Reportáže

Chomutovští po dobrém výkonu padli v Boleslavi až po nájezdech

Napsal 25.03.2008 Michal Miškovský, David Schlegel
Velkou hokejovou bitvu v prvním finále play-off první ligy viděl zaplněný stadion v Mladé Boleslavi. Domácí vedli, ale Tomáš Polanský necelé dvě minuty před koncem vyrovnal a duel dospěl do samostatných nájezdů. V nich pak Horčičku překonali Šindel s Nouzou a Mladá Boleslav tak po boji a se štěstím urvala první vítězství.
F1 út 25.3.2008
MBL
2:1sn(1:0, 0:0, 0:1 - 0:0 - 1:0)
CHM
Ml.Boleslav
Šindelář (na sam. nájezdy Růžička) – Schnabel, Bauer, Lukáč, Macháček, Mazanec, Jindra, Mocek, Drábek – Nouza, Král, Gombár – Fiedler, Boháč, Šebesta – Mikulík, Šindel, Eiselt – Rumpel, Sýkora, Handlovský
Chomutov
Horčička – Kolda, Trefný, Všetečka, Chatrnúch, Bombic, Ťupa, Kloz, Révay – Polanský, Domin, Gálik – Mikšovic, Boušek, Šíp – Jeslínek, Hašek, Charousek – Jíra, Kostourek, Havlůj

Shrnutí

Boleslavští se mohli znovu opřít o povedený úvod zápasu. Vždyť už ve třetí minutě při zmatku před bránou Severočechů úspěšně doklepl puk za Horčičku Handlovský. I poté se hrálo především v útočném pásmu domácích, jenže Bauerovu střelu z otočky Horčička vyrazil a Fiedler před odkrytou bránou netrefil puk ideálně. Tlak domácích pozastavilo vyloučení Fiedlera z páté minuty. Během přesilovky spálil největší šanci chomutovský Jeslínek, který z dorážky nestřílel dostatečně razantně.

V dalším průběhu úvodní části hry měli o chlup více ze hry Středočeši, z čehož vytěžili dvě výraznější šance. Nejprve po Jindrově střele z 11. minuty diváci dokonce zvedali ruce, ale ukázalo se, že puk se otřel pouze o boční síťku a po gólu volal také únik Drábka s Eiseltem minutu před koncem první třetiny. Druhý jmenovaný však zakončil přečíslení po milimetrové přihrávce Drábka nepřesnou střelou.

Se vstupem do druhé třetiny Chomutovští zvýšili obrátky, hra se přelévala z jedné strany na druhou a výsledkem byl tři minuty po přestávce nájezd Charouska, kterého však vychytal Šindelář. O minutu později se za vyloučeným Klozem poroučel na trestnou lavici také Ťupa. Domácí si tak zahráli 67 vteřin trvající přesilovku 5 na 3, jenže největší příležitost Král nevyužil, když promáchl před poloprázdnou svatyní Horčičky.

Další příležitost ke zvýšení náskoku si vytvořili svěřenci Petra Kaňkovského v polovině zápasu, jenže Sýkora do nahozeného kotouče do volného prostoru před bránou nestihl vložit hůl. Naopak o srovnání stavu se mohl zasadit ve 34. minutě Šíp, jenže po vyjetí zpoza brány našel svou střelou pouze připraveného Šindeláře. Jen o minutu později se ozvali pro změnu Boleslavští. Sýkorovu přihrávku v mezikruží volný, ale dezorientovaný Rumpel nezpracoval. Trápení v koncovce ve druhé třetině pak ještě potvrdili Šindel, Rumpel a Eiselt v samotném jejím závěru, kdy si vytvořili několik dobrých střeleckých pozic, ale žádná neskončila změnou stavu.

Třetí třetina odstartovala šancí Nouzy, který po hrubce obrany Chomutova unikal po pravé straně na Hořčičku, ale svůj nájezd nezakončil úspěšně. Na opačné straně se o největší vzruch postaral Šíp, jenž z dorážky z levého kruhu netrefil Šindelářovu bránu. Jak byl vstup do poslední dvacetiminutovky divoký, o to méně příležitostí bylo k vidění v následných deseti minutách. Šance Chomutova přišly na scénu až v závěrečných šesti minutách základní hrací doby. V 54. minutě svěřenci Martina Pešouta nevyužili 48 sekund trvající dvojnásobnou početní výhodu, za další tři minuty nevyrovnal z nájezdu Mikšovic, a tak se zdálo, že domácí dokráčí k výhře. To by však museli pohlídat v 59. minutě při závaru před vlastní bránou Polanského, který neomylnou střelou rozhodl, že se bude prodlužovat.

Do prodloužení vstoupili v početní výhodě Chomutovští, kteří vzhledem k trestu Macháčka hráli 90 vteřin přesilovku. Okamžitě po návratu vyloučeného se dostal do šance Handlovský, jenž se po střele z pravé strany dostal i k dorážce, ale Horčička se stihl přemístit. Další příležitost si ani jeden z týmů nevytvořil, a tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

V nich prokázali lepší individuální schopnosti domácí. Do své brány trenéři poslali Martina Růžičku, který pokryl nájezdy Kostourka i Jeslínka, naopak Šindel s Nouzou si věděli rady.