Ohlasy po utkání

„Před play-off budeme pilovat úplně všechno,“ míní Zdeněk Skořepa

Napsal 24.01.2011 Zdeněk Kamínek ml.
Ústí nad Labem - Čtyřiatřicetiletý odchovanec z nedalekého Duchcova, kapitán chomutovského celku a dvacátý nejproduktivnější hráč druhé nejvyšší hokejové soutěže v České republice. V letošním ročníku nastřádal 29 bodů, desetkrát skóroval a devatenáctkrát na branku asistoval. Řeč je o Zdeňku SKOŘEPOVI, který zhodnotil své dosavadní výkony a utkání proti Ústeckým Lvům.

Zdeněk Skořepa si dobrý dárek k svátku, co se týče utkání s Ústím, nedal. "Hráli jsme od začátku až do konce špatně, nezasloužili jsme si vyhrát. Po dnešku nemůžeme být spokojeni," vysvětlil muž s "Céčkem" na prsou.

Za příčinu porážky označil pomalý pohyb na ledě, ze kterého plynuly dvě branky. "Byli jsme laxní, Ústí se po dvou gólech dostalo na koně. Krátce poté přidali i třetí a byli ještě více v laufu. Všechno jim vycházelo, třetí zásah domácích byl rozhodující," popsal průběh zápasu Skořepa.

V hodnocení vyzdvihl i brankáře domácích. "Se Zdeňkem Orctem (mým jmenovcem) se znám, začínal jsem s ním v Litvínově. Je to velmi kvalitní brankář, dnes chytal výborně," sdělil svůj názor chomutovský forvard.

Do Zlatopramen Areny, na derby Ústí nad Labem proti Chomutovu, si našlo cestu 5 170 hokejových příznivců. "Je tu vždy dobrá atmosféra, lidí bylo dost. Diváci dnes byli pro Ústí šestým hráčem," myslí si.

Na očekávané střetnutí se svěřenci trenéra Kašpárka nijak zvlášť nepřipravovali. "Přijeli jsme s tím, že chceme vyhrát, jinak proběhla příprava jako na každé utkání a dopadlo to, jak to dopadlo," smutnil.

Dva důležité přesné zásahy přidali Ústečtí v početní výhodě. Skořepa řekl, že po tomto klání bude muset celé mužstvo vypilovat úplně všechno. "Dnes se nám nedařilo téměř nic, před play-off budeme pilovat úplně všechno. Musíme hrát hokej, který chceme a šli do toho s tím, že zápasy musíme vyhrát, abychom se před nadstavbovou částí první ligy pozitivně naladili a hráli hru, kterou potřebujeme. Ústí po dnešku sice vede o sedm bodů, ale umístění nehraje velkou roli a my se musíme dát před play-off do kupy," míní zkušený útočník.

Na osobní statistiky forvard hájící chomutovské barvy příliš nehledí. "Sleduji to, ale nejsem typ, který by neustále sledoval veškeré statistiky jako počet gólů, počet nahrávek apod. V týmu jsem hlavně proto, abych odváděl co nejefektivnější práci. V kabině snad nějakou váhu mám, ale to si musí každý přebrat," uzavřel severočeský odchovanec.