Ohlasy po utkání

„Trochu jsem se bál,“ popsal Vít Seemann čekání na potvrzení prvního seniorského gólu

Napsal 19.10.2019 Libor Kult, Tomáš Vlček
H a v í ř o v / C h o m u t o v - ​V předešlém ročníku naskočil v dresu pirátského A-týmu do tří střetnutí, v Chance lize přidal dalších šestnáct seniorských startů. Obránce Vít Seemann před aktuální sezónou přidal v přípravě pět startů v chomutovském áčku, se začátkem mistrovských bojů třikrát vypomohl druholigové Příbrami. Na premiéru v Chance lize 2019/2020 si počkal do 15. kola a v Havířově hned poprvé skóroval mezi dospělými, čímž pomohl družině kouče Štrby ke třetímu venkovnímu vítězství v základní části a druhému tříbodovému.

„Myslím, že rozhodla bojovnost,“ vypálil Vít Seemann po nejtěsnějším vítězství. „Jako tým jsme šli za tím, že chceme urvat venkovní výhru. Moc jsme chtěli uspět a jsme rádi, že se to povedlo,“ liboval si. „Jako vždycky jsme chtěli hrát jednoduše, cpát se do branky a být aktivní směrem dopředu,“ naznačil taktický plán.

Běžela polovina 36. minuty, když za stavu 1:1 podnikl devatenáctiletý bek výpad směrem k domácí brance a puk po jeho akci skončil v síti. „Viděl jsem, že Filip Suchý má puk, tak jsem na něj koukl a jel si pro přihrávku. Chtěl jsem jít rovnou do brány, ale nebyl tam prostor, tak jsem udělal nějaké manévry v rohu. Pak jsem to vytáhl před branku a zkusil štěstí,“ přibližoval.

Rozhodčí hned ukazoval do branky, jenže gólmanovi Slezanů Aleši Stezkovi spadla helma, takže sudí několik minut debatovali, zda gól potvrdí. „Řešili jsme to s klukama na střídačce a oni říkali, že ode mě tam nebyl žádný kontakt. Že to spíš byl domácí hráč,“ líčil Vít Seemann. „Strach, že rozhodčí gól neuznají, tam byl, ale věřil jsem, že nakonec bude platit,“ přiznal jedním dechem.

Vedení 2:1 zůstalo v platnosti, takže mostecký rodák se mohl se spoluhráči radovat. Tradiční suvenýr zajistil talentovanému zadákovi parťák, který mu na gól přihrál. „Mám dojem, že mi puk přivezl Filip Suchý,“ lovil v paměti bezprostředně po závěrečné siréně. „Pokladník se ozval, že to budu mít za tisíc nebo nějakou svačinku, což jsou příjemné starosti. Když jsem se trefil, rád zaplatím,“ usmíval se poté.

Piráti zaznamenali po Benátkách nad Jizerou další tříbodové vítězství venku, v Kadani navíc zvládli nájezdy. Poprvé v rámci základní části uspěli ve východní polovině republiky. „Já to moc neřeším,“ reagoval Vít Seemann na dotaz ohledně dlouhé cesty. „Lehnu si, spím a probudím se většinou až na místě. Pak se proberu úplně a jdu se rozcvičit,“ prozradil recept, jak vše „přežít“.

Bílomodří zvládli přímou bitvu o páté místo a díky zaváhání Přerova v Sokolově se posunuli na čtvrtou příčku. „Chceme se udržet v osmičce, takže dál musíme makat každý zápas, protože tabulka je vyrovnaná,“ upozorňoval. Právě předposlední Baník bude příštím soupeřem Chomutovských, kteří nastoupí podruhé v řadě na ledě soupeře. „Nekoukáme na postavení v tabulce. Musíme makat pořád stejně a hrát týmově, ať nastoupíme proti komukoliv,“ uzavřel Vít Seemann na adresu nováčka Chance ligy.