Reportáže

Piráti proti druhému týmu tabulky neskórovali, Mountfield si odváží tři body

Napsal 10.01.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Zápas nebohatý na góly svedli Piráti s Mountfieldem Hradec Králové v rámci 37. kola Tipsport extraligy. S východočeským soupeřem drželi Piráti krok téměř celý zápas, inkasovali jen ve 26. minutě. Domácí se i poté pokoušeli o vyrovnání, ale vedení Hradeckým zůstalo až do konce. V poslední minutě vsítili hosté druhou branku při chomutovské hře bez gólmana a potvrdili tak zisk všech tří bodů.
37.kolo pá 10.1.2014
CHM
0:2(0:0, 0:1, 0:1)
MHK
Chomutov
Růžička – Pulpán, Krstev, Prošek, Mrázek, Šulák, Bartejs, Lojek – Bomersback, Bartečko, Šagát, Hřebejk, Gajovský, Hruška, Sikora, Straka, Balej, Kubinčák, Kämpf, Kaše, Račuk.
Hradec Králové
Kantor – Vydarený, Jank, Mikuš, Pláněk, Frühauf, Ptáček, Čáp – Škoda, Mertl, Dej, Červený Knotek, Švagrovský, Rousek, Langhammer, Švihálek, Suja.

Branky a nahrávky

Chomutov
Hradec Králové
26. Knotek (Dej), 60. Dej

Statistiky

Vyloučení
4:6
Využití
0:1
V oslabení
0:0
Střely na branku
26:26
Diváci
3330

Shrnutí

První třetina zápasu mezi Chomutovem a Hradcem Králové byla spíše ve znamení obran. Ty fungovaly během celé dvacetiminutovky perfektně. První příležitost k ohrožení brány si mohl vypracovat Mountfield po vyloučení Bartejse. V přesilovce sice hosté okupovali pásmo soupeře, ale výrazné ohrožení Růžičkovy brány se nekonalo. Pirátům se dařilo vyhazovat puky dostatečně daleko a znepříjemňovat tak Hradeckým jejich snahu. Větší šanci si zvládl vypracovat chomutovský Sikora, jehož prudkou střelu nezachytil Kántor lapačkou a nebýt důrazné obrany mohli domácí dorážet.

Před polovinou třetiny se oba týmy ocitly v oslabení a při hře čtyř proti čtyřem se do šance probíjeli Škoda s Pláňkem. Jejich počínání zastavil pozorný Prošek. Po vypršení trestů se na bránu rozjeli mladící Kaše s Kämpfem, ale jejich nadějně vypadající útok zastavilo vypíchnutí puku. Ke konci třetiny se během přesilové hry zjevil v šanci Bartečko, jehož střela zamířila výše, než zamýšlel. Za hosty vypálil i Langhammer, ale pozorný Růžička jeho pokus zlikvidoval. První třetina tedy gól nepřinesla a v Chomutově se s nadějemi vyhlížela druhá část.

Úvod druhé části mohl patřit Pirátům. Z otočky se ovšem netrefil Hruška a prudkou střelu nezužitkoval Pulpán. Následovala již druhá hra čtyř proti čtyřem, ve které se prosadil TOMÁŠ KNOTEK. Hradečtí své vedení drželi a mohli po střele Švagrovského krátce po první brance zvýšit. Další šanci si přichystal Rousek, jehož střela ovšem prověřila jen plexisklo.

Odpověď na gól mohli zařídit v přesilovce domácí, ale dobrá obrana Hradce nepustila Piráty do větší šance kromě několika pokusů Baleje. V závěru třetiny minul bránu jen o malý kus Bartečko a po několika zakázaných uvolněních se šlo do šaten s tím, že šťastnějším týmem byli hosté.

Třetí třetina začala několika pokusy Pirátů. Strakovu střelu a následné dorážky Kantor pokryl. Dále ovšem vyložené šance Chomutova nepřicházely a ke slovu se dostávali opět hráči Mountfieldu. Mertlův pokus dokonce zazvonil o tyč a všem přítomným v aréně zatrnulo. Piráti se dočkali dvojnásobné přesilovky, ale v ní vyrovnání nevystřelili. Dále se snažili o smazání jednogólové ztráty, ovšem dobře chytající Kantor nepodlehl ani velké šanci Bomersbacka.

Pirátům nezbyla jiná možnost než poslední dvě minuty odehrát bez brankáře a s mužem v poli navíc. Ovoce ovšem toto jednání nepřineslo a ztrátu puku potrestal RASTISLAV DEJ. O zápase bylo rozhodnuto a Hradec si odvezl z pirátského ledu tři body.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Je to další porážka v řadě. Nicméně pro mě a pro tým je to nový start a výkon v tomto prvním zápase na mě nepůsobil špatně. Byl optimistický. Ale kdo nepromění přesilovku pět na tři, tak neotočí nebo nevyhraje zápas. Byly tam šance, na ně bylo utkání vyrovnané, střel jsme měli taky dost i sílu na závěr. Tlak do brány musí být ale větší. Na sebedůvěře a síle hráčů v předbrankovém prostoru musíme pracovat. Potěšil mě slušný přístup, kluci pochopili organizaci hry. To, co chceme hrát, je náročné. Ale vede to jen k tomu, abychom nebyli dál ostudou extraligy, jak jsem se dočetl.“

Peter Draisaitl (Mountfield HK): „Byl to zápas, v kterém se musí hrát trpělivě a počkat si na svoje momenty. My jsme třikrát za sebou prohráli a měli jsme v sestavě poslední hráče, kteří se mohli hýbat. Náš záměr nebyl hrát nějaký líbivý hokej. Ustáli jsme to a tak nějak jsme si to představovali. Nebyl to jednoduchý zápas, Chomutov vůbec není špatné mužstvo. Chtěli jsme navázat na výkon ze zápasu proti Zlínu, který už byl dobrý.“