Reportáže

Piráti vybojovali tři body, po výborném obratu zdolali Oceláře z Třince

Napsal 02.11.2012 Miroslav Kučera, Petr Horčička
C h o m u t o v - 18. kolo Tipsport Extraligy bylo zajímavé na mnoha stadionech. I na tom chomutovském se děly věci. Piráti prohrávali po první třetině o dvě branky, do druhé části však jakoby nastoupil jiný tým. Za osm minut druhé třetiny dokázali domácí otočit a ve 34. minutě přidal pojišťující branku Radek Duda.
18 pá 2.11.2012
CHM
5:3(1:3, 4:0, 0:0)
TRI
Chomutov
Kostúr (od 21.Řehoř) - Pulpán, Palin, Mrázek, Jurčina, Lučka, Rutta, Bartejs, Rýgl - Hřebejk, Kraft, Frolík - Ton, Zálešák, Hruška - Hromas, Sikora, Lušňák - Procházka, Gajovský, Duda
Třinec
Hrubec (od 29. Hamerlík) - Zíb, Hrabal, Galvas, Roth, Klouček, Lojek, Galvas, Ovčačík - Růžička, Bonk, Varaďa - Květoň, Peterek, Adamský - Kimenta, Rákos, Polanský - Zagrapan, Orsava, Hrňa

Branky a nahrávky

Chomutov
8. Hruška (Hromas), 21. Zálešák (Jurčina, Hruška), 24. Kraft (Jurčina, Hřebejk), 29. Gajovský (Duda), 34. Duda (Gajovský)
Třinec
2. Zagrapan (Květoň, Polanský), 11. Zíb (Bonk, Růžička.), 17. Varaďa (Zíb, Bonk)

Statistiky

Vyloučení
4:5
Využití
0:0
V oslabení
1:0
Střely na branku
40:33
Diváci
4591
Vyšší tresty
Varaďa (TŘI) a Rutta (CHM) 10 minut OT

Shrnutí

Zápas začal lépe pro hosty, když už ve druhé minutě využil závar před domácí brankou MAREK ZAGRAPAN a proměnil tak první šanci Ocelářů v utkání – 0:1.

O chvíli později mohli hosté přidat další branku. Střela Adamského však trefila Kostúra do masky. Následně mohli vyrovnat domácí. Frolík našel přihrávkou Hrušku, který trefil pouze beton brankáře Hrubce.

Piráti se dále hnali za vyrovnáním. Ve vlastním oslabení Kraft našel volného Frolíka, který netrefil podle svých představ. O chvíli později už se domácí ve vlastním oslabení dočkali. Hromas vybídl ke skórování DAVIDA HRUŠKU, který si sklepnul kotouč a po té už neměl problém se zakončením – 1:1.

Další branku mohl přidat v dalším oslabení Duda, který ale na dvakrát Hrubce nepřekonal. Oceláři však svoji přesilovou hru dokázali využít, když hosty poslal opět do vedení nekompromisní střelou od modré čáry LUKÁŠ ZÍB – 1:2.

Domácí si vytvářeli slibné akce, které ale nedokázali proměňovat. Nejprve pokus Sikory vyrazil Hrubec svým betonem, následně chytil i slibnou střelu Gajovského. A tak přišel pro domácí trest v podobě třetí branky Ocelářů, když střelu od Zíba tečoval VÁCLAV VARAĎA a navýšil tak vedení hostů na rozdíl dvou branek – 1:3.

Do druhého dějství připravil Jiří Doležal změnu v domácím brankovišti, když Kostúra vystřídal Řehoř. Lepší začátek třetiny si snad domácí nemohli přát. Střelu Jurčiny Hrubec ještě vyrazil, na následnou dorážku MIROSLAVA ZÁLEŠÁKA byl však krátký – 2:3.

O chvíli poté už bylo vyrovnáno. Nahození Jurčiny na Hrubce tečoval mezi betony domácí kapitán MILAN KRAFT, který tak vyrovnal na 3:3.

Domácí pokračovali v tlaku a chtěli přidat čtvrtou branku. Frolík vybojoval kotouč v útočném pásmu, vyzval ke skórování Krafta, který byl před brankou úplně sám. Puk mu ale sjel z hokejky a tak se skóre neměnilo.

Nerozhodný stav však netrval dlouho. O tři minuty později se domácí fanoušci dočkali čtvrté branky. Duda zpoza branky našel nikým nehlídaného NIKOLU GAJOVSKÉHO, který se nemýlil a svoji brankou otočil průběh utkání – 4:3. Po této brance došlo ke střídání brankářů i na druhé straně. Hrubce nahradil Hamerlík.

Piráti během osmi minut otočili utkání na svoji stranu. Byli to opět domácí, kteří vstřelili další branku. Aktéři čtvrté branky si vyměnili své role. Gajovský našel zpětnou přihrávkou z rohu úplně volného RADKA DUDU, který překonal Hamerlíka – 5:3.

Do třetí třetiny Piráti nastoupili s tím, že musí výsledek udržet, což se jim podařilo a další branky jsme se již nedočkali. Na začátku poslední části se o snížení pokoušel hostující Květoň, když po jeho střele zazvonila tyč domácí branky.

Piráti vítězí nad Oceláři 5:3 a po devíti zápasech se tak dočkali plného bodového zisku.

Ohlasy trenérů

Mikuláš Antoník (asistent trenéra Pirátů): „První třetina byla z naší strany špatná. Neměli jsme pohyb, nebyli jsme vůbec důrazný a ta třetina podle toho výsledkově dopadla. Ve druhé třetině se to absolutně otočilo. Hráli jsme agresivněji, více jsme bruslili, tlačili se více do brány a samozřejmě to potom bylo i vidět. Určitě jsme tím byli pro soupeře více nepříjemný. Samozřejmě jsme rádi, že se nám to podařilo otočit. Po první třetině to tomu nevypadalo a potom jsme ukázali velikou morálku a ty tři body jsme si dnes zasloužili.“

Josef Turek (hlavní trenér Třince): „Utkání jsme nepodcenili, do Chomutova jsme přijeli o den dřív. První třetina byla proto dobrá, bohužel nás to ale uspokojilo. Soupeře jsme pustili do hry hned v prvním střídání, pak jsme ještě vyrobili několik chyb, které Chomutov potrestal. Udělali jsme redukce v sestavě, měli několik šancí, ale výsledek už se nám zvrátit nepodařilo.. Poslední dobou se nám moc nedaří, ale ta sezóna je ještě dlouhá. Já tomu týmu věřím a teď musíme doma se Spartou zabrat a uvidíme, co bude dál.“