Reportáže

Piráti uzavřeli polovinu výhrou, těsně přetlačili Havířov na jeho ledě

Napsala 19.10.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti vyrazili k patnáctému kolu Chance ligy do Havířova, kde mohli žehrat na častá vyloučení, jenomže mezi fauly získali klíčové vedení. V konečném součtu se ukázal jako rozhodující zásah Darbyho Llewellyna ve 48. minutě. Utkání proti bratrovi si užil Jakub Veselý, poprvé v aktuální sezóně se do sestavy dostal Vít Seemann a hned se radoval z premiérového gólu v seniorském hokeji.
15.kolo so 19.10.2019
HAR
2:3(0:0, 1:2, 1:1)
CHM
Havířov
Stezka – Kachyňa, Chroboček, Nepokoj, Rašner, Rutar, Malina, Matai – Pawliczek, Seman, Kotala – Bednář, R. Veselý, Bernovský – Fridrich, Baláž, Žiak – Danielčák, Maruna, Dvořák
Chomutov
Pavlát – Pařízek, Žovinec, Lang, Štochl, Blaha, Havel, Seemann – Doktor, Pitule, Stloukal – Hlava, Suchý, Klíma – Llewellyn, Vrhel, Tomica – J. Veselý, J. Svoboda, Tupý

Branky a nahrávky

Havířov
30. Rutar (Maruna), 59. R. Veselý (Chroboček, Matai)
Chomutov
21. Pitule (Doktor, Stloukal), 36. Seemann (Suchý, Lang), 48. Llewellyn (Hlava)

Statistiky

Vyloučení
2:11
Využití
1:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
43:23
Střely zblokované
6:16
Vhazování
33:43
Diváci
1483
Rozhodčí
Cabák, Maršálek – Gančarčík, Komínek

Shrnutí

První velkou šanci utkání měl na holi Darby Llewellyn, který si však vylámal zuby na betonu Aleše Stezky. Pak začaly přibývat chomutovské fauly, při prvním skvěle zasáhl Dominik Pavlát proti Janu Marunovi i Lukáši Žiakovi. V dalším průběhu úvodní části si AZet zahrál přesilovky dvě a Chomutov jednu, skóre se však neměnilo.

Vstup do prostřední dvacetiminutovky vyšel Štrbově družině na jedničku, už po třiadvaceti vteřinách Stloukalovo nahození tečoval novic Jakub Doktor a kotouč následně dorazil za bezmocného brankáře Tomáš Pitule – 0:1.

Když ve třicáté minutě Nicolas Hlava nevyužil náznak úniku z rychlého protiútoku udeřili domácí, Ludvík Rutar si vyměnil kotouč se spoluhráčem a z levého křídla srovnal – 1:1.

O chvíli později Piráti ubránili více než minutu ve třech a opět odskočili. Vít Seemann se z pravého rohu natlačil před bránu a zakončil, korektnost situace sudí po delší debatě potvrdil – 1:2.

Ve dvojnásobné početní výhodě si domácí zahráli i na začátku závěrečného dějství, i tentokrát však dvacet vteřin nevyužili. Krátce poté, co Chomutov ubránil další oslabení, Nicolas Hlava vybojoval puk za bránou a předložil puk Darbymu Llewellynovi, který s velkou šancí naložil gólově – 1:3.

Na drama zadělal v počátku 59. minuty Radek Veselý, jenž se po pravém křídle protáhl mezi kruhy a individuální akci zakončil ránou přesně do horního růžku branky – 2:3. To však bylo všechno, takže Chomutov urval třetí výhru venku.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): „Porážka nás moc mrzí, protože první třetinu jsme odehráli velmi dobře a jen jsme nevyužili šance. Měli jsme malý důraz v předbrankovém prostoru, což v současném hokeji rozhoduje. Pokud není ve výkonu dostatečné srdíčko, odhodlání a agresivita, tak se body nezískávají. Další věcí jsou přesilovky, těch jsme měli jedenáct, včetně pět na tři. Tu jsme odehráli výborně, ale na druhé straně stál výborný gólman. My bychom pro přesilovky potřebovali více zkušených hráčů, těmi ale náš mladý tým neoplývá. Nedá se nic dělat, musíme se připravit na další zápas a bojovat dál o první osmičku.“

Martin Štrba (Piráti Chomutov): „Jsme moc rádi za výhru na kluzišti soupeře. Měli jsme z Havířova respekt, protože tady se nikomu nehraje lehce. Předvedli jsme velkou bojovnost a týmový výkon, což nám přineslo vítězství. Chtěli jsme hrát aktivní hokej a po ztrátě kotouče nedat domácím moc prostoru a to se nám víceméně dařilo. S umístěním po polovině základní části jsme spokojeni a půjdeme i nadále zápas od zápasu do druhé poloviny.“

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC AZ Havířov 2010
Piráti Chomutov
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Lovosice
Piráti Chomutov