Hraje se severočeské derby, Chomutov zajíždí do Ústí nad Labem

Napsal 21.09.2008 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Chomutovské hokejisty čeká první vážnější zkouška, na ledě Slovanu Ústečtí Lvi sehrají severočeské derby. V minulých společných zápasech se bylo vždy na co dívat a nejinak tomu jistě bude i v tomto utkání. Šlágr kola se hraje v pondělí 22. září od 17:30 v ústecké Zlatopramen Areně a k dispozici bude i tradiční on-line přenos.

Chomutov v minulém zápase

Chomutovští ve svém posledním zápase příliš nezářili. Na domácím ledě hostili SK Kadaň, která nebyla lehkým soupeřem. Kadaň byla od začátku utkání lepším mužstvem a vytvořila si několik slibných šancí. Přesto první třetina skončila bez branek. Skóre zápasu otevřel tvrdou střelou ve 22. minutě Martin Ťupa po přiťuknutí Michala Jeslínka. Ve 28. minutě přišel první gól hostů, Michael Koláry nahazoval před branku a Jakub Valský naněkolikrát dostal puk za Cikánka. Ve 39. minutě vystřelil Martin Szakal a kotouč se dostal do branky¨. Kadaň tak vedla na ledě Chomutova po druhé třetině 1:2. Do třetí třetiny nastoupili Chomutovští jako vyměnění. V čase 45:09 Vystřelil Zdeněk Tauš a vymetl pravou šibenici brány Hanuljaka. Ve 49. minutě vstřelil svou druhou a zároveň vítěznou branku Chomutova obránce Martin Ťupa. Půl minuty před koncem třetí sirény dorazil po střele Františka Bombice za bezmocného Hanuljaka Michal Jeslínek. Chomutov tedy i počtvrté zvítězil.

Slovan a jeho začátek sezóny

HC Slovan Ústečtí Lvi hrál svůj prozatím poslední zápas již ve středu na svém kluzišti proti nováčkovi z Chrudimi. Lvi se ujali vedení zápasu v 6. minutě, když od modré pálil Martin Tůma a jeho střela prošla až do sítě šrámkovy branky. Další branka padla až ve 33. minutě po úniku Zdeňka Žáka, který Napodruhé překonal Salfického. Lvi tak byli potrestáni za přílišnou pasivitu. Ve třetí třetině se Slovan zpamatoval a ve 48. minutě podruhé v utkání vedl, branku vstřelil Martin Šagát. V čase 55:14 dostal do mezikruží přihrávku od Mikulíka opět Martin Šagát a střelou bez přípravy vstřelil svou druhou branku. Do konce utkání již žádná branka nepadla, a tak Ústí vydřelo výhru 3:1.

Jak se na derby těší střelec sobotního utkání Martin Ťupa?

V pondělí vás čeká zápas v Ústí nad Labem, takže to bude asi taková první vážnější zkouška?

„Samozřejmě, to bude úplně jiný hokej. Jedeme ven, což nám trošku víc vyhovuje a nastoupíme proti kvalitnímu soupeři.

Nad Slovanem jste letos již vyhráli, a sice 4:0 v rámci letního poháru. Myslíte si , že by mohl mít soupeř přeci jen respekt?

„Ne, to určitě ne. Jak jsem již říkal, bude to zcela jiný zápas. Určitě se bude na co koukat, takže by se měli fanoušci přijet podívat.“

Vstup do sezóny vám vyšel, prozatím jste neztratili ani bod. Předpokládám, že vítěznou sérii budete chtít natáhnout i v Ústí.

„Strašně bych si to přál. Jedeme tam s úmyslem vyhrát, ale soupeř má ten samý cíl, hraje na domácím ledě, takže pro ně bude vítězství taková „povinnost“.“

Může tento zápas něco naznačit k dalšímu průběhu sezóny?

„Určitě může. Kdyby vyhrálo Ústí, tak může být malinko v klidu, může být o něco sebevědomější. Pro nás je ale důležité, abychom ten zápas odehráli dobře, aby bylo vidět, že jsme stejně dobří, ne-li lepší než soupeř.

Před zápasem

Trenér Martin Pešout se v pondělním derby bude muset obejít bez zraněného Stanislava Mikšovice, který musel již v úvodu sobotního utkání s poraněným ramenem odstoupit. První prognózy prozatím hovoří o čtrnáctidenním klidu. Do zápasu nenaskočí ani Branislav Fábry, naopak již by měl být připraven Tomáš Polanský, který nastoupí ve čtvrté formaci spolu s Dominem a Malátem. Zdeněk Tauš potom nahradí ve druhé formaci zraněného Mikšovice, kapitán Miroslav Hlinka se posune na pozici centra. V brance se potom představí v sobotu odpočívající Jan Lundell.