Piráti splnili stanovený cíl, po vítězství s Mělníkem míří do druhé ligy

Napsal 08.04.2022 Michal Luxa
M ě l n í k / C h o m u t o v - V předposledním souboji kvalifikaci o druhou ligu Piráti věděli, že k postupu potřebuji alespoň remízu. Od paté minuty kráčeli za vítězstvím, když se prosadil Erik Mežnar. Na začátku druhé části se Junior zvedl a chvíli Chomutov trápil. Avšak ve druhé polovině zápasu soubor Petra Martínka potvrdil pozici favorita, čímž se raduje z postupu.
KVAL5 pá 8.4.2022
MEL
1:9(0:2, 1:5, 0:2)
Mělník
Šimáček – Cicvárek, Krejsa, Prejza, Nesládek, Cafourek, Kapoun – Šubrt, Richtr, Lenc, Šnajdr, Fedymycz, Novotný, Šípek, Havel, Vernek, Macek, Šícha
Hanuljak – Charousek, Bártek, Novák, Ferbas, Hartman, Žižka, Petrásek – Chlouba, Kůs, Mála – Huňady, Mežnar, Chrpa – Kostourek, T. Svoboda, Josef Rindoš – Jaroš, D. Šilar, Freiberg – Černý

Mělník
21. Havel (Macek)
5. Mežnar (Žižka), 19. Josef Rindoš (Kostourek, Hartman), 27. Freiberg (Chlouba, Kůs), 32. Chlouba (Kůs, Mála), 33. Chrpa (Mežnar, Huňady), 33. T. Svoboda (Kostourek), 34. Freiberg, 47. D. Šilar (Petrásek, Freiberg), 59. Černý (Kostourek)

3:5
0:1
0:1
40:36
780
Šperl, Květoň – Kubíček, Tuháček

Piráti do utkání v Mělníku výborně nastoupili, po nevyužitých šancích Romana Chlouby pláchnul obraně domácích Erik Mežnar a bekhendem otevřel skóre – 0:1. Srovnat mohl dvakrát Tomáš Havel, jenomže ani jednu nadějnou akci za Miroslava Hanuljaka nedotáhl. V závěru dějství poslal Chomutov do dvougólového vedení Josef Rindoš povedenou ránou do šibenice – 0:2.

Do druhé části vletěl mělnický Marek Macek, jenž po pouhých osmadvaceti vteřinách snížil – 1:2. Opětovné dvougólové vedení Chomutova zařídil z hranice brankoviště Petr Freiberg, jenž ránou do vrchních pater branky využil početní výhodu – 1:3.

Klíčový krok udělali Piráti na přelomu hrací doby, kdy se prosadili čtyřikrát během pouhých 92 vteřin!
Postupně se prosadili Roman Chlouba z dorážky, Jakub Chrpa po rychlém výpadu a ťukesu s Erikem Mežnarem, mladík Tadeáš Svoboda na konci ideálně sehraného přečíslení tří proti jednomu a podruhé v zápase z brejku Petr Freiberg – 1:7.

Jasné vedení Pirátů odrazilo veškeré snahy hokejistů z města na soutoku Labe a Vltavy. Po dalších nadějných akcích, které svěřenci Petra Martínka nevyužili, mladík David Petrásek našel ideálně Daniela Šilara, jenž osamocený nezaváhal – 1:8.

V závěrečné desetiminutovce se začaly kupit fauly Pirátů, čehož však domácí nevyužili, naopak ještě v samém závěru inkasovali. Střelecké konto postupového duelu uzavřel David Černý, který ve vlastním oslabení zužitkoval nabídku Milana Kostourka – 1:9.

Jiří Krejsa (HC Junior Mělník): „Fanoušci si to užili. Chomutov byl lepší. Těšíme se na příští sezónu.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „První třetina byla z naší strany celkem slušná, vytvořili jsme si spoustu šancí, ale neproměnili jsme je. Škoda vstupu do druhé třetiny, kdy jsme trochu zaspali. Potom jsme stejné šance, co jsme měli v první třetině, začali proměňovat, čímž jsme rozhodli zápas. Podle mě jsme měli zápas pod kontrolou a vyhráli jsme ho zaslouženě. Jsem rád, že jsme postoupili. Děkuju fanouškům, klukům, vedení a všem okolo.“