Reportáže

Piráti v Mladé Boleslavi rychle vedli, nakonec se ale domů vrací bez bodů

Napsal 06.04.2014 Daniel Langer, Libor Kult
M l a d á B o l e s l a v/C h o m u t o v - Piráti zakončili první polovinu baráže o Tipsport extraligu na ledě Mladé Boleslavi, kde začali skvěle. Už po 69 vteřinách hry otevřel skóre kapitán Ľuboš Bartečko. Jenže domácí už v polovině šesté minuty v přesilové hře vyrovnali. Poté se střelci na dlouhé minuty odmlčeli, přestože na obou stranách museli gólmani řešit slušné šance. Rozuzlení přišlo ve třetím dějství. Ve 48. minutě skončil za brankovou čárou puk vystřelený na modré čáře a odražený od zadního mantinelu. Tento kuriózní moment rozhodl celé střetnutí, protože Pirátům nepomohla k vyrovnání ani závěrečná hra bez brankáře. Po třech výhrách si svěřenci Jaroslava Becka připsali v prolínací soutěži třetí porážku za sebou. Negativem zápasu je zranění Lukáše Pulpána, který byl z ledu odvezen na nosítkách už v páté minutě.
BAR6 ne 6.4.2014
MBL
2:1(1:1, 0:0, 1:0)
CHM
Ml.Boleslav
Valent – Němeček, Pojkar, Ovčačík, Jindra, Žabka, Bohunický, Kurka – Mikulík, Výborný, Pabiška – Jarůšek, Broš, Klimenta – Látal, Musil, Starý – Lenc, Vrbata, Kubica
Chomutov
Růžička – Pulpán, Malec, Mrázek, Stehlík, Krstev, Havel, Bartejs – Bartečko, Svoboda, Bomersback – Hřebejk, Gajovský, Hruška – Hromas, Kämpf, Šagát – Kubinčák, Sikora, O. Kaše

Branky a nahrávky

Ml.Boleslav
6. Ovčačík (Broš), 48. Jarůšek (Pojkar, Kubica)
Chomutov
2. Bartečko (Svoboda)

Statistiky

Vyloučení
4:6
Využití
1:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
16:12
Diváci
4040

Shrnutí

Úvodní nadšení Bruslařů, kteří se vrátili na svůj stadion po třech venkovních duelech, Piráti ochladili už po několika vteřinách. Svoboda využil Jindrova zaváhání a v přečíslení připravil šanci pro Ľuboše Bartečka, kterou zkušený útočník s notnou dávkou štěstí přetavil v úvodní branku střetnutí už po 69 vteřinách hry.

Nepříjemný okamžik si prožil v páté minutě hostující obránce Pulpán. Po nevinně vypadajícím souboji se zhroutil k ledu a s bolestivou grimasou si tiskl koleno. Po přerušení museli nastoupit zdravotníci a Pulpán opouštěl kluziště v nehokejové pozici na nosítkách.

Boleslavští působili sice poněkud zaraženě, sebevědomí si ale vrátili v početní výhodě. Po vyhraném vhazování se kotouče chopil Ctirad Ovčačík a z nedostatku jiných alternativ nahodil puk na Růžičku. Chomutovský brankář měl poctivě zakrytý výhled a černý kousek pryže našel znovu až za svými zády.

Částečně mohl Chomutov po nehezkých okamžicích přijít na jiné myšlenky poté, co kotouč propadl před Gajovského, jemuž se ale nepodařilo tváří v tvář Valentovi uklidit kotouč za brankovou čáru. Litovat mohli hosté po úniku Musila, tomu ale v rozhodujícím okamžiku utekl kotouč a Růžička stačil zasáhnout betonem. Do šaten tak po siréně ukončující první dějství odcházela obě mužstva za nerozhodného stavu.

O přestávce museli trenéři své svěřence nabádat k velké opatrnosti, druhá třetina totiž skutečně mnoho krásy nepobrala. Ledové kluziště se změnilo v bitevní pole, přičemž nejvíce si hokejisté obou mužstev oblíbili oblast kolem středového kruhu, ve které po většinu času sváděli boj o zisk útočného pásma.

Více ze hry měl přeci jen Chomutov, jenž s přibývajícím časem získával na jistotě. Valent se musel ohánět, z dobrých pozic se ale Piráti zastřelovali a skóre tak zůstávalo neměnné. V největší šanci se ocitl po prostrčení od Výborného Lukáš Pabiška, ten ale na hranici brankoviště nasměroval kotouč jen do náruče dobře postaveného Růžičky.

Vedení na stranu Bruslařů mohl ve třetím dějství strhnout Vrbata, toho ale před poloodkrytou brankou zastavil hvizd rozhodčího, jelikož Kubica si předtím dle názoru hlavního arbitra zpracoval kotouč v rozporu s pravidly. O chvíli později už ale boleslavští fanoušci mohli propuknout v jásot. O Richarda Jarůška se za brankou otřel puk odražený od zadního mantinelu po ráně od modré, kotouč poté přes záda Martina Růžičky doputoval až za brankovou čáru a Mladá Boleslav díky tomuto kurióznímu momentu vedla. Piráti v tu chvíli museli zapnout a pokusit se nepříznivý vývoj zvrátit, Boleslavští ale v závěru žádný zvrat nedovolili a připsali si vítězství.

Ohlasy trenérů

František Výborný (BK Mladá Boleslav): „Piráti hráli velmi dobře, bylo to vyrovnané utkání. Padlo sice málo gólů, ale viděli jsme zajímavé střetnutí. Když obě mužstva podají takový výkon, k tomu zachytají brankáři, tak to není ostuda. Jsme rádi, že se nám podařilo vzít si zpátky body, co jsme ztratili v Chomutově. Jsme v půlce soutěže a na pozicích, kde bychom chtěli být na konci baráže, dlouhá cesta je ale stále před námi. Ve hře je ještě stále příliš mnoho bodů, abychom mohli vyvozovat nějaké závěry.“

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Viděli jsme vyrovnanou bitvu. Nemůžeme spoléhat na jeden gól, to pak můžete vyhrát jen se štěstím a to jsme v neděli neměli. O to si řekla naopak Mladá Boleslav, která větším nasazením a bezmeznou obětavostí šla výsledku naproti důrazněji než my. Samozřejmě z toho musíme vyvodit opatření. Defenzivně to nebyl špatný výkon, nedostávali jsme se pod výraznější tlak ani při oslabeních, ale směrem dopředu máme problém.“