Reportáže

Piráti Chomutov podlehli po velikém boji Bílým Tygrům z Liberce o jediný gól

Napsal 08.03.2013 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Piráti Chomutov podlehli Bílým Tygrům z Liberce. Ačkoliv se ve druhé třetině dostali do vedení, nedokázali ho udržet a ještě ve druhé třetině hosté vyrovnali. Hosté měli k dispozici i dvojnásobnou přesilovku trvající skoro dvě minuty, tu však nevyužili. O výhře severočechů rozhodl ve třetí třetině Tomáš Urban.
OUM2 pá 8.3.2013
CHM
1:2(0:0, 1:1, 0:1)
LIB
Chomutov
Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Palin, Bartejs, Rutta, Mrázek, Stehlík - Hruška, Káňa, Kubinčák - Šagát, Zálešák, Hřebejk - Důras, Sikora, Hromas - Seman, Kraft, Procházka - Divíšek
Liberec
Vošvrda - Čakajík, Výtisk, Kolmann, Čutta, Derner, Šimek, Štich - Víšek, Nedvěd, Dušek - Kudrna, Filippi, Bulíř - Bárta, Bulík, Kica - Vantuch, Urban T., Pospíšil

Branky a nahrávky

Chomutov
21. Důras
Liberec
36. Čakajík (Pospíšil), 48. Urban (Bárta, Špaček)

Statistiky

Vyloučení
6:7
Využití
0:1
V oslabení
1:0
Střely na branku
17:21
Diváci
3815

Shrnutí

Utkání začali aktivněji hosté. Hanuljak v prvních minutách musel pochytat několik nahození od modré čáry, zahřívací zákroky mu ovšem příliš potíží nepřinesly. První složitou situaci tedy musel řešit až Vošvrda, když ve čtvrté minutě objel bránu Zálešák a liberecký Kica kopl kotouč přímo proti vlastnímu gólmanovi. Vošvrda ovšem zůstal klidný a s pukem si poradil.

Piráti si poté zahráli první přesilovou hru, jejíž nejzajímavější situací byla střela Zálešáka, která rozvlnila boční síť. Stejný muž po dlouhé pasáži bez šancí ohrozil branku znovu, nicméně střela zápěstím po jeho bleskové kličce mezi tyče nemířila. Zálešák si vykoledoval alespoň faul Bulíka, k jehož potrestání ale znovu nedošlo.

A protože ani Bílí Tygři nedokázali využít zkrácenou početní výhodu na konci třetiny, odcházeli hráči po první třetině do kabin za bezgólového stavu.

Hostům se nepodařilo využít ani zbytek přesilovky, ba naopak. Ve vlastním oslabení si na modré čáře MICHAL DŮRAS sklepl rukavicí kotouč a uháněl sám na Vošvrdu. Chomutovský útočník provedl krátký blafák a prostřelil hostujícího gólmana mezi betony - 1:0.

Na začátku 24. minuty už se radoval ze vstřelené branky kapitán hostů Petr Nedvěd, sudí Hodek mu ale jasným gestem vysvětlil, že se místo oslav má odebrat na trestnou lavici za nedovolené bránění. Slabou náplastí mu byla pouze další promarněná přesilová hra ze strany domácích.

Podobně si o pět minut později počínali i hosté. Nevyužitá dvojnásobná početní výhoda, která trvala bez šesti sekund dvě minuty, mrzela svěřence trenéra Hynka dvojnásob. V trendu promarněných přesilovek se pokračovalo i dále, Liberec při vyloučení Sikory zaznamenal pouze jednu střelu na branku z hole Bulíka.

Nepoměr sil byl na chvíli přerušen poté, co hosté hráli v šesti a na trestnou lavici se poroučel Bulíř, ale hrubost Jakuba stehlíka opět postavila Piráty do nevýhodné situace. Při hře čtyř proti třem už se hostům podařilo prokletí prolomit. MARTIN ČAKAJÍK vypálil z dobré střelecké pozice v ose hřiště a neomylně vymetl levý horní roh Hanuljakovy klece - 1:1.

Další přesilovku měli Piráti na konci druhé třetiny při druhém vyloučení Nedvěda. Největší šanci měl Kubinčák, proti jehož střele se skvěle přesunul Vošvrda a nepřipustil vedení domácích. Druhá dvacetiminutovka tedy skončila nerozhodně 1:1.

O rozruch na začátku třetí části se postaral Tomáš Filippi, který napálil levou tyč Hanuljakovy brány. Domácí na šanci Filippiho nedokázali adekvátně zareagovat, a to ani při přesilové hře trestající faul Duška.

A proto udeřili Bílí Tygři. Po zvláštním pádu chomutovského obránce před vlastní bránou se volného kotouče chopil Bárta a naservíroval ho před odkrytou klec TOMÁŠI URBANOVI, který se zblízka nemýlil - 1:2.

Ve velké šanci se pak ve hře 4 na 4 octl chomutovský Káňa, kterému vyslal nádhernou přihrávku kanonýr David Hruška. Káňa ale tváří v tvář Vošvrdovi selhal. Další nebezpečnou střelu vyslal samotný Hruška, kotouč se opět mezi tři tyče nevtěsnal. V krátké přesilové hře pak další střelu vyslal bekhendem Rutta, puk ale opět projel těsně kolem brány.

Ze závěrečného tlaku se Pirátům podařilo vytěžit jen střelu Sikory z mezikruží a nadějný pokus Davida Hrušky, proti kterému včas sklepl betony Vošvrda. Při hře bez brankáře si sice domácí tlak vytvořili, ale hosté už vítězství ubránili.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Skořepa (Piráti Chomutov): „Zápas se mi nehodnotí dobře. Z naší strany chybělo větší nasazení a tlak do brány. Měli jsme také málo střel. To všechno pramení ze špatného pohybu. Když už jsme se dostali do zápasu, tak jsme se sami srazili vyloučeními a museli jsme se bránit. Celý zápas jsme neodehráli v tempu.“

Pavel Hynek (HC Bílí Tygři Liberec): „Začátek byl oboustranně hodně opatrný, hra neměla žádné závratné tempo. My jsme se zvedli a přidali jsme, až když jsme začali prohrávat. Až od půlky zápasu to celé začalo mít větší otáčky. Můžeme být rádi za tři body a za to, že živíme naději. Nebylo to o žádné velké hokejové kráse, spíš to byl takový urputný hokej, který vygradoval ve třetí třetině. Jsem rád, že jsme ubránili power-play a že jsme to dotáhli do vítězného konce.“