Reportáže

Piráti zvládli urputné utkání s Přerovem, v koncovce duelu otočili stav na svou stranu

Napsal 28.12.2019 Libor Kult, Michal Luxa
C h o m u t o v - V pětatřicátém kole Chance ligy se Piráti utkali s Přerovem, který díky zvládnuté koncovce zápasu přehráli 3:1. Ve dvaapadesáté minutě se Zubři sice dočkali úvodní branky. Ovšem Chomutovští se semkli a stav zápasu překlopili na svou stranu. Dvakrát se prosadil Jan Svoboda, jehož ještě doplnil milimetrově přesnou střelou Jakub Chrpa. Svěřenci Miroslava Buchala tak bodově dorovnali hanáckého soka.
N5 so 28.12.2019
CHM
3:1(0:0, 0:0, 3:1)
PRE
Chomutov
Pavlát – Žovinec, Piché, Havel, Blaha, Štochl, Lang, Seemann – Sklenář, Suchý, Hlava – Rudovský, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa, M. Svoboda, Černý.
Přerov
Petrásek – Krisl, Kubeš, Weinhold, Zbořil, Bodák, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Berger – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Kočica, Dvořák, Číp

Branky a nahrávky

Chomutov
54. Chrpa (Štochl, Lang), 56. J. Svoboda (Tomica, Štochl), 60. J. Svoboda (Llewellyn, Havel)
Přerov
52. T. Doležal (Weinhold, Zbořil)

Statistiky

Vyloučení
6:10
Využití
1:1
V oslabení
0:0
Střely na branku
21:27
Střely zblokované
5:11
Diváci
2173
Rozhodčí
Kostourek, Hucl – Horažďovský, Ševic

Shrnutí

Už po půlminutě hry se ocitl osamocený mezi kruhy Hlava, jenže Petráska nepřekonal. Poté bylo nebezpečných situací na obou stranách kluziště poskrovnu. Až v patnácté minutě ujel ve vlastním oslabení přerovský Navrátil, ale na Pavláta nevyzrál. Stejně dopadl v závěru třetiny rovněž Llewellyn, který neskóroval ani nadvakrát.

Před polovinou duelu nevyužili Piráti zhruba půlminutovou přesilovku pět na tři a nedařilo se jim ani v klasických početních výhodách. Ve 33. minutě byl na brankovišti sám Tomica, ovšem ani on skóre utkání neotevřel stejně jako o tři minuty později v situaci dva na jednoho hostující Číp.

V úvodu závěrečného dějství pálil Černý do břevna, neprosadil se ani Hlava zblízka. Pak převzali otěže utkání Přerovští, k čemuž jim pomohla i téměř minutu a půl dlouhá přesilovka pět na tři od 51. minuty. Výhodu dvou hráčů přetavil v první gól zápasu tři vteřiny před jejím skončení Tomáš Doležal dorážkou zblízka – 0:1.

Když Bodák v situaci dva na jednoho nezvýšil, vyrovnal 127 vteřin po přerovském gólu přesnou ranou po přejetí útočné modré čáry Jakub Chrpa – 1:1. Za necelé dvě minuty vložil Jan Svoboda před brankou šikovně hůl do Tomicovy přihrávky od levého mantinelu a Piráti vedli – 2:1.

V závěru byl vyloučen Šimon Kratochvil, přesto hostující trenéři sáhli k power-play, v níž trefil opuštěnou branku Zubrů od vlastní modré Jan Svoboda, který definitivně pojistil chomutovskou výhru – 3:1.

Ohlasy trenérů

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Měli jsme k dispozici spoustu přesilovek, které jsme ale hráli hrozně upracovaně a navíc soupeř výborně bránil. Inkasovaný gól nás nastartoval, abychom konečně zjednodušili hru, jak jsme chtěli od začátku zápasu. Díky tomu, že jsme se konečně začali tlačit do brány, nám tam spadly dva góly. Následně jsme vítězství potvrdili v power-play. Máme tři body z bojovného utkání, ve kterém jsme se hrozně těžko prosazovali kvůli našemu upracovanému hokeji.“

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): „Myslím, že zápas jsme odehráli a odpracovali velice slušně, i když jsme dvě třetiny hráli, dá se říct, pořád v oslabení. Ve třetí třetině jsme konečně začali střílet a tlačit se do brány. Nevím, jestli nám vedoucí gól paradoxně neuškodil. Inkasovali jsme po takových drobných nedůslednostech, kdy se domácí začali víc nutit do zakončení. V závěru byli domácí šťastnější a já jim chci pogratulovat k vítězství.“