matoušek, Ženíšek, Kvasnička, Beníšek, Malát

2. Chlouba (Havel, Koláček), 16. Chrpa (Lukeš, Hübl), 27. Koláček (Kostourek, Príhoda), 43. Lukeš (Charousek, Seemann), 45. Koláček (Kostourek, Seemann), 56. Chrpa (Charousek, Lukeš)
Klatovy
4. Ženíšek (Malát), 28. D. Roubal (J. Roubal, Matoušek)

3:4
3:0
0:0
43:23
1472
Hlinka – Baxa, Motl

Piráti začali utkání svižně a výsledkem byla první branka nové sezóny hned v úvodu zápasu. V přesilové hře se po pěkné kombinaci v útočné třetině prosadil střelou pod vyrážečku domácí střelec Roman Chlouba - 1:0. Hráče Klatov brzký gól nijak nepoznamenal a rychle odpověděli. Volný puk v útočné třetině si sebral Adam Ženíšek a procedil kotouč mezi tyčkou a Hanuljakem - 1:1.

Klatovy po vstřeleném gólu značně ožily a začaly zle zatápět chomutovské obraně. Šebu, Adamce i Maláta ale Hanuljak vychytal. Po dalším vyloučení udeřili domácí. První chomutovská formace předvedla krásnou kombinační akci, na jejímž konci přesně zamířil do odkryté branky Jakub Chrpa - 2:1. V závěru první třetiny ještě předvedl výborný zákrok Miroslav Hanuljak, který se včas přesunul a špičkou betonu vykopnul puk směřující do branky.

Druhá třetina nabídla hodně urputný hokej a Klatovy se stále tlačily za srovnáním skóre. Největší šanci vyrovnat měl po kombinaci Vitaloš, ale domácí brankář ho vychytal. Poté udeřilo na druhé straně. Piráti uzamkli soupeře v obranném pásmu a Milan Kostourek krásnou přihrávkou našel Josefa Koláčka, který zvýšil vedení na 3:1. Opět ale přišla rychlá reakce Klatov, kdy ihned po vhazování se k puku dostal Josef Roubal, který milimetrovou přihrávkou našel Davida Roubala a ten zamířil přesně - 3:2. Potom se hra zklidnila a domácí, kteří začali lépe bránit, hostující hráče již k ničemu nepustili.

Třetí dějství už patřilo zcela domácímu týmu. Gólový účet této třetiny otevřel střelou z otočky František Lukeš - 4:2. Tento gól zcela zlomil odpor dobře hrajících hokejistů Klatov. Další branku, již druhou v utkání, si připsal po přesné kombinaci Josef Koláček, který zakončoval do prázdné branky 5:2. Gólový účet zápasu uzavřel po využité přesilové hře další dvougólový střelec večera Jakub Chrpa - 6:2

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Bylo to těžké utkání. Určitě jsem spokojený, že jsme naší kvalitou a hokejovostí postupně rozložili soupeřovu hru. Lehce nespokojený jsem s množstvím chyb, které stále děláme. Na tom musíme do dalších zápasů zapracovat.“

Michal Straka (SHC Klatovy): „S výkonem hlavně v prvních dvou třetinách jsem spokojený. Je škoda, že jsme domácím nabídli tolik přesilovek, protože oni je umí využít. Po gólu na 4:2 se už zápas jen dohrával a jsem rád, že jsme gólů nedostali ještě víc.“