Polovinu baráže uzavře duel v Mladé Boleslavi. Přeruší Piráti sérii porážek?

Napsal 05.04.2014 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Krušnohorci v pátek prohráli v baráži podruhé v řadě. Štěstí v neštěstí bylo, že vybojovali aspoň bod a ve druhém utkání se body dělily taktéž. V neděli zavítají poprvé na mladoboleslavský led a budou obhajovat vydřené vítězství z minulého týdne. Baráž je zatím podle předpokladů velice vyrovnaná, jakékoli predikce jsou tedy nemístné.

Páté kolo

Po vítězství 2:1, o kterém rozhodla až v sedmé sérii nájezdů trefa Richarda Jarůška, vyjela Boleslav na třetí venkovní zápas v řadě do Olomouce. Skóre se z bezbrankového stavu změnilo na konci první třetiny, kdy hosté ujeli ve dvou na jednoho a Pavel Musil zařídil Mladoboleslavským vedení. To zvýšil na rozdíl dvou branek Richard Jarůšek ve 37. minutě, když se prosadil z dorážky. Vše už spělo k vítězství černozelených, jenže v 55. minutě zdramatizoval utkání kontaktním gólem Pavel Selingr. V závěrečném tlaku navíc skóroval Rostislav Marosz a dělba bodů byla na světě. Ten bonusový připsal Mladoboleslavským Pavel Musil ve 3. minutě prodloužení.

Piráti v pátek recept na Cháberu nenašli. Vpravo Mark Bombersback

V domácím utkání proti kladenským Rytířům, jako by Piráti zapomněli na bleskový gól Davida Hrušky z posledního vzájemného střetnutí. Naopak, téměř pět tisíc diváků v SD ARÉNĚ se nedočkalo gólu v celé základní hrací době. Nejblíže ke skórování byla v úvodu první lajna domácích, ale za Cháberou jen vibrovala branková konstrukce. Pirátům se nepodařilo proměnit ani dvojnásobnou přesilovku, ve které spálil největší šanci Gajovský. Kladenští nejvíce hrozili tlakem v závěru třetího dějství, které okořenila jejich přesilová hra. Ta se sice přenesla i do prodloužení, rozhodující gól ale padl paradoxně až po jejím vypršení. Z nastaveného času uběhlo pouhých devět sekund a puk za Růžičkova záda protlačil kapitán Rytířů Pavel Patera.

Bruslaři v baráži

Svěřenci Františka Výborného začali boje o extraligu impozantním způsobem, a to výhrou 6:1 v domácím zápase proti Kladnu. Ve druhém kole se postarali o překvapení, když ztratili tři body na úkor Olomouce. V dnešním kontextu už ale rozhodně o překvapení mluvit nemůžeme. Další dva body ztratila Boleslav v následujícím zápase na ledě Pirátů, poté co vystřelil prodloužení Jaroslav Svoboda a o dvou bodech pro Chomutov rozhodl Lukáš Pulpán. S Kladnem a Olomoucí už se ale Mladoboleslavští vzchopili. V obou zápasech vybojovali dva body za vítězství po nájezdech, potažmo v prodloužení.

Mladoboleslavští tahouni

Soupeři Boleslavi zatím v každém zápase odvádějí dobrou práci při bránění první formace. Síly tria Pabiška – Výborný – Mikulík si jsou všichni účastníci baráže dobře vědomi. Ke slovu se tak dostává především druhá trojice útočníků. Bodování sice stále kraluje David Výborný, jeho pět bodů (2+3) ale pochází z prvních dvou zápasů. Na dalších třech místech se seřadila právě druhá lajna Klimenta – Broš – Jarůšek, kteří mají poslušně shodné čtyři body (všichni 2+2).

Na třetím místě barážových statistik je brankář Michal Valent, který má úspěšnost zákroků 92,31 %. Ze všech gólmanů v baráži čelil největšímu počtu střel (130), z nichž pustil za svá záda rovnou desítku. Náhradník Roman Will se zatím do hry nedostal.

O zápase

Šesté kolo uzavře druhou se čtyř sérií vzájemných zápasů a se vstupem do druhé poloviny baráže už začne jít opravdu do tuhého. Jak Boleslav, tak Piráti se v případě vítězství mohou posunout do čela tabulky, o důvod víc, proč si tento duel nenechat ujít. Utkání startuje v neděli o půl šesté, k dispozici bude jak textový on-line přenos, tak živé obrázky prostřednictvím TV Tipsport.