Potvrdí Piráti v nedělním utkání, že se jim proti Motoru v barážové skupině daří?

Napsal 11.04.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Baráž se pomalu ale jistě blíží do svého konce a Piráti cestují do jižních Čech. V neděli 12. dubna totiž nastoupí na ledě Českých Budějovic. Proti Motoru vybojovala pirátská družina v prolínací soutěži pět ze šesti možných bodů. Poslední výprava svěřenců koučů Kopřivy a Tottera do Budvar Arény byla s tříbodovým ziskem. Potvrdí Chomutovští, že se jim na venkovních kluzištích daří?

Z kabiny Pirátů

„My se musíme odrazit od toho, jak jsme odehráli třetí třetinu s Olomoucí a něco podobného musíme předvést v Budějovicích,“ sdělil po páteční bitvě Nikola Gajovský, který následně doplnil své očekávání ohledně nedělního duelu v Budvar Aréně: „Samozřejmě očekávám tři body. My hrajeme o všechno jako v jakémkoliv jiném zápase v baráži. Určitě to bude boj, ale musíme přivézt body.“

V podobném duchu mluvil i další útočník pirátské sestavy Antonín Dušek:„Věřím, že v Českých Budějovicích odevzdáme maximum a pokud se nám to podaří, tak že si body odvezeme.“

Poslední vzájemný zápas

Piráti Chomutov - ČEZ Motor České Budějovice 4:3p

Posledním soubojem s Motorem započali Piráti druhou čtvrtinu baráže. Chomutovští šli do vedení v osmé minutě, kdy se prosadil dorážkou Štěpán Hřebejk. Do první pauzy ale Budějovičtí vývoj zápasu razantně otočili na svou stranu. V rozmezí pěti minut totiž Motor potrestal tři domácí vyloučení. Druhé dějství ovšem patřilo Chomutovu, který dal dvě branky a stav utkání vyrovnal. Ve třetí části Piráti bušili do českobudějovické defenzivy, ale brankář Gába odolával. Rozhodlo tak až prodloužení, ve kterém se od modré čáry prosadil Milan Toman.

Branky a nahrávky: 8. Hřebejk (Gajovský, Rutta), 26. Růžička (O. Kaše), 33. David Květoň (Růžička), 65. Toman (Hovorka) – 15. Kuchejda (Pajič, Punčochář), 18. Nouza (Straka, Rob), 20. Vráblík (Nouza, Mucha). Rozhodčí: Úlehla, Fraňo – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:11. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 879. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.

„Měli jsme výborný vstup do utkání. Vedli jsme 1:0, následně jsme měli i další šance. Poté jsme se nechali ukolébat a po hloupých faulech jsme nechali soupeře odskočit o dvě branky. Ve druhé třetině začala stíhací jízda, která díky zvýšenému důrazu a lepšímu bruslení byla úspěšná. My jsme to mohli rozhodnout již ve třetí třetině, ale můžeme být rádi, že soupeř neskóroval z trestného střílení. Myslím si, že je remíza vzhledem k průběhu utkání spravedlivá. My jsme nakonec rozhodli v prodloužení,“ zhodnotil duel čtvrtého kola baráže Aleš Totter.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Slavia Praha 2:4

Motor měl v pátečním domácím zápase se Slavií možnost bodově se dotáhnout na špičku tabulky prolínací soutěže. Pražané však byli po dvě třetiny lepším a nebezpečnějším týmem, který diktoval průběh zápasu. Jihočechům se sice povedlo ve třetí části vyrovnat, ale za půl minuty už hosté opět vedli. České Budějovice nakonec prohrály se Slavií o dvě branky.

Sestava Motoru z pátečního zápasu: Bláha – Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, D. Růžička, Mucha, Semrád – Marek, Pajič, Švihálek – Nouza, J. Straka, Kuchejda – Vaniš, Rob, Přibyl – Pašek, Trummer, Boháč.

O utkání...

Deváté barážové utkání se odehraje v neděli 12. dubna. Úvodní buly v Budvar Aréně je naplánováno na 17 hodin. Živě ho můžete sledovat prostřednictvím TV Tipsport, příznivci psaných onlajnů mohou zápas tradičně sledovat na www.onlajny.com