Ohlasy po utkání

„Často nás nakopne soupeřův gól,“ prozradil Jakub Štochl. Co na něj práskl vedoucí?

Napsal 28.12.2019 Michal Luxa
C h o m u t o v – Také do pětatřicátého kola Chance ligy v dresu Chomutova zastal v obraně Jakub Štochl, který poprvé v dospělém hokeji zaznamenal dva kanadské body. Nahrávky urostlého obránce byly klíčem k otočení střetnutí s Přerovem. Během rozhovoru se u mladého beka zastavil vedoucí mužstva Roman Lauko. Co na Jakuba práskl?

Poprvé v seniorském hokeji zaznamenal Jakub Štochl dva kanadské body. Ve dvou střídáních po sobě se tak mohl mladý se spoluhráči radovat. „Mé pocity jsou super. Utkání se nám navíc ještě podařilo otočit v závěru. Vlastně to byly dvě střídání v řadě a mám z nich dvě asistence. No je to prostě skvělé, výhra se cení,“ prozradil spokojeně.

Pětatřicáté kolo nabídlo urputnou bitvu mezi Chomutovem a Přerovem. Dlouho bylo střetnutí bez branek, a tak se začaly množit strkanice. Duel rozhodla až koncovka, kterou lépe zvládli Piráti, kteří se tak radovali z důležitého vítězství. „V utkání jsme se do nich tlačili a oni urputně bránili. Myslím si, že oba týmy hrály dobře a bylo to o tom, kdo zápas rozhodne. Nakonec jsme to strhli na svou stranu,“ hodnotil spíše bojovné střetnutí devatenáctiletý bek.

Přerov se zásluhou důrazného Tomáše Doležala ujal vedení, ovšem branka paradoxně nakopla Chomutov. Srdce odchovance ukázal Jakub Chrpa, jehož zakončení bylo milimetrově přesné. Utkání následně obrátil Jan Svoboda, jenž dal výsledku také definitivní tečku. „Takové stavy máme často, kdy nás nakopne soupeřův gól. Vlastně to tak asi bylo i v utkání s Přerovem. Začali jsme střílet, tlačit se do brány, což byly i pokyny ze střídačky,“ prozradil o změně herního stylu. „Pocity z otočeného utkání v koncovce jsou skvělé. Máme tři body do tabulky, které nám pomůžou,“ vracel se k utkání.

Čtyřiapadesátou a šestapadesátou minutu si odchovanec ústeckého hokeje bude dlouho pamatovat. Nejprve vybídl ke skórování Jakuba Chrpu a poté vyslal u mantinelu na zteč Marka Tomicu, jenž přesnou přihrávkou našel před brankou pracujícího Jana Svobodu. „V první situaci soupeř vyhodil puk. Viktor ho zachytil a nahrál mi. Já potom našel na středu Kubu Chrpu a ten už si to vzal do své parády,“ popisoval situaci před vyrovnáním. „Ve druhé mi opět přihrál Viktor a já to hodil křížem na Marka Tomicu. On to pak přihrál před branku a Honza puk poslal za brankáře,“ uvedl spokojeně.


„Soupeř byl nejnepříjemnější v bránění našich přesilovek, které byly hrozné. Celkově jejich bránění bylo dobré. Postavili se dobře ve středním pásmu,“ mluvil o přednostech Přerova. „Nevím, co je problémem, protože na ně nechodím, ale někdy to až překombinujeme. Měli bychom je trochu zjednodušit. Prostě střela a gól,“ odpovídal na otázku, co mu v početních hrách schází.

Během rozhovoru k Jakubovi přistoupil vedoucí mužstva Roman Lauko, jenž na mladého beka práskl, že je půl roku s mužstvem a stále neumí týmový pokřik po zápase. „Já se ho naučím, to je adrenalin,“ ohradil se s úsměvem ve tváři.

Kabina je jistě dobře naladěná, vždyť si svěřenci Miroslava Buchala a Petra Martínka vyšlápli po Motoru také na druhý Přerov. „Vyhráli jsme hlavně utkání v Českých Budějovicích, což nám psychicky hodně pomohlo. Proti Přerovu je to další vítězství v řadě a to kabinu vždycky nakopne,“ pokývl. „Zakončit kalendářní rok vítězstvím by bylo krásné. Doufáme, že to v Litoměřicích vyjde a nestane se nám to, co minule. A naopak to budeme my, kdo bude určovat tempo hry.“

K poslednímu domácímu střetnutí roku 2019 přišlo do ROCKNET ARÉNY 2173 diváků. Urostlý obránce pirátským příznivcům na závěr rozhovoru popřál. „Do Nového roku jim přeji všechno nejlepší. Přeji jim také, aby se na nás dalo koukat a abychom pro ně hráli dobrý hokej. Hlavně ať jsou všichni zdraví, což je to nejdůležitější.“