Aktuální zprávy

Sledovali jsme pod lupou: Radek Duda versus Oldřich Bakus

Napsal 21.11.2010 Lucie Štěrbová, Jakub Novák
C h o m u t o v - V sobotu se po ledě proháněl teď už „jen“ druhý nejproduktivnější muž první ligy Oldřich Bakus, který měl před zápasem úctyhodnou bilanci 29 bodů v 19 zápasech. K pomyslnému souboji jsme mu vybrali nejproduktivnějšího hráče Chomutova – Radka Dudu. Kdo vyšel z tohoto měření sil jako vítěz?

Hrozba pro branku soupeře…

Oldřich Bakus táhne Jihlavu i v letošní sezóně. Vloni jeho bodové žně přibrzdilo zranění, letos opět dokazuje, že je hráčem, kterého si musí obránci soupeře dobře hlídat. V Chomutově ale vyšel bodově naprázdno a „spadl“ na druhé místo v bodování ligy. Dvakrát branku Kamila Jariny těsně minul, třikrát střílel přesně, ale chomutovský gólman jeho pokusy zlikvidoval. Asi nejvíce Chomutovským zatrnulo při jeho šanci v první přesilové hře 5 na 3. Jasnou gólovku ale trestuhodně spálil.

Ani Radek Duda se ve šlágru kola bodově neprosadil. Přímo na branku vystřelil dvakrát, dvakrát pálil těsně mimo. Nejvíce vidět byla jeho přihrávka Kraftovi do jízdy v 9. minutě, chomutovská čtrnáctka ale ve vyložené pozici branku také nedala.

Základní kámen týmu…

Radek Duda je bezpochyby jeden z nejvíce vytěžovaných hráčů. V zápase s Jihlavou strávil na ledě více než 15 minut čistého času. Do hry naskočil i při chomutovských přesilovkách (cca 2:37), na střídačce neseděl ani při oslabeních (cca 1:03).

Oldřich Bakus na ledě strávil ještě o čtyři minuty čistého času déle. Součet všech jeho střídání se zastavil jen těsně pod hranicí 20 minut. Bakus je základním stavebním kamenem jihlavské přesilovky, v ní na ledě strávil v součtu cca 6:44, z toho v přesilovce 5 na 3 téměř 4 minuty. Ani to mu ale k bodům nepomohlo.

Tvrdě a důrazně…

Chomutovský útočník má nálepku tvrdě hrajícího hráče, ve vzájemném zápase se ale nenechal zahanbit ani Oldřich Bakus. Ten šel hlavně v první třetině tvrdě do každého souboje o puk a v konečném součtu si na své konto připsal zhruba dvacítku tvrdých střetů se soupeřem.

Radek Duda dal poznat soupeřům něco ze své tvrdosti a důrazu celkem šestadvacetkrát. Jednou si za to vykoledoval menší dvouminutový trest od rozhodčího. V desáté minutě zápasu zamířil na trestnou za odpískanou hrubost. Provinil se právě na Oldřichu Bakusovi…

Vyhrát buly, zabránit brance…

Oldřich Bakus nechyběl v prostoru pro vhazování pokaždé, když byl na ledě. Svedl jedenatřicet soubojů o puk. Třináctkrát buly vyhrál, šestnáctkrát prohrál a dvakrát byl z prostoru pro vhazování vykázán. Radek Duda se na buly postavil jen dvakrát a ani jedno nevyhrál.

Nula od nuly pojde – Radek Duda si do +/- statistik nepřipsal ani čárku. Ani Oldřich Bakus si do statistik +/- nic nepřipsal. Byl sice na ledě při první inkasované brance Jihlavy ve 30. minutě zápasu, ale v tomto případě se záporný bod nezapočítává. Plusový bod nezískal žádný.