Reportáže

Chomutovští si ze Zlatopramen Arény neodvážejí ani bod po prohře 2:6

Napsal 22.01.2011 Miroslav Janíček, Zdeněk Kamínek ml., Jakub Novák
C h o m u t o v - Chomutovští nedokázali porazit ústecké hráče na jejich ledě. Již v první třetině odjížděli do kabin s tříbrankovým přídělem. Hosté se snažili ohrožovat domácí branku i v oslabení, ale nakonec snaha nestačila a po druhé třetině byl stav utkání 6:1. Třetí třetina nabídla pouze kosmetickou úpravu skóre, takže konečný výsledek zněl 6:2 pro Ústí.
39.kolo so 22.1.2011
UNL
6:2(3:0, 3:1, 0:1)
CHM
Ústí n.L.
Orct - Němeček, Gureň, Klobouček, K. Černý, L. Poživil, P. Hořava - Šagát, Mikulík, Ludvík - Čurilla, Alinč, Hampl - Janků, Pajič, Diviš - Kloz, R. Hanzl, Handlovský - Rod.
Chomutov
Hanuljak (41. Hylák) - Slovák, Mudroch, Mucha, Kántor, Rutta, Havíř - D. Hruška, Zucker, Kuběna - Jíra, Kůs, Hřebejk - Vl. Novák, Skořepa, Hrdel - Radulay, Chlouba, Mužík.

Shrnutí

Zápas začal ve vysokém tempu. První větší vzrušení přišlo už ve čtvrté minutě, kdy Hanuljak se štěstím zlikvidoval šanci domácích. I poté hra setrvala v obranném pásmu Chomutova a domácí tvrdě šli za svým cílem. Prvního kroku se dočkali v šesté minutě, když Kloz zavezl puk do pásma, šikovně přenechal do tandemu Alinčovi a ten nedal Hanuljakovi šanci. Vzápětí vedli domácí už 2:0, když Diviš vylákal Hanuljaka ze svatyně a obhodil ho. Následující minuty se opět odehrávaly převážně před Hanuljakem, ale hostující hráči tlak ustáli.

Ve dvanácté minutě měl na hokejce třetí branku Hampl, v tísni ale mířil těsně vedle tyčky. Chomutovští kolem své branky přitvrdili, přesto se na jejich branku valil jeden útok za druhým. Ve čtrnácté minutě předvedli rychlý kontr také hosté a následně i přečíslení dva na jednoho, domácí ale změnu skóre ve svůj neprospěch nepřipustili. Vedení naopak jen o pár okamžiků později navýšili, když si Janků v závaru počíhal u levé tyčky a nekompromisně zavěsil - 3:0. V sedmnácté minutě minul Mikulík bekhendem těsně růžek chomutovské branky a vzápětí nato hosté poprvé pykali za faul. Přesilovka sice branku nepřinesla, hosté si při ní však téměř nevydechli. Do kabin před první přestávkou tak o mnoho radostněji odcházeli domácí.

Pouhých 33 vteřin uběhlo ze druhé třetiny, když Němeček projel celým kluzištěm a orazítkoval pravou Hanuljakovu tyčku. Ve 23. minutě se hosté dostali do přečíslení a tyčka zvonila i u Orctovy branky. Snížení přinesla 25. minuta. Po chybičce Kloboučka se k puku dostal Jíra a nikým neatakován snížil. Následně se hosté opět provinili proti pravidlům, ale v přesilové hře domácí spíše kupili chyby. Radost na domácí hole přinesl až samotný závěr početní výhody. Hanzl našel milimetrovým pasem najetého Černého a ten střílel do odkryté branky - 4:1. Čtvrtá branka v síti hostí ale spíše nabudila Chomutovské. Kolem Orcta bylo vzápětí pěkně horko. Domácí brankář se v těchto pasážích v brance rozhodně nenudil.

Obrovská chyba Hanuljaka ve 33. minutě přinesla pátou branku domácícho celku. Brankáři Chomutova totiž po domácím vyhození přes celé kluziště vypadl kotouč a pro Diviše nebylo nic jednoduššího, než ho uklidit do branky - 5:1. Obrovské štěstí stálo při domácích ve 35. minutě. Kůs naskočil ze střídačky za záda domácí obrany, ale jeho střela jen rozezněla pravou tyč Orctovy branky. Další zvuk brankové konstrukce rozezněl Zlatopramen arénu ve 38. minutě. Tentokrát byl autorem domácí Pajič. O minutu pozdějí se místo zvuku tyčky už vlnila síť za Hanuljakem. V přesilovce si sjel mezi kruhy kapitán Ústeckých Lvů Klobouček a bombou z voleje zvýšil vedení domácích Lvů na 6:1. Těsně před druhou sirénou mohl ještě snížit Hruška, ale Orct byl u puku o zlomek vteřiny dřív.

Do třetí třetiny nastoupil v chomutovské brance místo Hanuljaka Hylák. Domácí hokejisté se ale opět nastěhovali do obranného pásma Chomutova a tam svého soupeře dále „zlobili“. Ve 45. minutě přišla další chyba v domácí obraně a Skořepa při samostatné akci nedal Orctovi šanci - 6:2. Hosté zápas rozhodně nezabalili. Hrál se atraktivní hokej, který se téměř zaplněné aréně musel líbit.

Od 48. minuty hráli domácí přesilovku, soupeře prakticky nepustili z pásma, ale žádná ze spršky střel v brance neskončila. S přibývajícím časem bylo už přece jen znát, že ztráta hostí se nebude dohánět jednoduše, a hra už nedosahovala takového tempa jako v předchozích částech. Domácí hokejisté převážný čas hru kontrolovali a v pohodové atmosféře kráčeli vstříc vítezství. V 56. minutě si hosté ještě vyzkoušeli přesilovou hru, první v tomto utkání, ale bylo už znát, že utkání se dohrává.

Ohlasy trenérů

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): „Hodnotí se mi dobře, protože jsme vyhráli a předvedli dobrý hokej. Rozhodl úvod, v šesté minutě jsme se dostali na koně, v těchto chvílích se zápas lámal. Na Chomutov jsme se nijak zvlášť nepřipravovali. Hanzlova lajna sehrála přesilovky na výbornou. Zápas nebyl nijak vyhrocený, sudí Kalivoda nebyl úzkoprsý. David Pojkar bude mimo hru ještě zhruba měsíc.“

Jaroslav Liška (KLH Chomutov): „Potýkáme se sestavou, ale to nic neznamená. Dnešní střetnutí rozhodly dvě naše hrubé chyby a dobře sehrané přesilovky soupeře. Gól na 4:1 dostal soupeře do klidu a utkání již kontroloval. Co se týče páté branky, Hanuljak neměl kotouč vyhazovat po ose, ale po mantinelu, jinak máme dva rovnocenné brankáře. Dostihnout v tabulce Ústí bude těžké. Jeli jsme sem s tím, abychom stáhli náskok na jediný bod, jenže to se nepovedlo. Ve formě, v které Ústí je, je nějaký větší zkrat dost nepravděpodobný. Druhá příčka je pro play-off dost nevýhodnou pozicí.“