Bojujeme o extraligu, aneb na cestě do baráže stojí boleslavský zátaras

Napsal 22.03.2008 David Matula
C h o m u t o v - Dva dny si museli svěřenci Martina Pešout počkat na svého finálového soka. Po vítězství v sedmém utkání se jim stal celek BK Mladá Boleslav. O tom že tomu bude právě tak, rozhodl přesnou tečí v prodloužení Richard Král. Plusem pro bílomodré by mohly být dva dny odpočinku navíc, jelikož finále startuje již v úterý. Mínusem a plusem pro bruslařský klub může být skutečnost, že úvodní dvojzápas odehrají před svými fanoušky. Na obě venkovní utkání jak v úterý 25. března, tak ve středu 26.března budou vypravovány autobusy s fanoušky KLH. Utkání mají shodný čas úvodního buly stanovený na 17:30.. Pokud nepocestuje do Mladé Boleslavi, bude jistě připraven online přenos. Celá série se po úvodních utkáních přestěhuje do Chomutova, kde v sobotu 29.března a v neděli 30.března proběhnou utkání číslo tři a čtyři. Stejně jako v Mladé Boleslavi začnou oba duely v 17:30.

Jedeme v tom společně!!!!

Chomutovští hokejisté jsou po roce opět ve finále a po vítězství nad Kometou Brno bude jejich soupeřem celek Mladé Boleslavi. Úvodní dva zápasy finále jsou na programu již v úterý a ve středu a na obě utkání vypravuje KLH autobusy pro fanoušky. Odjezd autobusu je naplánován na 13:30 hodin, cena je 150 Kč + vstupenka. Zájemci nechť se hlásí během neděle 23.3. u předsedy fanklubu p. Michala Kávy na telefonu 605 179 251. Vstupenky budou předem zajištěny, všichni chomutovští fanoušci se na stadion dostanou zcela bez problémů. Hokejisté Chomutova si moc váží podpory jak při domácích utkáních, tak i při utkáních na ledě soupeřů a ve finále budou na vaši podporu opět hodně spoléhat.

Mladá Boleslav a čtvrtfinále

Jako vítěz základní části dostali hokejisté Mladé Boleslavi za soupeře do čtvrtfinále nejhůř nasazený celek pro play off. Soupeřem jim byli houževnatí Rebelové z Havlíčkova Brodu. Asi málokdo pochyboval o postupu zelenobílých a konečný stav 4:0 by naznačoval hladký průběh celé série, opak ovšem byl pravdou. První utkání svěřencům Petr Kaňkovského vyšlo a zvítězili 4:1. Druhé utkání ovšem bylo již o poznání dramatičtější. Boleslavští vedli po dvou třetinách 4:2 a vypadalo to na další vítězství, Rebelové ovšem ve třetí třetině nastříleli tři branky a těsně před koncem vedli 4:5. Na velký úspěch a překvapení ovšem dosáhnout nedokázali. V poslední minutě při přesilové hře domácích odpískal hlavní rozhodčí Šindler trestné střílení po posunutí hostující branky. Richard Král jej proměnil a poslal utkání do prodloužení, které rozhodl v 66. minutě Mazanec. Boleslav tak po úvodním domácím dvojzápase vedla 2:0, každopádně ale druhé utkání na boleslavském ledě zvedlo vlnu nevole.

Poté se celá série přesunula na Vysočinu a mladoboleslavští ztvrdili svůj postup, ačkoliv se v havlíčkobrodské Kotlině řádně zapotili. Hned v první utkání opět vytáhl Středočechům trn z paty Král, když opět v poslední minutě srovnal. Prodloužení poté přineslo tížený třetí bod, který svou přesnou trefou zařídil opět Richard Král. Ve čtvrtém utkání sice domácí smazali dvoubrankový náskok soupeře, ale o konečném vítězství 3:4 rozhodl Pavel Šebesta a poslal Boleslav do semifinále.

Boleslavská semifinálová série s Kometou

Chomutovští hokejisté do prvoligového finále postoupili přes Olomouc, hráči bruslařského klubu si museli na cestě za stejným cílem poradit s brněnskou Kometou. Jak již bylo zmíněno Středočeši vyhráli dlouhodobou část soutěže, a tak i v semifinále jim patřily dvě úvodní střetnutí. Obě utkání měla dosti podobného. Byla po většinu času vyrovnaná, domácí pokaždé vstřelili čtyři branky a ty vítězné vždy ke konci utkání. První semifinále rozhodl pět minut před koncem utkání Král a vše ještě pojistil Jakub Šindel. Utkání číslo dvě rozhodl dvě minuty před koncem brankou v přesilové hře Handlovský a Boleslav po vítězství 4:3 vedla 2:0 a čekala ji cesta do Brna.

O tom, že publikum v hale Rondo je minimálně šestým hráčem Komety v poli se přesvědčili boleslavští záhy. V prvním ani v druhém utkání nedokázali najít recept na dobře fungující obranu soupeře a současně výborně chytajícího Kamila Jarinu. Vítězství 4:0 a 3:0 znamenaly vyrovnání semifinálové série na 2:2. Páté utkání opět na ledě v Mladé Boleslavi mohlo hodně napovědět o tom, kdo si zahraje finále. Kometě zápas vůbec nevyšel a prohrála v Boleslavi 6:3, když dvě korigující branky přišly až v závěru při vedení domácích 6:1.

S prvním mečbolem v kapse cestovali zelenobílý do Brna, ale ve velmi nervózním utkání tahali za kratší konec a prohráli v moravské metropoli vysoko 6:1. Zajímavým údajem šestého utkání byl poměr vyloučených, který se zastavil na konečném údaji 21:23. Zajímavou skutečností je i to, že Kometa všech šest branek vstřelila právě v početních výhodách. Rozhodnout tak muselo až sedmé rozhodující utkání, které opět hostila mladoboleslavská Zlatopramen aréna. Ještě před úvodním buly zaskočila nejen příznivce Komety, ale i bruslařského klubu zpráva o vyprodání utkání, ke kterému došlo prakticky hned po skončení šestého duelu. Zpráva o vyprodání Zlatopramen arény způsobila další vlnu nevole, které musel štředočeský klub během play off čelit. Samotné utkání přineslo velmi vyrovnanou podívanou hodnou rozhodujícímu duelu a rozhodnout muselo až desetiminutové prodloužení za stavu 1:1. V něm vyhodil kotouč mimo hrazení Mikel, čímž oslabil svůj celek a početní výhodu dokázali zelenobílý využít. Střelu Schnabla tečovala za bezmocného Jarinu Richard Král, čímž si upevnil pozici nejproduktivnějšího hráče play off.

Důležitá fakta k soupeři

Trenéry našeho finálového soka jsou pánové Petr Kaňkovský a Leo Gudas. Prvně jmenovaný přišel do Mladé Boleslavi až v průběhu sezóny, poté co do Ústí nad Labem odešel kouč Votruba. V brance zelenobílých se točí trojice gólmanů. Filip Šindelář, který pamatuje extraligovou štaci v Liberci , talentovaný Martin Růžička, jenž k nejvyšší soutěži přičuchl v Pardubicích a také českobudějovický Jan Chábera, který ovšem s největší pravděpodobností do úvodních dvou střetnutí nezasáhne, jelikož si bude plnit povinnosti ve svém mateřském oddíle.

V obranné řadě najdeme řadu hráčů s bohatými extraligovými zkušenostmi. Josef Jindra, David Mazanec, chomutovským fanouškům dobře známý Richard Bauer, nesmíme opomnět ani na skoro dvoumetrového Roberta Schnabela, který si v několika utkání vyzkoušel i prestižní NHL. Ikonou útoku Středočechů je Richard Král, mladoboleslavský kapitán je nejproduktivnějším hráčem play off. Za zmíňku určitě stojí i Pavel Šebesta s Danielem Boháčem, kteří posílil ambiciózní celek z Ostravy, Václav Eiselt nebo Jiří Gombár, jenž v bílomodrém chomutovském dresu zažil nejednu prvoligovou sezónu.

Zajímavost k soupeři:

Asi nejzajímavější zprávou k soupeři je fakt, že hráče Mladé Boleslavi jsme naposledy v řádné hrací době porazili 18.2.2006, kdy tehdy svěřenci Vladimíra Kýhose porazili před svými příznivci hráče se Škodovkou na prsou 3:1. Poté se vleče dvanácti zápasový půst, přičemž ze zmíněných dvanácti posledních utkání jsme dokázali vyválčit pouze dva body, po vítězství v prodloužení v prvním vzájemném střetnutí letošní sezóny. Finálovému sokovi, tak máme hodně co vracet.

Vzájemné souboje se semifinálovým sokem

Proti hokejistům Mladé Boleslavi se nám nedaří jako proti žádnému jinému prvoligovému celku. Špatnou bilanci nezlepšil ani aktuální prvoligový ročník. Ze čtyř utkání slavili bílomodří pouze jedinkrát a ze dvanácti možných bodů si připsali pouhé dva. Jediným úspěchem bylo vítězství 3:4pp, které svěřenci Martina Pešouta vyválčili v mladoboleslavském azylu v Benátkách nad Jizerou. V následujících třech duelech se vždy radovali hráči Škodovky. V posledním měření sil si ovšem chomutovští vyzkoušeli, že se nemají čeho bát a smolná prohra 2:3 brankou tři vteřiny před koncem utkání na tom nic změnit nemohla. „Hráči se sami přesvědčili, že před Mladou Boleslaví netřeba stahovat kalhoty,“ řekl bezprostředně po utkání hlavní chomutovský kouč Martin Pešout.