Reportáže

Chomutov řádil i na ledě Ústeckých Lvů a odváží si tři body za výhru 2:6

Napsal 22.09.2008 Marcel Voneš, David Matula
C h o m u t o v - Šlágr kolo přineslo severočeské derby na ledě Ústeckých Lvů. Hned v úvodních vteřinách utkání napálil Špirko břevno, ale poté již začali hrát bílomodří. Nejprve trefil také tyč Révay, ale Petr Jíra o chvilku později mířil již přesně. O to, že po první dvacetiminutovce povedou Chomutovští 0:2, se postaral po krásné akci celého útoku Charousek. Ve druhé třetině potom svěřenci Martina Pešouta rozhodli o svém vítězství třemi brankami. V přesilovce se nejprve prosadili Toivonen a Tauš, v oslabení potom přidal již pátou branku Hašek. Ve třetí třetině se do branky domácích postavil Fiala a inkasoval z hole Jíry. Až za stavu 0:6 se prosadili i Lvi, korekci výsledku zařídili Šagát a Mikulík. Chomutov tak první ostrý test v sezóně zvládl.
5.kolo po 22.9.2008
UNL
2:6(0:2, 0:3, 2:1)
CHM
Ústí n.L.
Salfický (od 41. Fiala) - Zeman, Tůma, Bolf, Němeček, Pojkar, Gýna, Klobouček, Vágner - Čaloun, Špirko, Janků - Novák, Pazourek, Prorok - Šagát, Mikulík, Sklenička - Kloz, Hanzl, Heřman.
Chomutov
Lundell (Cikánek) - Chmelíř, Révay, Pulpán, Toivonen, Ťupa, Bombic, Trefný, Všetečka - Gombár, Skořepa, Míka - Tauš, Hlinka, Jíra - Hašek, Charousek, Jeslínek - Domin, Malát, Veverka.

Shrnutí

V úvodních vteřinách zápasu se do dobré palebné pozice dostal domácí Špirko, jehož střelu vyrazil Lundell do ochranné sítě. První šance hostů přišla na konci 2. minuty, Míkovi po vyhraném buly ke gólu mnoho nescházelo. V dobrých pozicích se posléze objevili chomutovský Tauš a domácí Čaloun, první mířil do masky gólmana, druhému sjel puk z hole a mířil těsně vedle. Skóre se tak měnilo až krátce před koncem 4. minuty, kdy z mezikruží trefil přesně levý růžek chomutovský Petr Jíra. O pár vteřin později se hosté dostali už do dvougólového vedení, to Salfického přelstil kličkou Charousek, který ujel domácím obráncům. Lvy dvě rychlé branky nepoložily, o zteč se při následném střídání důrazně snažila čtvrtá lajna, leč neúspěšně. Pěknou individuální akci předvedl v 8. minutě Jeslínek, který se prosmýkl podél mantinelu, objel domácí branku, Salfického už však nepřelstil. Ve stoprocentní šanci se po deseti minutách objevil Gombár, kterému ve skórování zabránil pohotovým rozklekem domácí gólman. Další minuty přinesly dvě po sobě jdoucí přesilovky domácích, ve kterých si Lvi vytvořili slibné šance, Lundell však za svá záda žádný puk nepustil. 17. minuta přinesla pohotovou střelu Jíry, kterou Salfický s námahou vyrazil levým betonem. Následně se na Lundella řítil osamocený Špirko, kterému však před gólmanem nevyšel pokus o kličku.

Úvod druhé části patřil hostům, první a druhá lajna domácím řádně zatápěla, Salfický však všechny pokusy zlikvidoval. V dalších minutách už se začali prosazovat i domácí, nepříjemná byla tečovaná střele Kloboučka od modré, šance si vytvořila i Čalounova lajna. Ostrými však pálili jen hosté, v 27. minutě využil přesilovku střelou od modré Marko Toivonen, kterému před Salfickým dobře clonili spoluhráči.Výhoda jednoho muže v poli se krátce poté naskytla i Lvům, ti s ní však naložili o dost hůře, nepodařilo se jim totiž ani usadit v pásmu. Jak se mají přesilovky hrát, ukázali ve 34. minutě opět Chomutovští. Hlinkovu střelu neudržel Salfický v lapačce a pro Zdeňka Tauše nebylo problém trefit odkrytou bránu a zvýšit na čtyřgólový rozdíl. Ani to však nebylo vše, o dvě minuty později při vlastním oslabení přesně nabil Jeslínek do pravého kruhu Haškovi, který bez přípravy nasměroval puk přesně mezi tyč a přesouvajícího se Salfického – 0:5

Do třetí části nastoupili domácí s Fialou v bráně, toho jako první vyzkoušel ve 43. minutě nepříjemnou střelou Charousek. Ústecký náhradník kapituloval o tři minuty později, když nestačil na přesnou Jírovu střelu. Alespoň čestný gól Lvů vstřelil o pár vteřin později Martin Šagát, který doklepl za Lundella střelu Kloboučka. V 51. minutě střílel od modré tvrdě Všetečka, Fiala ale ukryl puk v lapačce. O chvíli později se podruhé radovali domácí, to když v signalizované výhodě Mikulík svým důrazem procpal puk za Lundellova záda. V 54. minutě zvedla diváky ze sedadel boxerská vložka, při které Sklenička v roli mstitele tvrdě potrestal Revaye za nebezpečný zákrok kolenem, po kterém se Kloz hodně těžce zvedal z ledu. Necelé tři minuty před závěrečnou sirénou vystašil Fialu puk, který se po jeho zákroku odrazil k Dominovi, ten už však ústeckého gólmana nepřekonal.

Ohlasy trenérů

Martin Pešout (KLH Chomutov): "Přestože jsme viděli jasné vítězství našeho mužstva, tak to tak jasné nebylo. Nám tam prostě padaly góly a taková ta lehkost z těch předešlých soupeřů se přenesla i do tohoto zápasu. Myslím, že jsme měli velice těžkého soupeře a kdyby nám tam zkraje nenapadaly ty góly, mohl být výsledek úplně jiný. Trochu nás mrzí, že Ústí to ještě zkorigovalo, ale za stavu 6:0 je už dost těžké ty hráče motivovat. Jestli budu Révayovi vyčítat bitku? Těžko mu to můžu vyčítat, když ten domácí hráč na něj skočil zezadu. To by se asi nenechal nikdo mlátit v hospodě, natož na ledě."
Miloslav Hořava (HC Ústečtí Lvi): "Tak Chomutov nás přehrál, byl celý zápas jasně lepší. My jsme na ně neměli a vyhráli zaslouženě. Hráli s daleko větším nasazením. My jsme nebyli vůbec ve hře. Hráli jsme zakřiknutě, bojácně. Nedokážu to pochopit, ale takový je hokej. Jak jsem viděl tu šarvátku? Tam byl hrubý faul na Kloze, tak se potom strhla šarvátka. To se v hokeji stává."