Reportáže

Piráti dobyli Budvar Arénu i podruhé a vracejí se do vedení v barážové skupině!

Napsal 12.04.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Chomutovští uzavřeli cestou do Budvar Arény třetí čtvrtinu baráže. V první opatrné třetině branka nepadla. Puk za Gábu dostal ve druhé části Nikola Gajovský, jehož gól musel posvětit videorozhodčí. V třetí třetině přidali Piráti další tři trefy a z jihu Čech si tak odvážejí opět tříbodový zisk. Čistým kontem k tomu napomohl brankář Miroslav Kopřiva.
BAR9 ne 12.4.2015
CEB
0:4(0:0, 0:1, 0:3)
CHM
Č. Budějovice
Gába - Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Mucha, Semrád, D. Růžička – Přibyl, Pajič, Švihálek – Nouza, J. Straka, Kuchejda – Vaniš, Rob, Boháč – Marek, Trummer, Pašek – Švec.
Chomutov
Kopřiva – Skinner, Rutta, Drtina, Rýgl, Toman, Šulák – Hřebejk, Kämpf, Hovorka – Gajovský, V. Růžička, O. Kaše – L. Květoň, Dušek, D. Květoň – Šagát, Chlouba, McGregor – Račuk, Veselý.

Branky a nahrávky

Č. Budějovice
Chomutov
31. Gajovský (Hovorka), 48. D. Květoň (Růžička), 49. O. Kaše (Růžička, Rýgl), 56. Růžička (Rutta, Skinner).

Statistiky

Vyloučení
6:5
Využití
0:1
V oslabení
0:0
Střely na branku
32:34
Diváci
6018
Vyšší tresty
McGregor (CHM) 10 minut

Shrnutí

Motor se zahřál o něco dříve než Piráti a zahrozil hned v první minutě, kdy se do šance dostal elitní útok domácích a Kopřiva musel likvidovat střely Kuchejdy a Nouzi. Hezkou individuální akci předvedl obránce Žovinec, který projel na modrou, nahodil si o mantinel, puk znovu dojel a ještě vystřelil na branku, jenže Kopřiva si tyčku dobře utěsnil. V první větší šanci Chomutova byl David Květoň, který měl před sebou již odkrytou branku a puk poskakoval v brankovišti, ale ten nakonec skončil za brankou. Konec třetiny byla znamení přesilových her Severočechů. Ti tak měli více šancí, ale Jihočeši oslabení hráli aktivně a nenechávali Piráty příliš dlouho v útočné třetině. Pokud nějaká střela doletěla až na branku, tak ji spolehlivě zlikvidoval brankář Gába. V první třetině tak branka nepadla.

Prostřední část zápasu se hrála v podobném tempu jako první dějství. Oba týmy se snažily hrát aktivně a dát branku a diváci se bavili. Zvláště nažhaveni byli domácí fanoušci při první přesilové hře Motoru, kdy šance měli Švihálek a Nouza a Kopřiva musel ukázat svoje kvality. Po přesilovce měl ještě Nouza před sebou prázdnou branku, ale těžký kotouč netrefil. V půlce zápasu se srazili domácí beci a na branku se řítili Nikola Gajovský a Marek Hovorka. Prvně jmenovaný vystřelil a Gába našel puk v lapačce, ale zřejmě až za brankovou čarou, což rozhodl videorozhodčí a hosté se tak ujali vedení. Jihočeši se snažili o okamžité vyrovnání a nastěhovali se před branku Chomutova, ale pěkné kombinace většinou nekončily nebezpečnou střelu. Piráti ovšem také nebyli pasivní a často nebezpečně útočili. Blízko k brance měl Rok Pajič, kterému skvěle nabil Tomáš Nouza, ale střela letěla těsně nad branku.

Třetí třetina byla ve znamení snahy domácího týmu o vyrovnání. Blízko byli Budějovičtí při přesilové hře, kdy sevřeli Piráty před Kopřivou, ale větší šanci si nevytvořili. Pak ovšem hosté ukázali, že nehodlají čekat na branku ve své síti a udeřili. Vytvořili si tlak a před Gábou se jako poslední puku dotkl David Květoň a Piráti vedli už o dvě branky. Hřebíček do rakve Motoru pak zatloukl ještě Ondřej Kaše, který využil přesilovou hru. Motor měl sice ještě přesilovky a snažil se alespoň o čestný úspěch, ale hráčům už evidentně docházely síly. Toho ještě využil Vladimír Růžička, který jel sám na branku a svůj nájezd proměnil. To bylo pro domácí až příliš kruté, ale takový je sport. Na výsledku už nic nezměnila ani dlouhá přesilovka pět na tři, kterou hrálo domácí mužstvo.