Reportáže

Piráti udělali první krok, v úvodním duelu kvalifikace zdolali Mělník

Napsal 27.03.2022 David Panuška
C h o m u t o v - Piráti po výhře v Krajské lize mužů Ústeckého kraje postoupili do kvalifikace o druhou ligu a prvním soupeřem jim byl středočeský Mělník. Pirátské střelce dosti trápil někdejší extraligový brankář Jan Chábera, ale nakonec to domácí celek zvládl a zvítězil po boji 6:1, když využil dvě přesilovky a dvakrát se prosadil v oslabení.
KVAL2 ne 27.3.2022
CHM
6:1(2:0, 0:0, 4:1)
MEL
Piráti Chomutov
Hanuljak – Ferbas, Charousek, Petrásek, Žižka, Bártek, Hartman, Novák – Josef Rindoš, Kůs, Chlouba – Chrpa, Mežnar, Huňady – Freiberg, Řezníček, Kostourek – Jaroš, T. Svoboda, Mála – D. Šilar.
HC Junior Mělník
Chábera – Cicvárek, Prejza, Krejsa, Chvátal, Nesládek, Cafourek, Kapoun – Lenc, Šubrt, Šnajdr, Macek, Richtr, Stinka, Novotný, Šípek, Havel, Vernek, Litera, Šícha

Branky a nahrávky

Piráti Chomutov
4. Řezníček (Kostourek), 17. Chlouba (Kůs, Žižka), 42. Žižka, 43. Mála (Kůs, Žižka), 53. Kostourek (Chrpa, Mežnar), 59. T. Svoboda (Charousek)
HC Junior Mělník
55. Novotný

Statistiky

Vyloučení
6:6
Využití
2:0
V oslabení
2:0
Střely na branku
47:36
Diváci
2584
Rozhodčí
Battěk, Kraval – Kučera, Jurak
Vyšší tresty
Michal Žižka (CHM) – 5+OK

Shrnutí

Po úvodním oťukávání otevřel skóre zápasu na konci čtvrté minuty z mezikruží Radim Řezníček, jehož našel od zadního mantinelu Kostourek – 1:0. Po Rindošově velké šanci se ale Piráti museli zaměřit na defenzivu, neboť dvakrát po sobě seděl jeden z jejich hráčů na trestné lavici. Chomutovští obě oslabení v první polovině zahajovací třetiny ustáli a sami v přesilovce udeřili podruhé poté, co Chábera vychytal Kůse. Početní výhodu na sklonku sedmnácté minuty využil za sedm vteřin Roman Chlouba, jenž mířil přesně z osy – 2:0. Do první sirény střílel ještě z levé strany nebezpečně Svoboda, ale skóre už se nezměnilo.

Prostřední dějství ovládli oba brankáři, kteří ani jednou neinkasovali. Na mělnickém Cháberovi si postupně vylámali zuby v přesilovce Kostourek s Chrpou a před polovinou střetnutí také Freiberg, na druhé straně vychytal Hanuljak výpad Macka zpoza branky i únik Šubrta v oslabení. Když se zápas zlomil do druhé poloviny, zvonila konstrukce za Cháberou po střelách Chrpy a Chlouby. Před pauzou ještě netrefil Charousek ideálně puk před odkrytou mělnickou klecí, takže po čtyřiceti minutách hry platil stejný stav jako po první části.

Další přesné zásahy přišly v úvodu závěrečného hracího období. Po jednašedesáti vteřinách hry zvýšil ve vlastním oslabení obránce Michal Žižka, za šestašedesát vteřin na něj pro změnu v přesilové hře navázal František Mála – 4:0. Mezi dvěma chomutovskými góly mohl snížit hostující Kapoun, ale rozezvučel jen břevno.

Na přelomu 47. a 48. minuty se ocitl ve dvou dobrých pozicích Milan Kostourek, který si však na trefu musel počkat až do začátku 53. minuty, kdy vstřelil pátý gól Pirátů krátce po skončení přesilovky – 5:0. Dvě a půl minuty nato zrušil Hanuljakovu neprůstřelnost po tutovce Chrpy ze samostatného úniku Ondřej Novotný – 5:1. Piráti dohrávali duel v oslabení poté, co byl Žižka vyloučen s trestem ve hře. Během pětiminutové mělnické přesilovky uzavřel střelecký účet večera chomutovský mladík Tadeáš Svoboda – 6:1.

Ohlasy trenérů

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Na začátku utkání jsme byli nervózní, puky nám přeskakovaly hokejky a dělali jsme zbytečné chyby. Ve dvou přesilovkách Mělníku nás podržel Míra Hanuljak a my jsme nakonec dali dva góly. Druhá třetina byla z naší strany už lepší, jen jsme bohužel neproměnili šance. Třetí třetina byla výborná, jen jsme na konci zase udělali zbytečné chyby a dostali po jedné z nich gól. V těžkém utkání jsme udělali první krok, se kterým nám pomohli famózní fanoušci. Když na tenhle výkon navážeme, věřím, že budeme úspěšní.“

David Všetečka (HC Junior Mělník): „Chomutov má solidní zkušený tým, což rozhodlo, protože jsme dostali dva góly v přesilovkách a dva v oslabení. Tyhle herní situace zápas rozhodly a projevila se v nich kvalita domácího týmu.“