Ohlasy po utkání

„Výhra v základní hrací době je úplně o něčem jiném,“ ví Milan Kraft

Napsal 03.11.2012 Antonín Domanický, Petr Horčička
C h o m u t o v - Piráti v osmnáctém kole na domácí půdě porazili Oceláře z Třince. První třetina se pro Piráty nevyvíjela tak, jak by si přáli. Další dvě třetiny však ukázali, kdo je na hřišti pánem. Svůj výrazný podíl na tomto úspěchu měl i kapitán Pirátů Milan Kraft. Dvaatřicetiletý centr vstřelil vyrovnávací branku.

Rodák z Plzně v zápase proti třineckým Ocelářům vstřelil vyrovnávací branku na 3:3 a připsal si svou třetí branku v letošním extraligovém ročníku. „Milan Jurčina vyslal výbornou polovysokou střelu, která se dala dobře tečovat a já ji tečoval tam, kam to gólman nečekal.“

V letošní sezóně si tak kapitán Pirátů připsal svůj jedenáctý bod. Po první třetině bylo pro Piráty skóre nepříznivé, když prohrávali o dvě branky. Do druhé třetiny nastoupil místo Kostúra Řehoř. O první přestávce tedy muselo být v kabině dusno.„Řekli jsme si, že teď už můžeme pouze vyhrát. Prohrávali jsme o dvě branky, tak jsme si řekli, že horší to už být nemůže a do druhé třetiny jsme nastoupili s tím, že do toho půjdeme. To, že se vyměnil gólman, bylo celkem logické. S těmi góly, které Matúš obdržel, jsme mu vůbec nepomohli. Byla to hlavně naše chyba,“ prozradil Milan Kraft s tím, že výměna brankářů dodala hře nový impuls.

Piráti pak během osmi minut dokázali strhnout vedení na svou stranu. Nejprve se prosadil Hruška, další branky pak přidali Zálešák, Kraft, Gajovský a Duda. „Prostě jsme do toho šli s tím, že musíme více střílet, a já jsem rád, že nám tam ty střely začaly padat.“

Piráti z posledních pěti zápasů obdrželi sedmnáct branek. Očekávalo se tedy zlepšení obranné hry, což se dnes projevilo. „Samozřejmě, že nás to štvalo a snažili jsme se na to více soustředit. Řekli jsme si o tom, jak to budeme hrát a já jsem rád, že to dnes nějakým způsobem fungovalo,“ byl spokojen s obranou muž s číslem čtrnáct na zádech.

Tým z podkrušnohoří musel čekat na plný bodový zisk dlouhých devět zápasů. Respektive od osmého kola, kdy na domácím kluzišti udolali budějovický Mountfield 5:2. „Vyhrávali jsme v prodloužení těžké zápasy. Prohrávali jsme v zápasech s Libercem nebo s Karlovými Vary ale dostali jsme se zpět do hry. Byly to pro nás cenné body, ale výhra v základní hrací době je samozřejmě úplně o něčem jiném.“

Milan nastupuje v první formaci s Hřebejkem a výraznou posilou ze zámoří Frolíkem. „Kluci jsou výborní, umí dobře přihrát. Se Štěpánem jsem hrál už v minulé sezóně a Frolda je skvělý hráč.“ Právě Frolík nebude moci nastoupit proti mateřskému Kladnu, kam zamíří Piráti již tuto neděli.„Samozřejmě to bude ztráta, ale bylo tomu tak i v minulém střetnutí s Kladnem. Věděli jsme, že tomu tak bude i nyní a musíme se s tím vypořádat,“ prozradil domácí kapitán.

V posledním zápase před reprezentační přestávkou zajíždějí Piráti právě do Kladna, kde na Piráty čeká těžký soupeř, který se momentálně nachází na druhé příčce extraligové tabulky. V první formaci kladenských nastupuje hned čtveřice hráčů ze zámoří. Jsou jimi Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec, Jiří Tlustý a Marek Židlický. Taktika domácích trenérů zřejmě bude vyžadovat větší soustředění. „Teď na to asi nikdo z hráčů nemyslí, ale trenéři mají určitě něco připravené. Dnes mají možnost videa, které si mohou prohlédnout a připravit se tak na ně. Jsou to výborní hráči a na ně se něco těžko připravuje, když jsou hodně kreativní,“ líčil taktiku na příštího soupeře Kraft, který svou nejlepší sezonu prožil v roce 2003/2004, když se napevno usadil v týmu tučňáků z Pittsburghu. V této sezoně nasbíral čtyřicet bodů za devatenáct branek a jednadvacet asistencí.