Reportáže

V přímém souboji o první místo porazil Chomutov Duklu Jihlava 3:0

Napsal 20.11.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - První hokejová liga dnes nabídla šlágr kola mezi Chomutovem a Duklou Jihlava. Domácí drželi otěže utkání pevně ve svých rukou a hosty nepustili takřka k ničemu. Mužem utkání byl Petr Jíra, který vstřelil dvě ze tří branek. V domácí bráně se po dlouhé době představil chomutovskému publiku známý Kamila Jarina a hned udržel na svém kontě nulu.
20.kolo so 20.11.2010
KLH
3:0(0:0, 2:0, 1:0)
JIH
Chomutov
Jarina - Pulpán, Bombic – Mucha, Mudroch - Havíř, Rutta - Duda, Kraft, Zucker - Kůs, Skořepa, Jíra - Seman, Sikora, Davídek - Kuběna, Benda, Radulay – Hruška
Jihlava
Řehoř - Suchý, Dobrovolný, Staněk, Ficenc, Kaláb, Malena - Zelený, Bezděk, Bakus, Zeman, Polcar, Krupka, Škumát, Protasenja, Man, Čachotský, Hollý, Padělek, Hodek

Branky a nahrávky

Chomutov
30. Jíra (Skořepa, Kůs), 39. Jíra (Kůs), 56. Seman (Davídek, Pulpán)
Jihlava

Statistiky

Vyloučení
6:2
Využití
1:0
V oslabení
0:0
Diváci
1831
Rozhodčí
Trombík - Kašík, Wesley

Shrnutí

V první třetině byli vidět především domácí hokejisté. Vypracovali si několik slibných šancí, jako např. na začátku Petr Jíra, který protáhl ruku Řehoře. Nepříjemným okamžikem byl nekontrolovaný pád Rostislava Maleny na hrazení, po kterém hráč zůstal dlouho ležet na ledě a poté odešel do kabin. V dalším průběhu utkání již nenastoupil.

Domácí hráči hosty prakticky k puku nepouštěli a Řehoř byl neustále v permanenci. V patnácté minutě dokonce dali modrobílí gól, ale rozhodčí jim zkazil radost písknutím ofsajdu. Zřejmě největší šanci první třetiny měl Jaroslav Kůs. Ten střílel již do prázdné branky, ale za Řehoře zasáhl bravurně nohama Bezděk. První třetina tedy skončila bez branek.

Úvod druhé třetiny příliš šancí nepřinesl. Hosté však začali „vystrkovat růžky“. Např. mladý Zeman kličkoval v útočném pásmu, ale zakončit se mu nepodařilo. V polovině zápasu při vyloučení hostujícího Protasenjeho domácí perfektně kombinovali a Petr Jíra poprvé překonal Řehoře.

Hokejisté z Vysočiny měli šanci na vyrovnání o pár okamžiků později, kdy hráli přes minutu se dvěma hráči navíc. Modrobílí však poctivě bránili, a tak přesilovka k vyrovnání nevedla. Skóre se naopak měnilo na druhé straně. Krušnohorci se dostali do úniku tří proti jednomu a ač byl Petr Jíra již takřka pryč ze střelecké pozice, z úhlu zavěsil neomylně pod víko. Druhá třetina tedy skočila za stavu 2:0.

Zřejmě největší šanci Jihlavských spálil na začátku poslední části Protasenja, který propálil obránce a jeho střela skončila na tyči. Následně měli hosté obrovskou příležitost. Severočeši jim totiž nabídli přesilovku pěti proti třem, která trvala skoro celé dvě minuty. Jihlavští však skoro nestříleli a když už vystřelili, Jarina chytal.

Ač se hosté z Vysočiny snažili, zkorigovat nebo vyrovnat skóre se jim již nepovedlo. Definitivní tečkou byla třetí branka v jejich síti. Filip Seman se napřáhl a jeho projektil prorazil vše, co mu stálo v cestě. Poté se utkání již jen dohrávalo s skončilo za stavu 3:0.

Ohlasy trenérů

Milan Kašpárek (Chomutov): Určitě jsem spokojený se třemi body, ale nejlepší pro mě je, že jsme Jihlavu nepustili při hře pět na pět prakticky k ničemu. Byla na nás vidět týmová práce, bojovnost a nasazení, takže jsem spokojený.

Ohlasy hostujícího trenéra se nám nepodařilo získat.